Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után megtehetik, hogy...

Szülés után megtehetik, hogy nem engedik haza a babát a kórházból csak azért, mert lemondtam a védőnői szolgálatot?

Figyelt kérdés

Aki hasonló cipőben volt,várom válaszát :-)

Védőnő még anno volt kint tavaly novemberben,aztán le kellett mondanom több okból(emberileg nem lett volna gond)

Gyermekjólétis is volt kint 2x ez után és ragaszkodott hozzá,hogy igenis tartsuk a kapcsolatot,amit nem értettem,de a leleteim másolatát elküldtem neki havonta.Környezettanulmányt is csinált még márciusban,de abból nekem egy példányt sem adott,csak aláíratta.Jött volna ő harmadjára is,csak akkor épp nem voltunk itthon.

Azt mondja,hogy szülés után,még addig,amíg én kórházban leszek,ki kell neki jönni megint környezettanulmányra,mert a régi az már nem jó...

Egyébként minden rendben nálunk,le is írta,hogy nagyon jól élünk,felírta,hogy milyen háztartási gépeink vannak(mosógép,mosogatógép;milyen előfizetéseink vannak,mennyit keresünk,hogy újszerű a ház,tényleg mindent,nincs is ezzel semmi baj)

Voltam a gonddal a vezető védőnőnél is,aki szerint ez nem így van,haza fogják engedni a babát és egy környezettanulmány elég,mert nem költöztünk.Amúgy is az a szabály,hogy a lemondást követően kijönnek egyszer váratlanul,ha minden rendben van,akkor nem zaklatnak tovább.

Nem értem én ezt és az a baj,hogy a környékünkön "nem szokás ilyet csinálni,hogy lemondjuk a védőnőt,ki kell bírni inkább és messzebbről is járnak.." és emiatt senki sem tudja,hogy ilyenkor mi a teendő,mert ilyen nem volt 30 éve biztosan.



2014. máj. 2. 11:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Környezet tanulmány?!? Mire fel??
2014. máj. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A nemlétező védőnőt miatt nem fogják a babát tovább bent tartani.

Egyébként miért mondtad le?

2014. máj. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szeret nálatok lenni. :) Nem kell beengedned amúgy, de hát egyszerűbb ha hagyod még egyszer utoljára körülnézni, aztán megmondod, hogy a viszontnemlátásra!
2014. máj. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Miért mondod le? Ha emberileg nem volt gond, el sem tudom képzelni mi lehet az oka.
2014. máj. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Szülés után a kórházból már nem tudom hogy beengedni,mert nem leszek itthon.A szomszéd meg állítása szerint nem jó,mert az nem családtag...Pedig csak neki tudnék kulcsot adni.


Azért mondtam le,mert ésszerűtlen lenne: egy faluhoz tartozok lakcímileg.(a pár házzal arrébb lakók már a városhoz) Védőnőt váltani meg nem lehet.

A falu 5 km legalább,buszjárat napi 1 oda 1 vissza.

A városba óránként van busz,megálló pár perc,10 perc alatt ott vagyok a városban.Oda nem járhatok,mert nem oda tartozok körzetileg.Hamis lakcímet meg nem akartam;bár egyszerűbb lett volna így utólag.

Én meg mondtam,hogy mivel a gyermekorvos is pont ezért a városban lesz(labor,háziorvosom,majd a bölcsi,ovi is;minden ott van egyébként) én külön a védőnőhöz nem fogok elgyalogolni/biciklizni;főleg majd kisbabával.Ezért mondtam le.Ők azt mondják,hogy más földes úton is gyalogol 4-5 km-t a védőnőhöz; nem,hogy köves úton,ahogy nekem lehetne.Engem az meg pont nem érdekel,azért költöztünk ide,mert nagyon jól megközelíthető ez a rész,közel a város,bár külterület.Az adott falu közelsége pont nem érdekelt akkor sem :-)

Busz,minden szempontból sokkal jobb,egyedül ezt bonyolítják túl szerintem.Jó lesz nekem a gyermekorvos,tanácsadáson ott a védőnője,nekik is megfelel úgy,nyugodtan vihetem oda a babát.Túlbonyolítják,mert ilyenre nem volt még példa errefelé és szerintem bennem a "kisördögöt" látják vagy nem tudom :-)

2014. máj. 2. 12:03
 6/14 anonim ***** válasza:
Én az egészet nem értem. A környezettanulmányt, a védőnőt. Mi anno megegyeztünk, hogy terhesség alatt 2x jön, szülés után minden héten, utána havonta.
2014. máj. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Környezettanulmány azért kellett,mert lemondtam a védőnőt,ezzel semmi gond nincs,váratlan időpontban kijött a gyermekjólétitől egy nő.Mindent rendben talált,ezután is jött még egyszer meg jött volna még,csak nem talált itthon.

A védőnőhöz anno kéthetente-havonta mentem,de a tél(bármennyire is kevés volt) és a havas utak idején már abszolút nem láttam biztonságosnak 5 km-t oda,ugyanennyit vissza biciklizni,mikor ezerszer egyszerűbben is meg lehetett volna oldani busszal és a városban.

2014. máj. 2. 13:41
 8/14 anonim ***** válasza:
70%
Lehet, hogy csak nekem volt normális védőnőm, de én elmentem hozzá 4x, hogy meglegyen a kis könyvemben a 4 db pecsét, az anyaságihoz. Ezt letudtuk augusztus végéig, október végén szültem. Kijött egyszer, még szülés előtt, megnézte a babszobát, kérdezte, van-e valami kérdésem, aztán elment. Utána már csak a kisfiam születése után jött rendszeresen. Mi pedig havonta egyszer mentünk a státuszra fél éves korig,aztán 1 évesen. Én nem jártam állandóan a védőnőhöz, csak a státuszokra és slussz. A védőnő néha jött, megnézett minket, de olyan is volt, hogy a Tescoban futottunk össze és mondta, hogy akkor letudtuk a havi vizitet. :)
2014. máj. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

4 pecsétem nekem is van tőle,mert eleinte kéthetente találkoznunk kellett...Egyébként a 4 pecsét nem csak tőle lehet,ez tuti;nekem van már vagy 10 a dokiktól(fogadott és körzeti).

Remélem tényleg úgy lesz,hogy csak azért,mert nincs védőnő,nem tartják bent tovább a babát.Mivel nem kötelező(le lehet mondani) ezért gondolom,hogy nem kellene,hogy ezen fent akadjanak,de jobb előre készülni mindenre.Legfeljebb haza kell lopni a saját gyerekem :-)

2014. máj. 2. 14:49
 10/14 anonim ***** válasza:
Ez kórház függő! Amikor én szültem akkor a szobatárszámnak a babáját nem engedték haza a környezettanulmány hiánya miatt! Ők rá húsztak 5 napot
2014. máj. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!