Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 13 hónapos a kislányom és még...

13 hónapos a kislányom és még szopiztatok.9 hetes terhes vagyok, nem tudom, hogy a szoptatás milyen hatással van a pocimban lévő kistesóra! Hallottam érveket erre is-arra is. Lehet terhesen szotatni? Mennyi ideig? Mire kell vigyázni?

Figyelt kérdés
2008. júl. 10. 16:46
 1/2 anonim ***** válasza:

En csak a csaladi peldat tudom mondani, sogornom mikor a masodikkal teherbe esett, szoptatta az egy eveset, neki az orovos a szoptatas abbahagyasat tanacsolta.

De nem is kellett levalasztani a babat, mert magatol elapadt a teje napok alatt, ekkor lehetett kb. 6 hetes terhes.

A 13 honapos baba eleg nagy mar szerintem.

2008. júl. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

szerintem nyugodtan szoptassd amíg ő kéri.

Barátnőmnék a két gyerek között 13 hónap van, és a nagyobbikat 2 éves korági szoptatta. Tehát már javában meg volt a kistesó amíg bátyus még mindig szopizott. Mind a két gyerek teljesen egészséges, jó húsban vannak, talán a kisebb még ducibb is :)


A szervezeted úgy is figyel arra, hogy első a pocaklakó! ő mindent elvesz magának amire szüksége van. Csak második innentől a már meglevő tesó, a tej termelés ezért változhat a hormonális változások miatt. lehet más összetétele, íze, stb. Ezért van az, hogy sok gyerek amikor jön a kistesó magától abbahagyja a szopizást.

Szerintem nem törvényszerű. figyelj arra, hogy Te helyesen táplálkozz és elég vitaminhoz és ásványokoz juss! mert ők ketten elesznek, ha nem pótolsz helyesen.


Én csak 11 hónapig tudtam szoptatni a fiamat, de talán az a természetes, ha addig szoptatod amíg szüksége van rá! Én szerintem a két év teljesen bele fér az egészséges keretek közé! Csak azért mert valaki ezt mond vagy azt mond (látod, hogy van érv mind a két oldalon), Te nyugodtan csináld azt ami neked / nektek jól esik!


Boldog babavárást!

2008. júl. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!