Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fogadott szülésznő kéri a...

Fogadott szülésznő kéri a pénzt, vagy hálapénzként adják?

Figyelt kérdés

úgy értem mennyibe kerül egy szülés fogadott szulesznovel? kötelező adni, vagy csak illendő?

salgótarjánban kik a szülésznők? vélemény róluk?


2013. nov. 8. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Salgótarjánt nem ismerem, ezért neveket nem tudok mondani. Ma Mo.-on a szülészeti ellátás ingyenes. Ennek ellenére, ha te "felfogadod", hogy ő legyen ott, akkor több, mint illik adni, de ezt nem számolja el senki, sehol. Ez a paraszolvencia. Elvileg ő nem kérhet, és elvileg neked nem kell adnod. Elvileg. Gyakorlatilag meg igen. Hogy mennyit és mikor, azt az adott emberrel kell megbeszélned, egyénenként változó, ki mennyit kér.
2013. nov. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tőle, hogy mennyiért vállalja azt a plusz szolgáltatást, hogy ő bemegy a munkaidejétől függetlenül miattad. Ha nem mond összeget, akkor kérdezz ott szült anyukákat, hogy mennyit szoktak. Ez eltérő lehet intézményenként, városonként. Nekem a fogadott doki mondta meg, hogy mennyit szokott kapni a szülésznő (Bp. 50000-et mondott).
2013. nov. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha felfogadod a terhességed alatt, akkor nyilván illik neki pénzt adni, mert akár a munkaidején túl is veled lesz. En sem csinálnam ingyen. Székesfehérvaron szültem ketszer, 3 éve és az idén, én 20000- et adtam mindkétszer. Nem beszéltük meg, a védőnőmet kérdeztem, hogy az anyukák mennyit szoktak adni.
2013. nov. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha felfogadod, az azt jelenti, hogy a szabadnapján, éjszakáján veled van, ha beindul a szülés, tehát szolgáltatást nyújt, te kérted, azt meg kell fizetni, ha nem az ügyeletesnél szülsz. Az attól is függ, mit vállal a szülésznő: nekem ő csinálta 35. héttől a ctg, egész nap velem volt a szabadnapján (ezért vett ki szabit, a dokim szintén), amikor szültem, ő csinálta az előkészítést, az infúziót, katéterezést, császárnál végig mellettem volt, a köldökzsinór levételt szintén. Segített a szoptatásban és minden nap meglátogatott, amíg bent voltunk. 30at adtunk neki.
2013. nov. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!