Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen volt a terhességed/szül...

Milyen volt a terhességed/szülésed? Milyen volt az első "találkozás" a gyerekeddel?

Figyelt kérdés
Szülök pár nap múlva, de nem érzem magam annyira felkészültnek. Nincs semmi rosszullétem, nem tudom elképzelni se hogy pár nap múlva találkozok a gyerekemmel ahogy azt sem tudom elképzelni hogy fog kinézni. Olyan gyorsan eltelt ez a 9 hónap, nagy változás nem történt az életemben, nem tudom még felfogni hogy már csak pár nap van hátra. Azt mondják a terhesség a legszebb időszak, de én nem éreztem különösebben boldogabbnak magam mint általában, szóval eddig olyan semlegesnek mondanám a terhességemet. Mivel tünetem semmi nem volt ezért nem mondom, hogy különösebben rosszul viseltem volna de olyan nagy boldogságot se érzek egyszerűen csak egy természetes dolognak fogom fel, semmi extra...Ti hogy voltatok ezzel? Főleg olyanok véleménye érdekelne akiknek már van babájuk és már tapasztalták a szülést. Kinek milyen volt a terhessége, szülése?
2014. jún. 18. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem voltak tüneteim, se hányinger, se hasfájás. Ha nem nőtt volna a hasam akkor még én sem mondtam volna, hogy gyereket várok. Ráadásul a baba sem mozgott olyan sokat, vagyis végig nyugis volt.

Így azon kívül, hogy egészségesen táplálkoztam, nem ittam, nem dohányoztam, nem igazán foglalkoztam az állapotommal. Ahogy mondják: A terhesség nem betegség csak állapot.

Én túl is hordtam, de ezzel sem aggódtam. Felhívtam a dokit, és megkérdeztem most mi a teendő? Jól érzed magad? nem fáj semmit? Akkor élvezzem a nyarat, a baba úgyis jön amikor jönnie kell.

Így elvoltam. 2 héttel hordtam túl, és a szokásos orvosi vizsgálatra mentem a kórházba ahogy meg is beszéltük a dokival. Bent a kórházban megvizsgált, rám nézett, és csak ennyit mondott.

Ugye tudja, hogy maga nemsokára szülni fog? Teljesen kitágult, még egy kis idő és látom a baba fejét..

Így arra sem maradt időm, hogy ott bepánikoljak. Menjünk át a szülőszobába, feküdjön le, mindjárt jönnek a többiek,é s nem aranyom már nem ihat hiába szomjas..

10 perc múlva a kezembe adták a fiamat. Szép, egészséges nagy baba volt...

2014. jún. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem a terhesség kicsit aggódósra sikerült,rövidült méhnyak és keményedések miatt. Úgyhogy leginkább azzal voltam elfoglalva,csak nehogy gond legyen,ne legyen korababa. De azért élveztem is,ahogy mocorog odabent,minden nap általában egy időben jelentkezett be :-)A végén már elég nehéz volt,igaz nem híztam sokat,de folyton fájt a derekam,a csípőm,aludni nem tudtam ezektől,zsibbadt a lábam. Szülés előtt semmi extra nem volt,jóslóm sem volt egy sem,se hasmenés,se a babám nem mozgott kevesebbet. Hajnalban fájásokkal indult meg,kórházba érkezés után 8 órával lett meg,sima szülés volt,szerintem nem volt vészes vagy kibírhatatlan.Pedig azért féltem kicsit előtte,én is úgyéreztem nem vagyok még felkészülve,de pozitívan csalódtam. A baba nem sírt fel azonnal mert sok nyálka volt az orrában meg a torkában,ezért oxigént kapott a biztonság kedvéért,szerencsére semmi baja. Engem egy szülészorvos hallgató varrt össze,elég béna volt,egy óra hosszatt tartott,pedig gátmetszés sem volt,csak pár pici repedés. Így csak egy óra múlva láttam a babámat,akkor még a szülőszobán mellém tették,és akkor már harsányan ordított bele a fülembe :-)Hihetetlen volt,hogy tényleg van gyerekünk,én szerintem nem fogtam fel rögtön,hogy tényleg ő az,talán mert évekig vártunk rá és sokat csalódtam. Most lehet lepontoznak,de nekem még utána is idő kellett,míg már itthon igazán összeszoktunk,egymásra hangolódtunk,az elején picit idegen volt valahogy. Meg első babás anyukaként minden apróságon pánikoltam,folyton a védőnőt meg a gyerekorvost hívogattam,hogy ez vagy az normális-e. Ezért igazán az első heteket nem is élveztem ki a folytonos aggódástól. Amúgy nekem is inkább természetes dolog,hogy itt van velünk,de egyre erősödtek az anyai érzéseim ahogy teltek a hetek,most már életem legnagyobb szerelme :-) Most 9 hónapos huncut kiscsaj. Jó babázást majd neked,és könnyű szülést!
2014. jún. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a terhesség olyan felemásra sikerült, sokáig semmit nem éreztem, a végén meg már mindenem nagyon fájt. Közben volt 1-2 komplikáció, ami halálra ijesztett, a végén meg túlhordtam a babámat. Boldogabb én sem voltam, mint előtte, holott tervezett baba, nekem utólag szépült meg ez az időszak. A szülésem rémes volt, nagy katarzist akkor sem éltem át, hogy hű, most anya lettem. Sürgősségi császárral fejeződött be, így csak másnap láthattam a babámat. Amíg nem adták a kezembe, fel sem fogtam, hogy mi történt.

Szóval nekem csak utólag szép emlék, ami meg nem volt szép, idővel az is megszépült. :))

2014. jún. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az elso terhessegem nagyon konnyu volt, a szules az borzalmas. A masodik terhessegem eleg komplikaltra sikerult, de vegul minden ok volt, a szules egy alom volt. Az elso megszuletesekor sirtam az oromtol, a masodiknal a ferjem sirt. :) Nekem mind a kettonel ido kellett, hogy felfogjam az enyemek, van egy es van meg egy gyerekem. En azt tartom attol lesz anya az anya, hogy felneveli a gyereket, nem attol, hogy megszuli.
2014. jún. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!