Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit jelent a téraránytalanság?...

Mit jelent a téraránytalanság? Olvastam itt, hogy alacsony volt a kedves anyuka és császározni kellett.

Figyelt kérdés
2009. nov. 27. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a magasság számít, hanem hogy elég széles-e a medencéje alul, hogy kiférjen a baba. Tehát szerintem az számít, hogy az adott baba kifér-e az adott medenceövön. :)
2009. nov. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat.Már megíjedtem mert én sem vagyok magas, de viszont a csípőm elég széles.
2009. nov. 27. 10:09
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy az első mondja. Ráadásul olyan is előfordul, hogy a várakozással ellentétben a "kicsi" anyuka jól tágul és mégis simán tud szülni. Van egy ismerősöm, aki 153 centi, a baba normál súlyú volt (3,5 körül) és ijesztgették, hogy császár lesz, a doki meg mondta, hogy ne parázzon, mert a medence mérete tök jó. Nem is volt semmi problémája.
2009. nov. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én 50 kg vagyok és 162 cm, ennek ellenére császár nélkül sikerült megszülni a 4100 g-os, 60 cm-es fiamat. És ráadásul első szüléshez képest elég rövid idö alatt, vajúdással együtt 6 óra volt.
2009. nov. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is széles a csípőm, 166cm magas vagyok. Majd' és fél kilóval született a babám és relatív téraránytalanság miatt császározni kellett. Túl nagy volt a baba, a szülőcsatornához képest.
2009. nov. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
jajj, a 4 kimaradt:D tehát 4 és fél.
2009. nov. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekemm téraránytalanság miatt volt a császárom ahogy a kérdésben irod,nekem a medencecsontomon nem fért át a baba feje hiába voltam kitágulva és hiába akrt kibujni,amugy 150cm nél alacsonyabbakat alapbolcsászároznak én 152 vagyok és nagyon fennt volt a babám is igy szülésem elött 1 héttel aztmondta a doki lehet császár lessz belölle de csak akkor ha nagyon muszály,4,5 óra után mikor megprobáltuk megszülni a dokim mondta ne kockáztassunk meg egy agyvérzést vagy koponya roncsolodást igy megcsászározott.amugy csodás volt az egész még akkor is ha ilyen lett a vége.üdv egy 6hetes baba anyukája
2009. nov. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

163 cm vagyok,szülni 59 kg-mal mentem,végigvajúdtam az éjszakát,végül téraránytalanság miatt császármetszéssel született meg a babám,aki 3300 g volt,és 56 cm.

Dokim a köv. szülésnél már nem is engedné a hüvelyi szülést.


Ezt 2 héttel korábban sima kézi vizsgálatnál már sejtette a doki,de csak szüléskor lett biztos,hogy nem fér át a baba a csontjaimnál...

2012. ápr. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!