Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Leírnátok nekem, mi az az...

Leírnátok nekem, mi az az alapcsomag, amit össze kell készítenem magunknak a kórházba?

Figyelt kérdés
Van mindenféle listám terhességes könyvekből,de jobban örülnék,ha valaki saját tapasztalat alapján leírná,mit érdemes,és mi fölösleges. Pl.légzésfigyelőt bevittétek? Szoptatós hálóingből mennyit? 4-5 kell, ahogy a könyv írja? Ilyenekre gondolok, köszönöm előre is.
2014. jan. 2. 10:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Én nem vittem légzésfigyelőt. Szoptatós hálóingem nem volt, a kórháziról mindjárt pizsamára váltottam (nem szeretem a hálóinget, a SOTE I-en nem szóltak bele a pizsibe, pedig császáros voltam), illetve nappal kényelmes melegítőnadrágban + pólóban voltam. Ha jól emlékszem, 2 pizsim volt.

Nekem jó szolgálatot tett a mellszívó, egyrészt a tej megindulásában, másrészt azért, mert a lányom nagyon nehezen tanult meg szopni (már bőven itthon voltunk, mire sikerült), így legalább üvegből megkaphatta az anyatejet.

Az első gyereknél megrögzött cumiellenes voltam, de nem is volt rá szükség. A másodiknál kénytelen voltam behozatni egyet, mert a fiamnak nagyon erős szopóreflexe volt, és két szoptatás között csak ordított. Szóval ez szerintem gyerekfüggő.

A cumisüveg, mint említettem, jól jött az elsőnél. Szintén gyereke válogatja.

2014. jan. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Légzésfigyelő fölösleges, hálóingből kell 4-5, valószínűleg össze fogod vérezni. Ugyanezért bugyiból is kell 4-5.

Kell még betét, a Tenát szokták javasolni, de szerintem legyen nálad sima betét is, a 2.-3. napon már lehet, hogy elég az is.

Tisztálkodó szerek. Babának egy csomag 1-es pelenka, popsitörlő.

A kórházban érdemes utána érdeklődni, hogy öltöztetheted-e saját ruhába a gyereket vagy adnak-e. Utóbbi esetben is érdemes 1-2 saját ruhát bevinni (esetleg egy kisebbet meg egy nagyobbat, ki tudja mekkora lesz a gyerek), hogy ha összekakilja magát, ne kelljen a nővérért rohangálni.

Az is kórháztól függ, hogy kell-e vinni alkoholt a köldök kezeléséhez, meg popsikenőcsöt,vagy ott adnak kórházit.

Mellszívót is érdemes bevinned, ha van. Nem biztos, hogy szükség lesz rá, de a kórházakban általában az egész osztályon csak egy van.

Mindenképp legyen nálad elég folyadék! Én szülés közben megittam másfél liter vizet, és az anyatej beindításához is ajánlott napi legalább 3 liter folyadékot meginni.

Vajúdás közben általában nem hagyják, hogy az anyuka egyen, ez is kórház függő, de ha a párod bemegy veled, neki csomagolhatsz szendvicset.

Tányér, pohár, evőeszköz.

2 pár papucs (egyik a zuhanyzáshoz). Köntös.

Hirtelen ennyi jut eszembe. Remélem, nem hagytam ki semmi fontosat.

Még annyi, hogy érdemes úgy pakolni, hogy ami a szüléskor kell, az könnyen elérhető helyen legyen.

2014. jan. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Kórháztól is függ (pl. hogy te és a baba kincstáriban vagy otthoniban lesztek-e, kell-e popsitörlő, pelenka és egyebek), ezért érdemes őket felhívni vagy elmenni (a legtöbb helyen havonta van) szülésfelkészítőre/szülőszoba látogatásra, ahol elmondják vagy adnak listát.
2014. jan. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

En magamnak két csomagot tettem össze,egyiket a szülőszobába,másikat a kórházi napokra. A teljes listát nem írom le,ha nem baj,csak ami szerintem hasznos volt.

- 2 papucs, egy a zuhanyozóba,ami vizes lehet,a másik a további használatra

- kb. 2 csomag eldobható bugyi ( dm-ben is lehet kapni) Praktikus,hogy ha véres,foltos lesz, nem kell vesződni vele

- jégzsák v. jegzselé. Ez hidegen jó a gátsebre ill. melegítve a melledre is teheted,ha esetleg fájnának

- mellbimbó védő. Nekünk nagyon nehezen indult a szoptatás, a védővel könnyebben tudta bekapni a babám a mellemet

- 4-5 hálóinget én is vittem,de csak kettőt használtam. Inkább azért több legyen,mint kevesebb

- saját evőeszköz ( sok kórházban nem adnak)

- jó sok ásványvíz

2014. jan. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Ananke ***** válasza:

A légzés figyelő szerintem felesleges.

Magamnak vittem be:

-2 pár papucsot /az egyik a zuhanyzáshoz/

-2 db gombolós hálóinget /én se hordok de nekem nagyon praktikus volt szoptatásnál /

-3 db olyan bugyi ami elég magas,és mosható. /lehet kapni gyógyászati boltba,mert ami eldobhatósat vettem az nem volt jó,mert császároztak és pont a varratra ért rá/

-1 db kis csomag Tena betétet vittem

-zoknit

-wc papír,evőeszköz,tisztálkodószerek,rengeteg szénsavmentes víz,telefon töltő/

-ami nekem nem volt utólag vettünk,és nagyon tanácsolom /mellbimbóvédő,mellszívó és szoptatós melltartó.Én a melltartóba mosható betétet vettem,mert hamar száradnak,és így jobb anyagilag./

A picurnak :

-Pelenkát,textil pelenkát kb 3db-ot,popsitörlőt és krémet vittem.Amibe haza hoztuk azt párom hozta aznap mikor távoztunk.

Ja meg én otthonra szereztem mérleget engem megnyugtat,hogy tudom mennyit evett,és így nem kell hetente vinni a rendelőbe méregetni.De ezzel nem mindenki ért egyet :)

Még egy tanács ha nem baj,bár nem ez volt a kérdés.Ha van már tejet,finoman minden szopi után masszírozd meg,és szívd le,nehogy csomód legyen.Nekem lett sajnos,és csak párom tudta ki masszírozni.Ja melegítés meg nem minden esetbe jó.Nekem nem vállt be nekem fagyott borsót javasolt a háziorvos,és az bejött.De csak arra a kicsi pontra ahol a csomó van.Nehogy elapadjon a tej.De ez is egyén függő :)

Bocsi,ha hossz lett.Meg nem okoskodni akartam,csak ha én ezeket tudom,nem pánikoltam volna annyit az elején.:)

Jó baba várást!

2014. jan. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, Lányok, akkor még pár dolgot kell vennünk: Tena, eldobható bugyi (ezeket amúgy is akartam), mellbimbó védő (erről egyik könyv sem írt).

Köszönöm mindenkinek!

2014. jan. 2. 11:45
 7/17 anonim ***** válasza:

Az én esetem az, ahol a kórház szinte semmit sem ad, tehát hosszú lista lesz.

Szüléshez:

- olyan póló v. hálóing, amit nem sajnálsz összekenni, vérezni, hipózni vagy kidobni.

- zokni, mert nagyon fázhat a lábad

- törölköző, tusfürdő, papucs, wc papír, papírzsepi (ha kapsz beöntést, utána mehetsz tusolni)

- kis kiszerelésű ásványvíz (a sportkupakos a legpraktikusabb, mert fekve is tudsz inni), 2 dl-es gyümölcslé, müzliszelet v. szőlőcukor (nálunk ezeket lehet fogyasztani a szülés alatt)

- fényképezőgép, apának pótpapucs, szüléshez ruha (erről külön érdeklődj, mert van, ahol meg kell venni!)


A kórházi napokra:

- minden napra 1 ruha (hálóing, pizsama, póló+leggings,) + 1, ha balesetes lenne. Nem kell a "szoptatós" hálóing, sima elöl gombos pizsi vagy hálóing, bő póló is elég.

- bugyi (mindenki másra esküszik), de dupla annyi legyen, mint amennyit a kórházban leszel. Nem foglal nagy helyet, viszont ez lesz először balesetes.

- köntös, ha hálóingben leszel

- melltartó, pár db melltartó betét (nem kell egész csomag, bár kívánom, hogy legyen annyi tejed már az elején, hogy kelljen!) :)

- betét (Tena, teszkós gyermekágyi, dm saját márkás stb. árkülönbségek vannak csak). Legyen még éjszakai és sima betét is, nekem a második nap már csak éjszakai kellett.Nem muszáj bevinni, de a párodnak mutasd meg, melyik fajta kell, ha kéred.)

- 2 db papucs, 1 járkálni, 1 tusoláshoz, zokni, ha fázós a lábad.

- tisztálkodó szerek (tusfürdő, testápoló, fogkrém, fogkefe, hajgumi, kézmosó szappan, esetleg sampon, balzsam)

- törölközők (1 nagy, 1 arc és kéztörlő, több kicsi, amit a lábad közé foghatsz, amíg öltözöl stb.)

- wc papír, papírzsepi, esetleg intim törlőkendő

- telefon, töltő

- evőeszköz, pohár v. bögre, szalvéta, szívószál (ez császár után jön jól, könnyebb vele inni, vagy sportkupakos üveg)

- víz, gyümölcslé, keksz

- ha kontaktlencséd van, akkor pót szemüveg, lencsetartó, folyadék


Ami pluszban jól jön:

- mellszívó (kézi v. elektromos)

- mellbimbó kiemelő, védő (ha kell)

- mellápoló kenőcs

- ha olyan a kórház, akkor papír wc ülőke vagy fertőtlenítő kendő

- cumi, 1 cumisüveg

- manikűr készlet (ha beszakadna a körmöd vagy gyorsan nő)


A babának:

- minden napra 6 db pelust számolj

- textil pelenka 2-3 db (büfiztetéshez, bukáshoz stb.)

- saját ruha, minden napra 1 body, 1 rugi

- cérnasapka, kesztyű, esetleg saját kis pléd


A légzésfigyelő nem kell.

2014. jan. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, ez aztán teljes lista!!! :)

Közben beszéltem a szülésznőmmel is, szerdán megyek uh-ra, akkor találkozom vele, és elmondja, hogy a listáról mit adnak, mit javasol ő is, felírtam mindent az általatok írtakból. :)

Köszönöm!!!!

2014. jan. 2. 14:20
 9/17 anonim ***** válasza:
Szia!Ha bababarát kórházban szülsz,akkor se bimbóvédőt,se cumisüveget,se cumit,se mellszívót nem nagyon vihetsz,nagyon szoptatás pártiak,és szigorúak.A mi kórházunkban legalábbis sajnos egyiket sem engedték,pórul is járt sok kismama,akinek nem volt teje.Nem engedtek semmit,csak szoptatni,nekem nem volt tejem,és nővéremnek sem.Pótlást nem adtak,majdnem kiszáradt a babája.Vihette vissza másnap a kórházba,olyan rosszul lett az 5.napon.Szóval próbálj titokban (agyrém) becsempészni és használni ilyen dolgokat,ha kell az etetéshez.
2014. jan. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Es pelenkabol milyet? Dm-es jo?

Babafurdeto az babatusfurdo,vagy olyan, amit ir a vedono?

Popsikenocs az bepanthen?

Jaj, semmit nem tudok, mennyi kerdes.

2014. jan. 2. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!