Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tapasztalt anyukák véleményét...

Tapasztalt anyukák véleményét kérném! Cukorbetegen szülni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék kisbabát, Inzulin pumpás vagyok. Sajnos mostanában bezavarodott a vércukrom, 11 körül van, de valamikor 2.8 is..

Lokrent is szedek a szivemre. Szerintetek ennyi "bajtól" még tervezhetek babát? Nem lesz baja, és velem se lesz probléma?

Persze ezeket a diabetikustól is megkérdezem, de szeretnék előtte utána járni, hátha ti is hasonló helyzetbe voltatok!

Sűrűn szívdobbanásaim vannak... Tatabányai kórház megengedné, hogy császározzanak? Az mégiscsak biztonságosabb lenne.

Előre is köszönöm szépen a válaszokat.



2013. okt. 28. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem a barátnőm hasonlóan cukros mint te és nem is volt kérdés, hogy császár lesz.

A sziveddel kapcsolatos kérdésre nem tudok válaszolni, de én asztmás vagyok és a terhesség előtt rendszeresen kaptam szteroidot,stb finomságot. A teherbeesésem óta semmi bajom nincs. még gyógyszert sem szedek. azt mondják, hogy a terhesség sok mindent megváltoztat, hátha nálad is beválik :)

2013. okt. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, hogy csak és kizárólag akkor eshetsz teherbe, ha beállítod a cukrod. Már a teherbeesés pillanatában és a terhesség alatt végig jónak kell lennie az értékeknek. Nem könnyű végigcsinálni, rengeteg vizsgálat, rengeteg önuralom kell, de megéri. A babám, aki már 15 hónapos teljesen egészséges. Én pent használok. Az én orvosom úgy döntött, hogy császároz. Mivel teljesen zárt voltam még 39 hetesen, még csak jóslóm sem volt, azt javasolta, hogy ne menjünk bele a sima szülésbe, mert valószínűleg hosszú lenne és nem biztos, hogy bírnám. Utólag örülök is, mert már az érzéstelenítő beadása után hipóztam, így nem hiszem hogy bírtam volna vajúdni. Persze adtak cukrot vénásan és nem volt ebből gond. Van olyan simerősöm, aki simán szült, ő pl. pumpás. Orvos és állapotfüggő.

A másik kérdésedhez nem tudok hozzászólni.

2013. okt. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Te hogyan tudtad beállítani? mert ha pl. nekem 5.8 és beadom az 5.5 egységet ebédkor, rendesen megebédelek, utána már megy lefele 3.0-ra. De van úgy, hogy lefekvéskor 8.0 a cukrom, hajnalba megmérem és 14.0 :( Nemtudom már mit csináljak. A Diabetológus csak kiabálni tud, nem segít. (szénhidrátot nem számolok)

És a gerinc érzéstelenítés fájdalmas? Mert gondolom a szívem miatt nem tudnék annyit nyomni.Egyébként 20éves leszek 5.én

Köszönöm szépen a segítséget!

2013. okt. 31. 15:24
 4/9 anonim ***** válasza:

Keress másik orvost, aki beállítja a cukrodat. Minden cukorbeteg más és más. Én hiába írom le neked, hogy mikor mennyit szúrok, neked biztos, hogy egészen más kell. Olyan meg nincs, hogy egy cukorbeteg nem számolja a szénhidrátot, az a minimum, illetve a napi többszöri vércukormérés. Egyébként terhesen 8 sem lehet a cukrod, nemhogy 14. Ilyen értékek mellett még véletlenül se ess teherbe.

A gerincérzéstelenítés nem fáj.

2013. okt. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Neked mennyi szokott lenni a hemoglobinod?

A szavaid nagy hatással lettek rám, lelki ismeret fuldolásom lett nagyon! :( Ma nagyon sokat tanultam a szénhidrátokat!

Mennyi szénhidrátot eszel egy nap?

És ha kiderülne hogy babát várok, akkor baj lenne? :(

Köszönöm!

2013. okt. 31. 18:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Most legutóbb 6,8 volt, de terhesség alatt 4,7-5,0 között volt a hba1c-m. Az otthoni mérések úgy néztek ki általában, hogy étkezés előtt 5,3 körül, étkezés után 7 alatt volt. Nagyon komolyan vettem az alatt a 9 hónap alatt a diétát. Nekem kezeléssel lett babám és a meddőségi centrumban el sem kezdték a kezelést, amíg nem volt 6 alatt hba1c. Ajánlom figyelmedbe Dr. Baranyi Éva és Dr. Winkler Gábor könyvét. A címe A nő és a cukorbetegség. Könyvesboltban lehet kapni, de ha a neten rákeresel ott is biztos megtalálod. Nagyon jól összefoglalja a teendőket. Egyébként nem célszerű be nem állított cukorral teherbe esni, általában nem is sikerül, mert a szervezet védekezik. Ha mégis terhes lennél, akkor az orvosoddal meg kell beszélni, hogy a te konkrét állapotod mennyire lehet veszélyes a magzatra.
2013. okt. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, 180 gr CH diétán vagyok, terhesség alatt beiktattak egy plusz étkezést lefekvés előtt, így kb. 200 gr-ot ettem.
2013. okt. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!

Annyira szeretném, ha nekem is olyan jó lenne, mint neked :(

Nem tudnál nekem leírni 1-2 napi diétádat, amitől nekem is rendbe jönne? Mert lehet hogy az inzulin jó, csak én voltam lusta kiszámolni a szénhidrátot.Sajnos itthol mindig csak fehér kenyér van, anyagilag nem tudjuk megoldani most a diabetikus cuccokat.Valami hétköznapi kellene. Mert nekem van több 100 recept, táblázat stb... de mind ilyen norbi update stb.

Hát remélem nem vagyok terhes...

2013. okt. 31. 20:10
 9/9 anonim ***** válasza:
A szénhidrátot mindenképp tartsd,egy cukorbetegnél kötelező.Igaz nekem terhességi cukorbetegségem volt,de diétával sikerült 7 alatt tartanom az értékeket.Én például pur-pur kenyeret ettem,meg x-trend kenyeret,azok nem drágák és beilleszthetők a diétába.Sok zöldség tojás túró basmati rizs,húsba felvágottba minimális a szénhidrát.Tudom ezek sem olcsó dolgok de az egészség mindennél fontosabb.Sok sikert egy egészséges babaváráshoz
2022. jún. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!