Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Téraránytalanság miatti császár?

Téraránytalanság miatti császár?

Figyelt kérdés
Van, akinél ez történt? Nagynak tippelik a babám, és még van két hetünk szülésig. Megpróbálhattátok hüvelyi úton megszülni? Vagy egyből császár lett? Van, akinek sikerült, annak ellenére, hogy a doki nem sok esélyt adott rá? Minden történet érdekel!

2013. nov. 13. 13:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én babámról az uh-n mindig azt mondták, hogy 4 kiló körül van, 102 mm volt a BPD-je az utolsó vizsgálatnál. A dokim nem engedte megszülni, ő is téraránytalanságra hivatkozott. Mikor megláttam, hogy "mit" szedtek ki belőlem őszintén szólva megkönnyebbültem, hogy nem hagyta a doki, hogy nekifussak a természetes szülésnek, mert az alacsony testalkatommal képtelen lettem volna "kitolni" a 4750 grammos fiamat a 38cm-es fejével... Nagyon szerettem volna természetes úton szülni, nem is gondoltam, hogy ennyire nagy baba lesz, de igaza lett a dokimnak, jobb volt ez így.
2013. nov. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat készültem a természetes szülésre, és most szembesültem vele, hogy talán nem is lesz az. Még feldolgozás alatt van bennem a hír. Köszönöm a történeted, megértem, ha muszáj, persze. Gratulálok a babához! :)
2013. nov. 13. 13:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Tudom, mit érzel, én is bőgni tudtam volna a műtőben, amiért olyan lelkesen gyakoroltam itthon a légzést, olyan precízen raktam össze a szülőszobai csomagomat, és mégsem szülhettem... A 40. hétig a természetes szülésben reménykedtem én is, majd reggel 8-ra bementem CTG-re, mit sem sejtve, és du. 2-re vissza is rendelt a doki... Volt 6 órám feldolgozni, hogy engem császározni fognak...
2013. nov. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Végül milyen élmény lett a császár? Lelkileg megviselt a műtét? A testi dolgok kevésbé érdekelnek, nem érdekel a fájdalom, vagy ilyesmi, inkább csak az, hogy mennyire volt csalódás, mennyire láthattad a babád, hogy ment a szoptatás, stb.? Annyira szeretném, ha nem vinnék el tőlem messzire hosszú időre! :(
2013. nov. 13. 13:20
 5/9 anonim ***** válasza:
Maga a műtét egyáltalán nem fájt, emiatt tényleg ne aggódj, utána viszont nehéz felkelni, az igaz. Mikor kivették a babát akkor láttam egy pillanatra, majd az apukájával volt, míg engem összeraktak. Utána is behozták a műtőbe, mikor felöltöztették, majd a szülőszobában is 3asban voltunk kb. egy-másfél órát. Míg az intenzíven voltam (6 órán át) egyszer behozták, hogy szoptassam meg, majd másnap reggeltől velem volt állandóan. A szoptatás kicsit nehezen ment a kórházban, itthon már kényelmes volt, így belejöttünk. :) Ne aggódj. Lelkileg nem viselt meg a császár, a lényeg, hogy a baba egészséges lett. A sebem miatt éreztem magam egy kicsit "selejtesnek", illetve fura volt, hogy már nem vagyunk egyek a babával, de ez is elmúlt. Fel a fejjel, nem lesz semmi baj. :)
2013. nov. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Engem 3-szor császároztak.Az elsőnél én is csalódottságot éreztem(nekem farfekvéses volt)Minden praktikát bevetettem,hátha befordul még de aztán 36hetesen mondták,hogy ne is álmodjak róla annyira "kitölt" a lába nagyon-nagyon lent volt a feje pedig beékelődve a gyomorüregembe!Akkor már én is beletörődtem hogy császár! Igen egy picit csalódás,de utólag azt mondom ez legyen a legnagyobb csalódás az életünkben! Ne fogd fel ennyire tragikusan!Az első volt nekem a legrosszabb,mert senki nem készített fel hogy utána mivel jár!Igaz akkor nem szedtem vitaminokat,meg ilyesmi és nagyon legyengültem,erőtlen voltam,állandóan herpeszem lett. stb...Immunrendszerem nulla volt.Állandó szoptatás... De most úgy látom,tapasztalatlan kis fruska voltam A többinél már felkészültem jobban.Feltankoltam a szervezetemet vitaminokkal meg már tudtam mire számítsak.Ne izgulj,nem lesz semmi baj.
2013. nov. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem 32 héten azt mondták nagy lesz.Utána 37 héten azt mondták kicsi lesz.Vajúdáskor a doki azt mondta pikk-pakk megszüljük mert kicsi.Ehhez képest 4 órányi tolófájás után toltak a műtőbe,mert nem fért ki.Pedig nem volt hatalmas 4kg 54cm 36-os fejkörfogat.Igaz míg bent voltunk ő volt a legnagyobb :)
2013. nov. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Én 9 nappal hordtam túl, mostmár tudom, hogy a téraránytalanság miatt. Utolsó 2 UHnál 4kg-ra saccolták. Na erre én is azt mondtam, hogy nincs rá esély, hogy megszüljem pedig és dokik azt mondták simán is megszülhetem. Végül elindították a szülést és nem haladt. A kislányom valójában 3700 grammal született de így sem tudott rendesen befordulni.

A csaszár miatt ne aggódj nem olyan vészes. Nekem a sikertelen vajúdás után megváltás volt és a babának is sokkal roszabb ha elindítják és elakad a szülőcsatornában.

Minden esetre én könnyű szülést kívánok neked és jó egészséget mindkettőtöknek!

2013. nov. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

6 nappal hordtam tul a kisfiamat, semmi jele nem volt, hogy kifele keszul. 4200 grammosra saccoltak, 4080 grammos lett (en 52 kg-al es 165 cm-el kezdtem a terhesseget, ebbol csak a magassagom maradt meg :-)), de igazabol nem a sulya, hanem a szeles valla miatt nem vallaltam a termeszetes szulest. Azt mondtak nekem, ha a feje (aminek a legnagyobban kellene lennie) kint van mar, de nem csinal eleg utat a szeles vallanak, akkor baj van, mert elszorithatja a koldokzsinort es oxigenhiany lephet fel. Az akkori szomszedunk is igy jart, de mar regen, meg nem voltak uh-k, 42 eves szellemileg visszamaradott fia volt, igy a ferjem is konyorgott ne vallaljam be, nem akarja hogy emiatt fogyatekos gyereke legyen. A kislanyunk mar csak 3350 gramm volt, de mivel csak 21 honap volt a ket szules kozott, es o sem illesztette meg be a fejet, igy nem is volt mas valasztasunk, csaszar utan ilyen rovid idovel nem inditanak szulest. Engem lelkileg nem viselt meg nagyon, orultem hogy van ket egeszseges, gyogyoru nagy babam, nekem mellekes volt, hogy jottek a vilagra. Nem az volt a kerdes, hogy kepes vagyok-e megszulni egy gyermeket vagy sem, hanem hogy kepes vagyok-e egy egeszseges gyermeket, vagy egy szellemileg fogyatekosat megszulni. Es ez nem rajtam mult.

Ami a felepulest illeti, en nem tudom veletek mit muvelnek Magyarorszagon, csak panaszt hallottam sajnos, nekem semmi bajom nem volt. Miutan kezett kimenni a spinalis erzestelenito hatasa, morfiumot kaptam, majd 2 napon keresztul napi 3szor fajdalomcsillapito tablettat, aztan napi kettot, majd napi egyet. A felules-fordulas kicsit kellemetlen volt, meg a kohoges-tusszentes is, de sokkal jobb volt miutan levettek a kapcsokat (15 darab volt) a hasamrol. Mindketszer ugyanott vagtak, ket es fel eve a masodikat, nagyon halvany, "toredezett", tehat mar csak szakaszosan latszodo, vekony vonal latszik mar, de olyan melyen, hogy bikiniben sem latszik.

Szerintem csak azt nezd, mi a jo a babadnak, ugy konnyebb lesz. Bar minden szules rizikos, en a kevesbe rizikosat valasztottam, es soha, egy percig sem bantam meg. Boldog babazast kivanok nektek!

2013. nov. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!