Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Furcsa kérdés így utólag már,...

Furcsa kérdés így utólag már, de kíváncsi lennék mi volt ez pontosan és miért? Többi lenn.

Figyelt kérdés

38+6 hétre született meg a kisfiam. A doki előre már azt mondta (34. hét körül), hogy könnyű szülésem lesz, 1 cm-re nyitva voltam akkor már.

Reggel 5-től 6-ig folydogált a magzatvizem, 6 körül értünk be a szülészetre. Nagyon gyenge kis összehúzódásaim voltak 7 körül, később 8 után valamivel sűrűbbek lettek, de még mindig nagyon gyengék. És maradt az 1 cm tágulás. Fél 9 előtt felfektettek a szülőágyra és infúziót kötöttek be, amitől aztán jöttek a fájások rendesen és 10:45-kor már megvolt a fiam.:) Jött magától, szinte nyomnom se kellett volna, 1 percen belül kinn is volt a picim.

És akkor most a kérdés az lenne, hogy pontosan mi ez, amit kaptam és miért, mért nem kérdezték meg kérem-e egyáltalán? Igazából vajdaságban élek, itt nem magyaráznak el szépen mindig mindent az embernek, én meg annyira izgultam és vártam h megszülessen a fiam, h nem is jutott eszembe kérdezősködni, utólag sem..

De tény, hogy jobban jártam vele, bár erős hányingerem volt a fájdalomtól majdnem 1 órán keresztül.



2014. jan. 22. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
oxitocint kaptál
2014. jan. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Könnyű szülésed volt, ennyi :)

Nekem este ment el a vizem, egész éjjel vajúdtam, a végén már hánytam a fájásoktól, reggelre lett meg a baba, igaz, a vége már gyors volt, mert 1-2 nyomásra kijött egészben.

Szerencsés vagy, szerintem még segíteni sem kellett neked, a tested megoldotta magától ügyesen.

2014. jan. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első, az infúzió nem feltétlenül oxi, én simán sót kaptam infúzióban első babával, ha nem mondták neki, hogy oxi, akkor nem az volt. Arról kötelezőek szólni.
2014. jan. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. És tudom, hogy amit kaptam, arra szolgál, hogy felgyorsítsa a szülést, csak nem tudtam a nevét. Nem tudom, hogy oxitocin nélkül meddig húzódott volna.. Mert ugye a magzatvíz távozásától számítva 3,5 óra múlva is alig voltak fájásaim és nem tágultam, hiába voltam nyitva 1 cm-t 8. hónaptól.
2014. jan. 22. 12:17
 5/8 A kérdező kommentje:
..már ha az volt, amit kaptam. Mondtam a szülésznőnek h ne szurkáljon már ha nem muszáj, erre megkérdezte, hogy "el akarja húzni estig a szülést?". Mondom nem.. De nem mondta meg pontosan mit adott.
2014. jan. 22. 12:22
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor mégis azt kaptál, és bunkók voltak.

Én kérek elnézést, első hozzászóló!!!

2014. jan. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szegénykém, nem hagytak megszülni természetesen.

Gondolom a gátvédelemmel sem igen foglalkoztak. :(

Magzatvíz elfolyás után elvileg 24 órát várni kéne még beavatkozások nélkül...

Istennek hála hogy jól vagytok!

2014. jan. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, minden tök simán ment. onnantól kezdve, h bekötötték ezt, 2és fél óra alatt túl voltunk rajta. Nemtom mi volt velem akkor, nem is gondolkodtam egyáltalán, pedig várandósság alatt végig azzal voltam, hogy majd szólok, ne vágjanak, ha nem muszáj. Én még azt is elfelejtettem.:D Úgyhogy szülés után hallom mondja a szülésznő a dokinak, hogy "vágtam, biztos ami biztos", mondjuk akkor nem éreztem, 6 öltést kaptam, de szülés után 3 hétig nem h menni, de ülni, meg felkelni is alig bírtam. Szerencsére mára már alig látszik valami, doki is megkérdezte 6 hetes vizsgálaton, hogy vágtak-e.:D
2014. jan. 22. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!