Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyit adtatok/adtok szülésné...

Mennyit adtatok/adtok szülésnél a fogadott orvosnak és szülésznőnek?

Figyelt kérdés

Nálam annyiban speciális az eset, hogy nekem 10 éve ugyan az az orvosom. Hozzá járok terhes gondozásra is(magán), illetve bármikor felhívhatom és mindig nagyon segítőkész. A szülésznőt nem ismertem eddig, a dokim ajánlotta.


Ezek tükrében mennyit adnátok a szüléskor?

33 hetes kismama


2009. dec. 26. 15:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
50e körül
2009. dec. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%

Egyszerű:kérdezd meg tőle.Ha nem mond konkrétat, szerencséd van, ilyenkor kérdezz meg vkit, aki nemrég szült nála, h mennyit ad, aztán gondold át, neked van-e annyid.

Egyébként minek is kell pénzt adni???Mert a munkáját végzi?????És amúgy is fizetjük a TB-t???

Én speciel elítélem ezt az orvos-fogadósdit.Én nem fogadtam meg senkit.Igaz az ellátás hagyott némi kívánnivalót maga után.Undorító, hogy a gyerekem élete, és a sajátomé van egy pénzéhes szül.nőgygógyász kezében!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2009. dec. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdezd meg a dokidat, hogy mennyiért vállalja.(ez a legegyszerűbb, és szerintem ők sem tartják cikinek, főleg, ha elvárják...) Ált. Szolnokon 40-50 ezer körül szokták elvállalni. De az előző válaszoló, szerintem nagyon elrugaszkodott mi az, hogy MINIMUM 100 ezer. Hol élünk? Nekem a táppénzem 60 ezer Ft. (Pedig diplomás vagyok)Hogy, és miért kellene ennyit fizetni? Miért nem a babátokra költitek, ha ilyen sok van?

Szép és könnyű szülést kívánok. Üdv.

2009. dec. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
70 az alap.
2009. dec. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Az én dokim a terhesgondozáson adott pénz tízszeresét kapta szülés után. Fogadott szülésznőm nem volt, mégis kapott 10 ezret.
2009. dec. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
34%
Én 100 ezret adtam a dokinak (nem kérdeztem meg tőle előre, mennyit kér), a szülésznőnek pedig 30 ezret. Amúgy rövid, 1,5 órás sima szülésem volt, a reggeli órákban... (Budapest)
2009. dec. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek a 100ezres dolgok túlzás, még ha Budapestről beszélünk akkor is!

Én most szigetváron fogok szülni, a dokinak 30-at a szülésznőnek 15 ezret fogok adni! De amúgy már másodjára voltam nála uh-n és nem fogadott el pénzt és mégis nagyon gondoskodó!

Én csak ajánlani tudom a szigetvári kórházat!

2009. dec. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is durva ez a fizetősdi, DE ha már választasz valakit és az a doki ad időpontot, bármikor hívhatod telefonon és esetleg a szabadnapján kell majd bejönnie hozzád a szülésre, akkor mindenképpen megérdemel valamennyi hálapénzt, mert ezeket a kötelességén felül teszi. Az én dokim fogadott volt, de nem magánrendelésre jártam, szüléskor pont ügyeletes volt és nem voltam problémás beteg, sosem kerestem telefonon, mégis adtam neki 50 e forintot. Ez pont annyi volt, amennyit erre szántam, amennyit adni tudtam. Szülésznőt nem fogadtam, de így utólag inkább azt kellett volna fogadni, mint dokit, mert egyszerű sima szülésem volt és így a doki szinte csak asszisztált a szülésznőnek. Ja és 2 szülésznő foglalkozott velem a szülés alatt, az egyik reggeltől estig velem volt, neki nem adtam semmit, mert tőle semmi pluszt nem kaptam a kötelességén felül, a másik szülésznő csak egy órát volt velem, neki viszont adtam 20 ezer forintot, mert vele nagyon meg voltam elégedve. Szerintem ha nem magánrendelésre mész, és a dokid nem mond tarifát - mert ilyen esetben nem is mondhat!- akkor annyit adj a végén, amennyit tudsz, amennyit erre tudtok szánni. Ne foglalkozz azzal, hogy más mennyit adott, mert nem tudhatod, hogy másnak milyen szülése volt, mennyire volt problémás beteg és milyen anyagi körülményei voltak. Ha nem mond összeget a dokid, akkor úgysem érdekli, hogy mennyit kap, nem azért vállal el...
2009. dec. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én egy kisvárosban élek, és a dokik egymás között megbeszélték, hogy mindegyikük ugyanannyit kér, így ő megmondta hogy 40 ezer lesz. Ez így jó volt, mert nem feszengtem, hogy mennyit adjak. Szerintem ezek a "70 az alap" meg min 100 ezer , ez túlzás. Nem mindenki tudja ezt megtenni. A 40 ezernek is lett volna jobb helye nálunk is, dehát mindegy.
2009. dec. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én vagyok a százezres válaszoló. Én körbekérdeztem másoktól is a várójában, és 80-100 ezrek "röpködtek". Nálunk is lett volna jobb helye a pénznek, elhihetitek.. Ráadául én ismerősként kerültem hozzá, azazhogy egy kolléganője ajánlotta őt, aki nekem barátnőm... :( Hát ez van...
2009. dec. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!