Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Bocsi a kifejezésért! Ha...

Bocsi a kifejezésért! Ha sürün érzek kakilási ingert az már szülés elöjele? Fáj a pocakom is, eléggé keményedik is szinte folyton az. és eléggé lent is van már. Mikor érdemes orvoshoz fordulni?

Figyelt kérdés
38 hetes kismama vagyok,elsö babás és persze tudatlan és tanácstalan is vagyok.mikor kell indulni? meg ilyenek valamennyire nyitva külsö belsö méhszájjal.
2009. nov. 23. 16:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nemsokára szülni fogsz, de még nem kell indulni. Majd ha elkezdődnek a fájások. Ha rendszeres időközönként 20,15,10 vagy 5 perces időközönként keményedik a pocakod. Addig is akkor menj orvoshoz, amikorra beírtak ha addig nem történik semmi.
2009. nov. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

Elvileg a székelési inger nem a szülés előjele, vagy legalábbis én nem hallottam még róla. Igaz, ebből a szempontból tapasztalataln vagyok, mert bár 2 lányom van, de mindkettő császáros volt, és a szülés beindulása előtt lettek meg, azaz még jóslófájásom sem volt.

Az viszont, hogy állandóan keményedik a hasad, az lehet erre utaló jel. Sokmindent elolvastam a témában, a szülés előjeleinek tekintik a következőket:

- Mestruációs jellegű fájdalom

- rendszeres időközönként jelentkező méhösszehúzódások (fájások)

- elfolyó magzatvíz (akkor is ha csak szivárogni kezd, vagy egyszerre csak kevés távozik, mert a kicsi feje is elzárhatja a magzatvíz útját)

- a gyakori haskeményedés is ide tarozik

- sok kismama panaszkodik amolyan álltalános közérzetromlásra is a szülés beindulása előtt.


Választott orvosod, szüléssznőd van? Tőlük érdemes megkérdezni, hogy bemenj-e egy vizsgálatra.

Az is sokat számít, hogy a ctg mit mutat, de nem egy olyan eset van, amikor napközben a ctg még nem mutat semmiféle fájástevékenységet, éjszakára pedig beindul a szülés.

2009. nov. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm nektek a válaszokat.figyelem az idő közöket és ha van valami indulás :-).igen van fogadott orvosom de öszinte leszek azért nem hivtam mert mondom lehet befektet.és hát nem ugy terveztem,de ha muszály akkor mennék a kisfiunk érdekében mindent!nagyon köszike mégegyszer a segitséget.
2009. nov. 23. 19:31
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem ijesztgetni akarlak, de a keményedés ha rendszeres, az már a szülés kezdete. A "kakilási inger" pedig már kitolás előtt jelentkezik...


7hetes baba anyukája

2009. nov. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%

Elég furi, hogy az orvosod nem mondta el :(


Nálunk legalább egy órája tartó 5 perces fájásnál kell bemenni. A poci keményedés még nem fájás, csak a méhed készül a szülésre. Mondjuk jósló, de van akinek 3 perces fájással kell csak bemenni, sokadik bbásoknak meg 10 szokott lenni.


ez nem tapasztalat, csak a dokim ezt mondta. Állítólag kizárt, hogy a fájásokat ne vedd észre!

Az, hogy sokat mész wc-re, lehet azért van, mert a beleidnek keés helye van. Persze a szülés közeledtét is jelezheti.

39h km

2009. nov. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ma 22:15 vagyok. De a rendszeres keményedés a fájás!

Ami ha már összefügg, hogy már az időt sem tudod követni, az már nagyon közelít a szüléshez. Én 5 percesekkel kezdtem, éppen beértem a kórházba, burok repesztés és 45 perc mulva már el is felejtettem a szülés fájdalmait.

A doki az csak mond valamit, de ez minden nőnél máshogy jön elő. Egy férfi különben se akarja megmondani mit kell érezni mikor fájások vannak. Egy van amiben igazuk van, hogy az igazi fájást nem lehet össze téveszteni semmivel.

2009. nov. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem igenis nézesd meg magad,ha más nem is, hát NST-vel.

Az én barátnőm saját lábán ment be szülni, mind a 6 alkalommal, villamossal, busszal, gyalog, mikor-hogy.

Egyáltalán nem érezte a fájásokat, csak keményedett!

Mind a 6x haza akarták küldeni, de ő vizsgálatot kért, aztán még beöntésre se maradt idő 3x.

Vannak "szerencsés" kismamák, igaz, kb:2%, akiknél nem jár

óriási fájdalommal a tágulás, csak feszülést éreznek.

Lehet, hogy ezek közé az anyukák közé tartozol Te is.

Saját tapasztalatról pedíg annyit: 2. szülésemnél elment a magzatvíz, majd állandó székelési ingerem lett, szinte azonnal.

Alíg bírtunk elindulni a kórházba, vagy egy órát gubbasztottam a wc-n, egyre erősödő összehúzódásokkal.

Ez hajnali 5 órakor volt, a fiam 11 óra 20-kor lett meg.

Úgyhogy ne lepődj meg, ha már ma babázni fogsz.

Könnyű, mielőbbi, és gyors szülést kívánok!

2009. nov. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

nagyon aranyosak vagytok köszönöm a válaszokat.eddig még bent van a drágám,de olyan kis csipkelödö érzésem van a pocakomban.csüt megyek nst re ha nem történik elöbb valami.

szép napot mindenkinek

2009. nov. 24. 11:25
 9/11 anonim ***** válasza:
Székelési ingert csak a kitolási fázisban fogsz érezni, nem a szülés előtt.
2009. nov. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én olvastam róla, hogy hasmenés, gyakori székelés igenis előfordul a szülés előtti napokban, ahogyan a hányás is jelezheti. Tehát nem csak a kitolásnál érezheted.
2014. márc. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!