Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apgar értéknél ez mit jelent,...

Apgar értéknél ez mit jelent, ha ez van a zárójelentésre írva?

Figyelt kérdés
10/5-10/ /1-10/10
2009. dec. 8. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Az Apgar érték az jelenti, hogy egy újszülött babának 10 alapvető dolgot kell tudnia. (pl: Tudnia kell a lépés mozdulatokat, ha felhúzzák ülő helyzetbe akkor tartja a fejét persze nem teljesen, vagy tudnia kell a mászás mozdulatát. stb)Ezek a veleszületett képességek. Ha ezek közül valamelyik hiányzik vagy nem teljesen megfelelő akkor nincs meg az apgar 10.Az hogy pontosan melyikeket jelenti az amit leírtál azt sajna nem tudom. De a gyerekorvos nem mondott semmit?
2009. dec. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első butaságokat írt.


Ezen élettani paraméterek: a szívműködés frekvenciája, a légzés, az izomtónus, a reflexingerlékenység, illetve az újszülött bőrszíne.


Hiányzó szívműködés esetén 0, 100/perc szívfrekvencia alatt 1, 100/perc felett 2 pont a szívműködés megítélését jelentő érték.


Hiányzó légzés 0, felületes, szabálytalan légzés 1, míg erőteljes sírás 2 pontot jelent.


Petyhüdt, tónustalan újszülött 0 pontot, gyengén behajlított végtagokkal fekvő újszülött 1, míg aktívan mozgó 2 pontot kap.


Az orrgarat puha szondával történő ingerlésére a válasz hiánya 0, arcfintor megjelenése 1, míg köhögés vagy tüsszentés 2 pontot jelent.


Sápadt vagy elkékült (cianotikus) újszülött 0 pontot, csak a végtagokon észlelhető elkékülés esetén 1, míg testszerte rózsaszín újszülött 2 pontot kap.

5 perc múlva megismételjük a felsorolt paraméterek értékelését. Az 1 perces Apgar-érték a magzat méhen belüli állapotára utal "vissza", míg az 5 perces a késői újszülött kori kimenetel előrejelzésére alkalmazható.


A pontokat összegezve az érték 0 és 10 pont közötti lehet. A 10-es összpontszám jelenti a lehető legjobb állapotot. A 8-10-es Apgar-érték érett súlyú újszülött esetén azt jelenti, hogy további beavatkozásra nincs szükség. Az 5-7 érték között az újszülöttön bőringerek alkalmazását kell megkezdeni, egyidejűleg az arc elé helyezett arcmaszkon keresztül oxigén belélegeztetését szükséges biztosítani. A 0-4 Apgar-értékű újszülött szülőszobai intenzív ellátását azonnal meg kell kezdeni!

2009. dec. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Előző vagyok.Biztos,hogy így van írva.Mert általában kettőt szoktak írni,pl.nálunk:10/9,10/10.Volt vmi gond?
2009. dec. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az első marhaságot írt, a másodiknak van teljesen igaza. Nekünk 9/10-es lett az első és a második APGAR is, mert szegény gyerek felázott a magzat vízben, hámlott, habos volt a kis teste és kék-zöld volt, de 4 hét alatt helyrejött. Biztos, hogy ez van zárón amit leírtál? Nem ez? 5/10, 10/10? Mert ha ez van akkor az azt jelenti, hogy az első APGAR teszten 5 pontot ért el a 10ből és a másodikon mind a 10-et.

2009. dec. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Vagy esetleg úgy is lehet értelmezni,hogy az 1perces is 10/10 és az 5perces is 10/10

2009. dec. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, ez az amit az utolsó válaszoló írt. Tehát az 1 perces is 10 és az 5 perces is 10.

Gratulálok, szép volt! :)

2009. dec. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia, a 18.45ös tökéletesen leírta,még jó,hogy elolvastam mert ugyanezt akartam írni!

Nektek,ha jól értelmezem,akkor at 1 és az 5 perces is 10 pontos lett!

Minden jót,jó egészséget!

Gyógypedagógus anyuka

2009. dec. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Először azt hittem, hogy a 10-ből 5 és a másodiknál 10-ből 1 lett az érték de aztán gondoltam, hogy ha olyan rossz lett volna akkor szóltak volna odabent. Köszi még egyszer.
2009. dec. 8. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!