Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Még csak 33 hetes vagyok, és...

Még csak 33 hetes vagyok, és ez az első babám. A sok mendemonda, szaklap, újság irománya közül melyik a jobb és valós?

Figyelt kérdés

Szeretnék olyan válaszokat, melyeknek ténylegesen tapasztalat az alapja. Köszönöm előre is!


1. Hallottam, hogy a kirepedezett mellbimbót tejjel és kenőcsökkel is lehet kezelni. Melyik jobb: tej, Avent-os krém vagy a Garmastan?

2. Mellszívót elég a baba születése után venni, és csak akkor ha kiderül, hogy nem eleget szopik?

3. Hasleszorító pánt (azt hiszem ez a neve) mindig kell, vagy csak császár után?

4. Ha nem császárral szülök, mit tegyek, hogy a pocakom visszamenjen? Magától is visszamegy, vagy marad a felülés?


2008. jún. 27. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:
igaz, tapasztalt válaszolókat kérdeztél, én pedig még még csak 37 hetes vagyok, sok tapasztalat ragadt rám, hátha tudok segíteni. Szerintem a kirepedezésre nem mindig elég a tej, csak ha nincs nagyon kirepedezve. Mellszívóra nekem azt tanácsolták vegyem meg előre, mert sok kellemetlenséget meg lehet előzni. A hasleszorító segit akárhogy is szültél, bár császárnál ovatosabban kell bánni vele, meg a felülésekkel is.
2008. jún. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én sem szültem még és én is 37 hetes vagyok de nagyon sokat olvastam a terhesség alatt.


1. A tej is jó de oliva olajjal is lehet kenni. Mindenképp olyat használj amit nem mszály lemosni szoptatás előtt.

2. A mellszívót nekem azt mondták hogy vegyem meg előre mert vinni kell a kórházba magammal. Egyébként a Suttogó című könyvben azt olvastam hogy a reggeli első tejből érdemes leszívni szoptatás előtt fél órával mert abban van a legtöbb kalória és olyan dolog amire a babának szüksége van, és ezt adni neki az éjszakai szoptatáskor mert igy gyarapszik a legjobban a baba.

3. Hasleszorító övről nem sokat olvastam mert igazából nem foglalkoztat a dolog, nem feltétlenül szükséges,akkor inkább a bugyi.

4. Nekem anyukám azt mondta hogy ha megszülök és minden lezajlott akkor hidegvizes borogatással borogassam a hasam legalább addig mig a kórházban vagyok. Nővéremnek és a hugomnak is bevált. Állítólag a hidegvizes borogatás összehúzódásokra készteti a méhet és igy hamarabb visszanyeri a méretét. Viszont szülés előtt vigyázni kell a hidegvizzel mert ugyan igy működik csak éppen beinditja a szülést. Kérdezd meg anyukádat vagy valaki idősebbet hogy hallott-e erről a borogatásról és ha igen akkor mi a véleménye.Én mindenesetre kipróbálom.


Üdv: 37 hetes kismami

2008. jún. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Szia én 2 évvel ezelőtt szültem. Nagyon szerencsém volt mert nem repedezett ki a mellbimbóm, de ha kirepedezik nekem anno a bepantem kenőcsöt ajánlották. A mellszivót én már bevittem a korházba nagy haszna volt. Sokszor éjjel is fejtem annyi tejem volt. Császárral szültem és nem kellett semmiféle hasleszorító pánt mert utánna ugyis lemegy a has szerintem. Nekem legalábbis lement. Most várom a másodikat 3 hét elvileg. De most sem veszek ilyen hasszorítót. Egyik ismerősömnek van és nem sokat ér. Boldog babavárást.
2008. jún. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia! A harmadik babánkat várjuk...

1. A berepedezett mellbimbóra a legjobb az anyatej és utána szabadon kell hagyni a cicit, hogy az rászáradjon. Ha ég és fáj is, de nagyon, akkor segíthet a garmastan kenőcs is. Én nem szerettem, mert a fiamnak fura ízű lett tőle a cicim, ezért maradt az anyatej.

2.Én mellszívót a kórházba hozattam be a férjemmel, mert eszembe sem jutott venni. Szerencsére nagyon jót választott, könnyen kezelhetőt és jól tisztíthatót. ( Sógornőmnek elektromos pesztonkás volt és szerintem az használhatatlan) Nekem a sima kézi mellszívó vált be. Azzal az erősséget is saját magam állíthatom be.

3.-4. Szültem csaászárral, simán és nem volt hasleszorító pántom, bár a pocim nem is lett olyan, mint volt. Szerintem ez adottság is, meg attól is függ, hogy mennyit hízol a terhesség alatt.


Még egy jó tanács: Én már a kórházba is vittem be "Laktoherb, tejelválasztást serkentő filteres teakeveréket". Naponta 4-5-t ittam meg és nekem segített!


Egyébként tényleg nincsen két egyforma terhesség, nekem mind a három más és más, a gyerekek is másképp viselkedtek, hiszen mindegyik egy külön egyéniség.

A fiam jól evett, nyugodt baba volt, nem volt duci, cumizott, cumisüveget elfogadta.

A lányom nappal jó baba volt, az éjszakát átüvöltötte az első 3 hónapban, hiába etettem ugyanúgy, mint a fiamat, ő ducika lett, nem ivott cumisüvegből 7 hónapos koráig, utálta a cumit.

S most, hogy a harmadikat várom, csak bízhatok benn, hogy nyugodt baba lesz, ha minden igaz, akkor kisfiú a lelkem.


A legjobbakat kívánom nektek!

A terhesség és a babázás minden pillanatát élvezd ki, mert fantasztikus élmény mindegyik!!!!

19 hetes kismami

2008. jún. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1) én a kórházba vittem Bórvizet és körömvirágrkrémet. (előbbivel szoptatás előtt töröltem le a mellem, hogy izzadság, baci ne legyen rajta, az utóbbival szoptatás után, hogy ne repedezzen ki). de kaptunk a kórházban egy csomagot amiben volt Sudocreme, ami jól hámosít, baba popsijára is kenhető, és a babának sem árt, ha nyomokban mégis leszopizza a melledről. Jó a neogranormon is kirepedezésre, illetve ellene)

2) Mellszívó akkor is kell, ha van elég tej, mert ha túl sok van azt is le kell fejni.

3-4) hasleszorító pántom nem volt, csak csípő szorítós bugyim, azt is vittem azonnal a kórházba, jól esett, hogy valami visszatartja a hasam, mert én behúzni egy pár napig nem tudtam. Utána is jól jön, segít laposan tartani, így az izmok is könnyebben visszarendeződnek. Az első pár hónapban nem szabad felüléseket csinálni. később jól jön, és kell is. Fogyasztó masszázs is jó lehet, ha más nem megy :) feszessé teszi a bőrt, és lélek frissítő hatása is van :) bár nem olcsó.

2008. jún. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akkor mellszívót mindenképp veszek még a szülés előtt. Egyikőtök írta, hogy a kézi jobban bevált, megkérdezhetem, hogy milyen márka és hol vetted - gyógyászati bolt vagy Brendon?

Mindegyikőtöknek boldog babavárást és egészséget kívánok!

2008. jún. 27. 16:29
 7/8 anonim ***** válasza:

Mellszívó nekem kézi, és Avent vált be.


Bababoltból. Mária babadiszkont - Bp.

minden része kifőzhető! könynen fertőtleníthető folyadékkal is.

cumisüvegre és tárolóra egyaránt könnyen csatlakoztatható.

szóval egyszerű használni.

2008. jún. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1. Az Aventos krém nem érsemmit, a Bepanthen plussz krém nekünk nagyon bevállt. 9-en voltunk akik együtt szültünk, és mi nagyon sok minden kipróbáltunk, de csak ez vált be mindenkinél :).

2. Az Aventes kézi mellszívó nagyon jó, nekem van Mileda elektromos is, de csak még jobban kirepedezett a cicim.

2008. jún. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!