Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen ajándékot "ad" az...

Milyen ajándékot "ad" az újszülött baba a nagyobb testvérnek nálatok?

Figyelt kérdés
A kisfiam mindenképpen szeretne kapni valamit a hugicájától, ha megszületik. A bökkenő csak az, hogy egy babakocsis babát szeretne, mint ma kiderült, azért, hogy ő is tudja tologatni, tisztába tenni, etetni, mint én. A férjem teljesen kiakadt ezen, engem nem sokkolt a dolog, de teljesen tanácstalan vagyok, hogy mi tévő legyek. Ha babakocsis babát kap, akkor a férjem lesz kiakadva, ha nem azt, akkor viszont a kisfiam lesz nagyon csalódott. Szerintetek is ennyire gáz, hogy ezt szeretne?? Amúgy mindene az autók és egyéb fiús játékok.
2013. dec. 9. 00:15
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Nalunk is volt ajandek a hugicatol, egyik kedvenc mesefilmbol a figura. Orult neki a kisfiam. Nalunk sem tetszett a ferjemnek az otlet, de meg tudtam vele beszelni, igy nem lett ebbol gond. Szerintem probald meg neki elmagyarazni miert tartod fontosnak.
2013. dec. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Beszéld meg a férjeddel, hogy a fiatok nem azért akar babát, mert babázni szeretne, hanem azért, mert számára ez egy új helyzet számára, és szeretné ő is megtapasztalni amit az anyja. Nagy esélyt látok arra, hogy először még érdekes lesz, de aztán a megunt 'kacatoknál' végzi.

Mennyi idős a kisfiú?

2013. dec. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én elmondanám, hogy mi sem babakocsistól hozzuk a kórházból így ő is csak egy sima babát kap.
2013. dec. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt kéne a férjeddel megértetni, hogy a fiatok egy KISGYREK és nem jelent az égegyadta világon semmit, hogy ezt kérte.A"sokkot kapott" résznél kb. biztos voltam benne, hogy olyasmi játszódott le a fejében, hogy úristen a fiaamnak lányos játék kelll, a végén még meleg lesz bleőle. Vagy valami hasonló. Ennyi erővel a lányok matchbox köelébe se menjenek... Baromság. Gondolom elég kicsi még a fiú és nem igazán érti, "hogy működik a kistesó", így játékkal megtanulhatná legalább. Hamarab megérti, hogy mennyi munka van vele, finoman kell bánni a kicsivel sbt. jtáék közben, mintha csak magyaráznátok neki. Nincs ebben semmi, amin ki kéne borulni, csak felnőtt aggyal belelát ebbe szvsz olyat is, amit nem kéne.
2013. dec. 9. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincsen semmi baj az ajándék baba ötlettel, a legtöbb pszichológus pont ezt ajánlja kifejezetten testvér születése esetén. A gyerek azzal, hogy mindenben próbálja utánozni az anyukáját, még a babagondozásban is, közelebb érzi magát hozzá, nem érzi magát kirekesztettnek. Szerintem egészen nyugodtan kapja meg a babát. Pláne ne induljon már kapásból csalódással a kapcsolatuk (na a hugicától mégsem kapta meg, amit szeretett volna)

A férjed meg még nem nagyon járt pl. óvoda közelében, ugye? Pedig érdemes lenne ha kicsit körül nézne, a 3-4 éves fiúk ugyanúgy főzöcskéznek a babakonyhában, vasalnak a játékvasalóval, stb. mint a lányok... Ez egy teljesen normális folyamat, (végül is otthon eddig ezt látta anyától). Ezen nem kell meghökkenni, erővel tiltani meg pláne nem szabad.

2013. dec. 9. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
ha azt kérte, kapjon azt. nyugtasd meg a férjedet, ettől nem lesz meleg vagy ilyesmi, teljesen normális, ha utánozni akarja az anyukáját, valószínűleg nem fog vele sokáig játszani, de jó lesz a kislánynak.
2013. dec. 9. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kifejezetten ajánlották anno a bölcsiben, hogy vegyek egy babát (olyan puha csecsemőformájút), mielőtt megszületik a kistestvér. Nekem is kisfiam van. Nagyon sokat tud javítani a helyzeten (féltékenység esetén), ha ő is öltöztetheti, pelenkázhatja a testvér-babát.

Itt nem abból a szempontból kell nézni a játékot, hogy fiús vagy lányos, hanem olyan szempontból, hogy segít a kisgyereknek felkészülni egy számára elég nehéz helyzetre, a kistestvér érkezésére. Eddig ugye egyedül volt, minden figyelem rá irányult, és ez változni fog.


Nálunk is nemsokára érkezik a kistestvér. Szerintem én karácsonyra megveszem a "testvér-babát", öltöztetheti és pelusozhatja majd játékból. És ha megszületik a pici, akkor hoz majd egy jó nagy játékcsomagot, azért, hogy utána tudjanak együtt játszani. Szeretném, ha a kisfiam pozitívan élné meg az öcsi érkezését, akitől kap valamit (játék, játszótárs), és nem problémának érezné, hogy ezentúl meg kell vele osztania a saját játékait.


Szerintem beszélj a férjeddel, hogy ez a gyereknek jó, ettől nem fog "ellányosodni"...stb.

2013. dec. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek! Engem meggyőztetek. ;) Amúgy én is pont így gondolom, ahogy Ti, nagyban megkönnyítené a dolgát, ha tényleg megkaphatná ezt. A férjemmel megbeszélem majd. Egyébként 4 éves a kisfiam, és pont az oviban látott ilyen játékot (szerintem ki is próbálta már, ahogy a lányok a kisautókat...). :)
2013. dec. 9. 13:19
 9/10 piroska és a farkas ***** válasza:
87%
Szia! A bátyám babakocsit kért kisfiúként amikor anyukám engem várt, néhány hónapig játszott vele, aztán jött az indiánosdi :). Szerintem egész nyugodtan kapjon babát, elvégre a gondoskodás a kisfiúkban is ott van, igaz, hogy mi leszünk anyukák egyszer, nade ők meg apukák leszenk :) Igaz viszont, hogy én sohasem értettem, hogy miért a megszülető kisgyerek adja az ajándékot, ezzel nem is értek egyet.
2013. dec. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a Te válaszodat is. Őszinte leszek: én sem értek egyet ezzel a dologgal, de nem sokat tudok tenni. Az oviban is vitt az újszülött a testvérnek ajándékot, meg a környezetünkben másnak is, a kisfiam meg hallotta, és ez nem az a szituáció, amiben nem fogom teljesíteni a kérését, mert nem mindegy, hogy hogy indul kettőjük kapcsolata, és nagyon nem szeretném, ha amiatt rossz érzése lenne, hogy xy-nak vitt a testvére ajándékot, neki bezzeg nem. Úgyhogy, ha nem is értek egyet vele, de kapni fog ajándékot a hugicájától.
2013. dec. 10. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!