Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csaszar utan, varratszedes...

Csaszar utan, varratszedes utan mikor lehet normalisan zuhanyozni?

Figyelt kérdés
2013. aug. 7. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem lefújták egy plastubol nevezetű spray-vel. ez egy hártyát képez a bőrön, így lehetett zuhanyozni.
2013. aug. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A műtét másnapján levették a kötést a sebről és zuhanyozhattam is. Bár mondták hogy ne áztassam nagyon a sebet, de nem volt probléma ha víz érte. A varratszedés után meg nyugodtan lehetett már zuhanyozni, mert addigra tartottak már annyira a hegek, hogy biztos nem lett volna semmi probléma.
2013. aug. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Varratszedés után,már zuhanyozhattam,csk nem volt szabad áztatni a sebet.
2013. aug. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Császár után másnap levették a kötést és már mehettem zuhanyozni, csak azt mondták hogy tudfürdö vagy ilyesmi ne érje a fertözésveszély miatt, és hogy ne áztessem, jol szárítsam ki és szellöztessem.. varratszedés után hogy már mehet a tusfürdö is, de én inkább mellözöm a hasamról..
2013. aug. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nekem is mindkét szülésem császárral volt,de nekem nem vették le a kötést másnap,sőt,mikor jöhettünk haza a 3. napon,akkor kötést cseréltek,rá egy hétre kellett menni varratszedésre,és még akkor is tett rá új kötést a doki,és vigyáznom kellett a zuhanyzással,nehogy víz érje.

Ez a plastubol spray jó dolog lehet,bár én még most olvastam róla először,de kifogom próbálni én is,mert most tervezzük a 3. babát,ami már tuti császárral lesz,az első kettő után.Mindenesetre nagyon kacifántos volt zuhanyozni a kötés miatt,egy kisebb törölközőt hajtottam félbe hosszába,majd megint félbe,és vhogy próbáltam magam köré tekerni,hogy ott is maradjon.először sebtől lefele mostam le magam,aztán felül gyorsabban,hogy minél kevesebb vizet használjak,azt valamennyire felszívta a törölköző,majd levettem,és ott kezdtem magam először törölgetnia kötés körül.Nagyon maceráns volt,a kórházban meg szinte csak a mosdónál tudtam kimosni a hónaljamat,zuhanyozni ott is csak sebtől lefele.Nem volt kellemes,tisztának sem éreztem magam a kórházban,de ha tudom,hogy van ilyen spray,akkor használtam volna.Nem említették sem a szobatársaim,sem a nővérkék,hogy van ilyen,vagy talán még őksem hallottak volna róla?

2013. aug. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Milagros ***** válasza:
En a szent imreben szultem 2012 julius 2-an az en kislanyomat, vegul surgossegi csaszarral. 14:46Kor. Este 8 korul mar vittek zuhanyozni, ahol mar akkor viz erhette, masnap is, ket nap mulva csak azt a gezlapot kellett a vagasra tenni, 4nap johettunk haza, az en imadott orvosom kikototte, yuhanyozzak, erje viz sampon, tusfurdo is, de ne aztassaam, es itassam le rola szarazra a vizet..
2013. aug. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Nekem kikotottek, hogy nem erheti viz, remelem varratszedes utan lehet majd.
2013. aug. 7. 21:56
 8/8 A kérdező kommentje:
Ugy latszik ez valtozo. Kiszedtek a varratokat es azt mondta az orvos, hogy csak harom nap utan lehet aztatni a sebet.
2013. aug. 9. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!