Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon durva lesz, amit...

Nagyon durva lesz, amit kérdezni szeretnék, kérhetek csak értelmes válaszokat?

Figyelt kérdés

Sajnos eléggé szorulásos vagyok.Ez gond volt az első gyereknél is.

Most 23 hetes kismama vagyok,és már előre félek ,mikor wc-re kell mennem!!!

Kérdésem az lenne,hogy szerintetek lehet abból nagyobb baj,burok repedés akár,ha egy kicsit jobban erőlködök?

Próbálok lassan nyomni,kicsiket,de nagyon félek,hogy nehogy emiatt beinduljon a szülés/vetélés!!!

Épp most vagyok túl megint egy szörnyű klotyó látogatáson,és tettem be egy betétet is.

Légyszi ne írjatok olyasmit,hogy egyek több gyümit,meg igyak többet,mert ezeket mind-mind kipróbáltam már.Sajnos semmi nem használ huzamosabb ideig.

Valószínűleg az emésztésem ill. az anyagcserém borzasztó lassú.Vagy a vastag belem hosszabb az átlagnál,nem tudom.

Ha kérhetem -még egyszer- a kérdésre válaszoljatok.

KÖSZÖNÖM SZÉPEN!!!!


2009. nov. 24. 12:45
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ettől nem indul meg a szülés.


Nem akarok gyümis praktikákat adni, de én mindg megiszok reggel is éhgyomorra egy olyan forró bögre vizet, amit még elbír a szám, és öt perc múlva csak úgy szaladok.

Én gyerekkorom óta szorulásos vagyok, megértem az aggodalmadat.

2009. nov. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Durva lesz a válaszom. Én is nagyon szorulós vagyok. Nem hiszem, hogy a szülés beindulna az erőlködéstől, szerintem ettől ne félj! Ami nekem bejött az a babaolaj, helyi kezelésként. Amikor érzem, hogy most menni kell, akkor a végbelemhez kenek jó sok babaolajat. Belülre is. Ez egy kicsit kellemetlen, de még mindig nem annyira mint az erölködés eredmény nélkül. Kitartást kívánok!
2009. nov. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

Én már a meleg vizes dolgot is kipróbáltam,de egy pár alkalom után az sem vált be.

Sors társak vagyunk,úgy nézem.Szintén gyerekkorom óta "szenvedek".

Kicsit megnyugodtam,hogy szerinted nem indul be emiatt a szülés.Lehet ,hogy lefekszem egy kicsit és kipihenem a "fáradalmakat".

Köszi még egyszer.

2009. nov. 24. 12:59
 4/30 A kérdező kommentje:

12:58-as!

Köszike.Ez még ne jutott eszembe,de elég vizuális típus vagyok,bocsi.Elképzeltem,ahogy helyileg kezelem magam...

Mindenesetre ki fogom próbálni,hátha ez hat,mert már teljesen kivagyok.

2009. nov. 24. 13:00
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
DUPHALAC székletlazító!!!!!!!!!!!!!!! EZT PRÓBÁLTAD MÁR? nekem beött. ágy lesz tőle a széklet és nem kell erölködni...
2009. nov. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

beött=bejött

ágy=lágy bocsi csak sietek....

2009. nov. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Ez is jó,rá fogok kérdezni a patikában.Köszönöm!!!!
2009. nov. 24. 13:02
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló problémával küszködtem világ életemben, hát még a terhesség alatt! Vasat, folsavat a legtöbb babavárónak ír fel a nőgyógyász, ami szorulást okozhat. Kérd a Ferrofolgammát, engem helyre rakott klotyó-ügyben. Ez is vas és folsav, de lehet benne még valami plusz, ami megkönnyíti a helyzetet. Jó babavárást!
2009. nov. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Anyum borzasztóan szorulásos és Neki is van bevált módszere amihez viszont gyomor kell:kb.0,5-1 dl étolajat iszik meg (utána dob valamilyen folyadékot)!Hát ez beindítja garantáltan!!!Jobbulást!
2009. nov. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Nekem is rátett egy lapáttal a vas, azon érdemes változtatni. Ilyen fajták vagyunk, nehéz megtalálni rá a jó gyógymódot. Nekem segít a rendszeresség, minden nap ugyanakkor megyek wc-re, így gyes alatt is, és ez bizonyult jó megoldásnak, meg a napi két liter víz. Nagyon durva esetekben a babáknak is adható Laevolac szirupot használtam. Sajna nekem sem váltak be a gyümis, lenmagos, korpatablettás, tamarin lekváros stb. praktikák. Ezt ki kell tapasztalni minden székrekedésesnek magától. A végbél berepedésrére pedig tényleg figyelj, nehogy vigyen mindent...

Az olajas megoldást én azért nem választanám, mert az hasmenéshez is vezethet, az meg tényleg nem jó terhesség alatt.

2009. nov. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!