Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon keményedés mennyire...

Nagyon keményedés mennyire normális?

Figyelt kérdés

Mára (illetve tegnapra) voltak kiírva, hogy szülök. Semmi, de semmi tünetem nincs, fogalmam sincs ki vagyok e már tágulva, mert itt nem vizsgálnak ilyet. viszont kb pár órával ezelőtt nagyon, de nagyon elkezdtem keményedni. Ilyen durva soha nem volt és ennyi ideig sem tartott még. A babát sem érzem mozogni azóta. Ez mennyire normális?

A hasam is egyre feljebb nyomul, nem pedig leesik. Nem tudom mit gondoljak.


2013. aug. 6. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Menj be a kórházba!
2013. aug. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
mizu? bementél végül? hogy vagy?
2013. aug. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Végül bementem, de nem tudták megmagyarázni, hogy mitől volt. csináltak ctg-t, minden rendben volt, úgyhogy hazaküldtek. Ennyi.

de mire hazaértem megint keményedek....

2013. aug. 6. 23:38
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez pedig az lesz, csak még rendszertelen. A második szülésem nem fájásokkal indult, hanem keményedésekkel. Rendszeres 4 perces keményedéseim voltak, vicces, de fájás nélkül. Akkor jöttek a fájások, amikor a doki burkot repesztett. Addigra már 3 perces keményedéseim voltak. Úgyhogy figyeld, írd, mikor és mennyi ideig tartó keményedések vannak.
2013. aug. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ez nem rendszeres, hanem ha elkezdi, akkor nagyon hosszu ideig kemeny. :(

De csak kibujik elobb utobb. :)

2013. aug. 7. 15:48
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is igy van minden nap..Neha (nagy oromomre!) van rendes fajas is..Itt ahol en lakok kivetelesen megvizsgaltak h nyilok e mikor 8 perces fajasim voltak de kozoltek h nem erik el a mehszajat es hazakuldtek mert elmultak a fajasaim..Azt mondtak ha a kemenyedes kellemetlen vegyek be fajdalomcsillapitot..Hat had ne mondjam h ilyen hulyeseget meg nem hallottam..Nekem meg van masfel hetem a kiirt idopontomig.De ez a korhzai rendszer itt kiborito..Majd ird meg ha lesz valami neked belole.Drukkolok!:) 38 hkm
2013. aug. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Csak nem paracetamollanden laksz? :)

Nekem is azt javasolták... azt, hogy tágulok e eszükbe sem jutott megnézni, pedig szeretném tudni. Ha nem történik semmi pénteken kell mennem, akkor már kérni fogom. Csak megvizsgálnak már akkor. :)

Amúgy semmi. Se fájás, most már keményedés sem.... tipikus. :)

2013. aug. 7. 18:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Skociaban.Szoval mondhatjuk h paracetamollanden.:D Ha jon a fajas vegyunk be egyet...:D En nagyon felek a tulhordastol itt.Nem kerdezted meg hogy mikor inditanak ha tulhordod?Nekem jovoheten lesz idopontom,majd megkerdem,de remenykedek benne hogy addigra kijon a kisasszony.:)
2013. aug. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hááát... igazából én úgy veszem észre, hogy erületenként van eltérés, itt Londonban úgy szokás, hogy ha nem indul meg, akkor van egy találkozó a midwife-al 1 héten belül. Itt már felajánlják a membrain sweepet (tágítás), ezt választhatod. Ha nem választod, akkor várnak még egy darabig és itt nálunk a 12. napon indítanak zselével. Ez már nem opcionális és előre is csak erősen indokolt esetben hozzák. Egy ilyen eset van náluk és az, ha a baba bizonyíthatóan lelassult. Ha azt akarod hogy megvizsgáljanak, mond ezt mindig. :) Mondjuk nem nagy vizsgálat, de ctg-re tesznek. :) Engem is ezért vizsgáltak meg tegnap, mert azt mondtam nem mozgott. Amúgy nem vettek volna komolyan. A keményedés itt nem érdekli őket.

De remélejük nálatok jó lesz az időzítés és nem lesz erre szükség.

2013. aug. 7. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!