Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Engedik szülni azokat a...

Engedik szülni azokat a párokat akiknél az egyik vagy mindkettő rendelkezik valamilyen öröklődő genetikai betegséggel?

Figyelt kérdés

Láttam egy dokumentumfilmet, ami egy Down szindrómás párt mutatott be akik gyereket szültek, és hát hangot adtak a filmben annak a kritikának hogy az orvosok nagyon ellenezték a szülést és nem örültek az egésznek, mert a gyereknek is komoly esélye lesz hogy Downos lesz és esetleg még rosszabb mint a szülőké. A pár valamennyire önálló volt, de nem örültek nekik és felelőtlennek tartották őket hogy minek szaporodnak, amikor komoly eséllyel a gyereket a társadalom fogja eltartani egész életében.

Hallottam már olyat is hogy akinek a rokonságában előfordult a skizofréniség, az tudatosan gyermektelenségre ítéli magát. De rajta egyáltalán nem látszott valószínűleg csak hordozó volt, de tudta hogy ha gyereket szül mondjuk fiút, rajta valószínűleg kifog jönni. Ez ügye egy felelősség teljes döntés, de mi van ha két olyan külsőleg normálisnak mondható, mondjuk skizó ember akar gyereket akiknek mindkét ágán voltak komoly öröklött betegségek?

Vagy mi van ha Down-os akar gyereket?

Van erre valamiféle ellenőrzés, vagy mindenki azt csinál amit akar?

Engedik az ilyeneket szülni, vagy azért a dokik megpróbálják őket lebeszélni erről?



2013. júl. 29. 23:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
27%
Jó kérdés.Szerintem is gáz,ha meg normãlis gyerek lesz,micsoda lelki sérülés nézni a félhülye szüleit???
2013. júl. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%
Mivel senki sem kötelezhető hogy sterilizáltassa magát, így nem lehet megtiltani. Nincs olyan hatóság, aki ezt kimondhatná. A gyámság alatt állóknál a gyám felelőssége lenne a megelőzés ugyebár (Pl. Down).
2013. júl. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%
Senki nem szabályozza, hogy ki szülhet és ki nem. Nincs ilyen.
2013. júl. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
49%

"Engedik az ilyeneket szülni..?"

Igen, mert az "ilyenek" is emberek, vágyakkal és álmokkal. Senkinek nincs joga megtiltani másoknak, hogy "szaporodjanak". Az egész annyira hideg, embertelen, ahogy megfogalmaztad, hogy hosszabban nem is fejtem ki, mit gondolok.

2013. júl. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
58%

Hát szép ....:( "engedik az ilyeneket szülni?" :( akkor én az "ilyenek" kategóriába tartozom.


Tudod nekem van öröklődő genetikai betegségem, és ettől függetlenül, miért ne lenne esélyem egy boldog családra????

Egy genetikai betegség nem 100%-ban öröklődik, dondolom ezzel itt mindenki tisztában van.

Szerencsére van egy életerős egészséges 3éves fiam. Kicsit gusztustalan lett volna, hogyha azért mert valószínű örökítek egy betegséget nem szülhetem meg a fiam. :(

2013. júl. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
74%

Off: A szkizofrénia nem öröklődő betegség, kialakulásának oka valószínűleg a korai anya-gyermek kötődés zavarainak köszönhető.

On: Én "valamennyire önellátó", azaz magáról teljes mértékben gondoskodni nem tudó, segítségre szoruló és beteg embernek nem engedném meg, hogy gyermeket vállaljon. Ugyanúgy vonatkozik ez alkohol beteg (ill. egyéb függőséggel küzdő vagy mentális beteg) emberekre.

És nem azért, mert ezt-azt átörökíthetnek. Van felettem egy válaszadó, aki írta, hogy neki van genetikai betegsége, de nyilván normális élete és értékrendje is, ami szükséges egy gyermek felnevelésére. De az általam fent említett embereknek nincs. Persze, ez komoly etikai kérdés, hogy ugyan ki dönthetné ezt el, de ha lenne ennek pontosan megfogalmazott és humánusan elkészített menete, akkor nagyon sok kisgyermeket lehetne megkímélni attól a szenvedéstől, amit állami gondozásban vagy beteg szülő mellett él át.

2013. júl. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
32%

Nem értek egyet az utolsóval. Van mozgássérült rokonom és barátom is. Van, aki segítségre szorul. SZellemileg ép, mozgásában súlyosan korlátozott. Ne lehessen gyereke, mert segítségre szorul? Mert kétszer annyi az esélye, hogy a babája is beteg lesz? Miért? Nem törvényszerű ez már a mai világban. A te logikáddal neki sem lehetne gyereke, pedig nála (lelkileg) értékesebb embert keveset hallottam beszélni:


[link]


SZerintem ne ítélkezzünk azok felett, akik problémával születtek, hanem segítsük őket, hogy teljes életet élhessenek, mert megérdemlik, pontosan úgy, mint mi!

2013. júl. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
72%
"félig hülye" én ilyen "félig hülye" gyereket nevelek sose néztem rá úgy mint egy félig hülyére, de te szerintem teljesen hülye vagy! Ahogy írsz tisztán látszik a ridegség,nem gondolod át a dolgokat,ha ismernél ilyen embereket,vagy velük élnél teljesen más lenne a véleményed!
2013. júl. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
75%

...nem értem, én vagyok akinek van genetikai betegség. Miért kellett így lepontozni??????

És azt akinek a gyermeke sérült??? Őt miért pontozzátok le a sárga földig???

Normálitlan emberek, nektek fejen belül van gond, nem kell hozzá papír hogy rájöjjünk az ilyen agyament embereknek sem nem kellene gyerek.

Ilyenkor az a baj a lepontózóknak, hogy a társadalom részei vagyunk?????. Már itt elkezdődik a diszkrimináció, kirekesztés!!

Erre jó a GYK, mert ki lehet szűrni az emberek nagy részének a mentalitását!


CSAK ne adja a Jóisten hogy valaki közelebbről megtudja milyen is ez. Inkább imádkozom értetek makk egészséges, a másikat lenéző és elítélő emberek!!!! De tudjátok, soha, mondom SOHA nem tudhatod hordasz-e még gyermeket a szíved alatt, és van-e bármi olyan betegséged ami örökölhető! Mert az esetek nagy részében már csak akkor derül ki hogy van valami baj, mikor már késő!


Nekem 33évembe telt hogy kiderüljön! Szerencsém volt, és anyámnak is, előtte meg nem foglalkoztak ilyennel.

Úgyhogy bármikor történhet ilyen.

Sőt elég egy sima génmutáció. És akkor mit csináltok? Ledobjátok a gyereket spártai módon a Taigetoszról???

2013. júl. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
83%
A fèrjem előző házassagábòl van egy beteg gyereke 1 éve állandòan kórházba van,így mi is. Genetikai betegsége van, vizgálat előtt semmiképp nem vállalnék gyereket. Nem szůlnék beteg gyermeket,főleg ìgy h.látom a szenvedését,valamint a család kinlódását.
2013. júl. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!