Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » December végén lesz meg a kis...

December végén lesz meg a kis manóm. Hogyan kell őt öltöztetni az első pár napban a pólya alatt?

Figyelt kérdés

Mindenféleképpen szeretném kb 2-3 hónapig a pólyában tartani.Gondolom egy idő után belejönnék az öltöztetésbe,csak az első pár nappal lennének gondjaim.A pólya alatt mennyire kell beöltöztetni?Egy meleg szobában a meleg pólyában fontos még a 2 réteg ruha?És konkrétan milyen ruhákról lehet szó?Előre is köszi a válaszokat.

34+3 hetes kismami


2009. nov. 24. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon nem kell beöltöztetni, én egy hosszú ujjú bodyt adtam most a kisfiamra, ha hűvösebb volt, akkor még egy réklit, vagy pamutpulcsit. A szobában úgyis jó meleg van, a pólyában meg pláne.
2009. nov. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod.
2009. nov. 24. 14:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia!Én a kombidresszre adtam még rá egy vékony pamut rugdalozót is,és betakartam vékony pléddel.Nálunk 23fok van.
2009. nov. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia

Az én gyerekeim nyár közepén születtek. A nagyobbikra egyáltalán a body-n kívül nem lehetett semmit adni, még betakarni sem, mert azonnal felébredt. A kisebbikre meg zoknit is kellett adni a rugdalozó alá, mert ő olyan fagyos volt és zsákban aludt a nyár közepén.

Úgyhogy szerintem gyereke válogatja. Észre fogod venni, ha melege van azt mindenképpen, ha fázik akkor meg nem marad el csak testközelben.(legalábbis nálunk így volt), a nagyobb meg addig nem maradt el amíg body-ra nem vetköztette.. Az, hogy jéghideg a keze, lába nem mérvadó, mert az természetes.

2009. nov. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom a pólyába csak 4-6 hétig ajánlatos tenni a babát, mert után már bizony van mozgásigénye a babának és a pólya csak akadályozza... Én is használni fogom a pólyát, nálunk jó meleg van, de hosszú ujjas bodyt és vékonyka kis rugit adok majd rá ... (39+5 hkm)
2009. nov. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az öltöztetés a babától függ, hogy mennyire "fagyos". Viszont ezt a 2-3 hónapos pólyázást majd gondold újra, ha megvan a bébid. Az én babámat képtelenség lett volna 2 hónaposan bármibe is bugyolálgatni. Ő akkor már "fekvőtámaszozott", hasról hátra forgott, kinyomta magát, úgy nézelődött. 6 hétig bőven elég a pólya.
2009. nov. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem pólyáztam egyiket sem, és ahogy észrevettem, az anyának ugyan könnyebb benne fogni, szoptatni, a gyerek nem tud mozogni és örül, ha nem kell abban rostokolnia. Van egy alternatíva, az, amikor a rugi vége zsákszerű, könnyű ráadni és tud benne mocorogni a bébi. Én egyébként többnyire sima rugikat adtam rá, éjszakára meg body + hálózsák. Túlöltöztetni nem kell, a lakás melegéhez és ne a kinti időjáráshoz számítsd a ruhát.
2009. nov. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3 hónapos korig nem szabad pólyában tartani egy babát. Kell hogy fejlődjenek az izmai. Ha otthon lesztek praktikusabb lesz a body mint pólyából ki be páróránként amikor tisztába teszed.
2009. nov. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!