Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nektek milyen praktika vált...

Nektek milyen praktika vált be a szülés beindulásához?

Figyelt kérdés

Tegnapelőttre voltam kiírva, de a baba meg sem mozdul. A dokim ma reggel azt mondta, hogy a hétvége környékén ő szeretné megindítani ha addig magától nem sikerül, hogy ne kelljen izgulni, de én nem szeretnék indított szülést, szeretném, ha magától indulna meg.

Ötletek? Nektek mi vált be?

Bármire vevő vagyok, csak ne kelljen megindítani.


2014. márc. 11. 18:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy szeretné megindítani minden orvosi indok nélkül??

Nem vagy köteles megengedni, sőt!

Én biztos várnék vele, ha nincs semmi probléma.

2014. márc. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha minden rendben van, biztos hogy nem kérnék az erőszakos megindításból. Az a kicsi lélek jobban tudja hogy mikor induljon mint az orvos. Amikor én szültem lépcsőzést és szexet ajánlott az orvos a baba siettetésére. Végül is egy konyhai nagytakarítás miatt ment el a magzatvíz. Az eredménye alig nyíló méhszáj, egy napos vajúdás és sok oxitocin volt. Mostani eszemmel nem így szülnék. Könnyű és szép szülést kívánok neked!
2014. márc. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Semmi rossz nincs az indított szülésben, nem lesz tőle se nehezebb se könnyebb a szülés. Én bíznék az orvosomban nem véletlenül választottad őt. Én lépcsőztem, szexeltünk, magamnak szereztem örömet (szerintem az volt a legsikeresebb) mert 1 óra múlva kezdődtek a fájások, de így is fájás gyenge voltam (de első babánál ez sokszor előfordul) végül bementünk a kórházba és burkot repesztettek. Nagyon nagyon hosszú szülésem volt, de 4200g 62cm babám volt. Picit nagyra sikerült, de megszültem. Igazából én azt mondom, hogy pihenj nagyon nagyon sokat mert a szüléshez kell majd az erőd, és ne azon gondolkodj hogyan inditsd el a szülést. Ha nem akar elindulni akkor bármit bevethetsz nem fog elindulni, ha pedig jönni akar akkor jönni fog alvás közben is.
2014. márc. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Na szerintem nem kell a kis drágát eroltetni! jon az magátol és is így voltam.igaz figyelték hogy milyenek a baba reakcioi meg szív és keringés és bizony jott egyedul nem kellet indítani a szulést!
2014. márc. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs tuti tipp, akkor születik meg mikor ő akar. Én próbáltam a szexet, sétát, vasfű teát, fahéjat, gyömbért. Nem vált be, 9 nappal hordtam túl.
2014. márc. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nekem egy tuti "forró"fürdő 39 hetesen,úgy voltam vele,h bajunk már nem lehet belőle,legfeljebb megszületik..esti fürdőzés után,hajnalban kezdődtek a rendszeres fájások(de nagyon enyhék,szóval vígan elvoltam velük itthon egész nap..(de az is lehet,h magától is jött volna,mert azon a héten már másodszor lazító fürdőztem,első után semmi nem volt..)
2014. márc. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Babi Mami ***** válasza:

Beszelj a babaddal, hogy bizol Benne, barmikor johet. Biztasd. Aztan van mikor barmennyire tervezel, a dolgok nem ugy alakulnak... En tiz nappal hordtam tul, az utolso hetre befektettek, pedig semmi panaszom nem volt.

Ne felj semmitol, mert megerzi.

2014. márc. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nincs semmi praktika én is próbálkoztam minden félével, lépcső, szex, meleg fürdő de nem használt semmi, legalább is szerintem nem ezért indult el a fiam. Valaki írta, hogy ne aggódj, ezzel tökéletesen egyetértek )persze könnyű mondani), de mi itthonról úgy mentünk el, hogy 5 perces fájásaim voltak már 2 órája, ahogy beértünk a kórházba elmúlt, 1 órán keresztűl volt rajtam a CTG és semmi, Haza értünk és fél óra múlva megint kezdődtek a fájások 5 percenként jöttek, utána 3 percenként , majd 2 percenként akkor megint vissza mentünk a kórházba (nem akartam, hogy megint haza küldjenek (nem mellékesen az ügyeletes doki még kis is osztott, hogy minek jöttünk be nincsenek is igazi fájásaim)így a második alkalommal már "utolsó" pillanatig vártunk, beértük másodjára a kórházba és megint elmúlt minden. Oda jött hozzám egy gyakornok szülésznő és beszélgettünk, teljesen másról nem a szülésről és ahogy megnyugodtam ismét jöttek a fájások.
2014. márc. 12. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát Mi egy pénteki napon együtt voltunk a párommal, rá 10 percre elment a nyákdugó, de csak másnap vagyis szombaton délelőtt kezdődtek a fájások, és vasárnap reggel 9-kor született meg a kislányom :)

Nem tudom hogy attól volt e, mivel én 41+1 hetes voltam amikor szültem, pont indítás előtti nap.

Kipróbáltam már én is sok mindent, nem biztos hogy attól volt, de valószínűleg igen.

2014. márc. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! :)
2014. márc. 12. 12:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!