Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek milyen élmény volt az 1...

Kinek milyen élmény volt az 1 ső szülés? Még van bőven időm, de nagyon bevagyok sz@rva az egésztől! Ez normális? Más is van. Volt így? , vagy csak én vagyok ilyen? 16 hetes kismama

Figyelt kérdés
2014. jún. 19. 21:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én nem féltem. Tudtam, hogy fájni fog, de nagyobb volt az izgalom bennem, hogy egy csodás kisfiúnak adhatok életet. Leírom realisztikusan, mi történt. 36+4 hetes voltam, tehát még volt pár hét a szülésig. Totál nem készültem még fel a szülésre. Aznap délután kettőre mentem NST-re. Minden rendben volt, fájás sehol, baba lustálkodott. A vizsgálat nagyob kifárasztott. Otthon ledőltem a kanapéra, tévéztem. Este hat körül megéheztem. Gondoltam csinálok egy szendvicset. Amint felálltam, ömleni kezdett a lábam között a magzatvíz. Elég nagy tócsa lett, de kellett fél perc, mire felfogtam, mi történik. Kiabaltam a férjemnek, hogy MEGYÜNJ SZÜLNI! Azt hitte, viccelek, de aztán megmutattam a tócsát neki. Kalimpált a szivem. Akartam is meg nem is. Rettenetesen elkezdtem parázni. Gyors zuhany és indultunk a kórházba. Folyamatosan ömlött a víz a kocsian is. Mire beértünk, már pici menzeszhez hasonlító görcseim voltak. Akkor már véreztem is, tehát tudtam, hogy tágulni kezdtem. C2110-el indultunk neki a szülésnek. Mondta a doki, hogy nem rossz, de baba csak holnap délelőtt lesz. Kiüdtem
2014. jún. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Folyt.. befektettek szülőszobàra. Férjem este 11-ig volt velem. Aztan hazaküldték. Éjfélre már húzósabb fájasaim lettek, nem tudtam aludni. CTF folyamatosan rajtam volt. Hajnali hatkor megkaptam a beöntést, mert 2 ujjnyira kinyíltam. Onnantól kezdve viszont megàllt a tágulás és burkot is repesztettek, mert alul, a baba fejénèl még feszült, ugyanis felül repedt a burok. Sokszor vizsgáltak, kézzel is tágítottak. Soha ennyire nem fájt semni még. Kilenc körül branüllt kötöttek be. Közben a férjem is megjött. Kaptam oxitocint. Ekkora már annyira fájt a derekam és mindenem, hogy nikor jött a fájas, mozdulni sem bírtam. Eddig maszkáltam, most már feküdnöm kellett. Mondtak, hogy az oxitocin utan még ennél is jobban fog fájni, de ez kell ahhoz, hogy beinduljanak a tolófájások. Öt perc alatt jöttek is, de sajnos a méhszaj nem akart eltunni. Mondták, hogy ne nyomjak, de 16 óra szenvedés után nem volt erőm visszatartani. Kézzel tágítottak, hofy kiférjen a kisfiam. Elsőnek azt hittem minden nyomas közben, hogy megfuadok. A szülrsznő gyorsan elmagyarázta hogyan lélegezzek és így jobb volt. 10 fájással bújt ki a kisfiam. 3540 gramm és 55 cm volt :) A méhlepényt meg sem éreztem. A szülés után mondta a doki, hogy gátar metszett, így varrni fog mindjárt. A metszést meg sem éreztem. A varrás kellemetlen volt, de jobban fajt, mikor kitisztította a méhemet. Viszont a kisfiam ott nézegetett közben pucéran és mázasan a mellkasomon, így nem érdekelt semmi csak Ő. Olyan kis szürke manó volt. Ma már 7 kg-os és lassan fèl éves. Nem kell félned! Szülni természetes dolog! Nézz amúgy videókat róla, hogy el tudd képzelni a dolgokat! Boldog babavárast!
2014. jún. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Bocsi a hibákért. Mobilról írtam
2014. jún. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ne nézz videót, de mondjuk ezt mindenki maga érzi...szerintem rosszabb látni mást szenvedni, mint az embernem a saját szülése. Bár még nem szültem (van még pár napom), de jobban félek attól, hogy lehet más nőket kell lássak/halljak ott szenvedni meg vajúdni, mint a saját fájdalmaim. Egyszerűen nem tudom nézni és idegesít is mikor szenvedni látok valakit. Én amúgy a 19 hét körül paráztam be pont egy videót kezdtem el nézni, de párom szerencsére gyorsan kikapcsolta, de így is vagy 2 hétig bőgtem hogy azonnal szedjék ki belőlem, mert én ezt nem akarom...aztán megnyugodtam...teljesen zavartalan volt a terhességem, most 39 hetes vagyok, most volt először pár napja éjszaka jóslóm ami nagyon fájt. Ns akkor közölték, hogy ez még semmi a vajúdás alatti fájásokhoz képest...na azóta parázok kicsit, de azért már nem bánnám ha elindulna kifelé.
2014. jún. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
A legtöbben félünk az ismeretlentől,és ugye a fájdalomtól,amivel a szülés jár. Nem tudjuk előre elképzelni,milyen is lesz a fájdalom,és amikor mások mesélnek a saját szülésükről,sokan azt mondják,hogy rettenetesen fájt,soha nem fájt így még semmi,pokoli volt,stb. De egyáltalán nem biztos,hogy te is így fogod megélni. Ugyanarra a fájdalomra másképpen reagálhatunk,van akinél pont a rettegés erősíti fel azt amit érez. Nekem anyu mesélte,hogy amikor szült,ő is várta a rettenetes fájásokat,amikről hallott,de ilyet nem érzett a vajúdás végén sem. Őszintén szólva én sem éltem meg olyan pokolinak a legerősebb fájásaimat sem. Persze nagyon fájt,de úgy voltam vele,még pár órát akár így is elvagyok. Nem ájultam el,nem akartam császárt,szóval neked is lehet ilyen.Próbáld meg a félelmed eloszlatni,gondolj a jóra és a kisbabádra,ez szerintem sokat számít. Én előtte olvasgattam a szülésről,nem mások történeteit,hanem leírásokat a szakaszairól,mikor mi zajlik le,így menet közben nagyjából tudtam,éppen mi történhet bennem.
2014. jún. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én egy percig sem féltem a szüléstől, egyedül attól paráztam kicsit, hogy hogyan állnak majd a dolgok "odalenn" szülés után..

36-37 hetesen már alig vártam, hogy szüljek. Szó szerint minden bajom volt már és alig tudtam valamit ébren lenni. Hatalmas pocak, korán beékelődött baba, mindent nyomott.

UH mindig nagyobbnak mutatta, reméltem is, hogy nem hordom túl, így se lett kicsi a fiam, 38+6 hetesen 3630g.


Szóval reggel 5-kor nagyon enyhe mensi előtti görcsre keltem. Felálltam (éreztem, hogy lesz valami) és folydogálni kezdett a magzatvíz. Nagyjából fél órát azt se tudom mit csináltam, az úgy kiesett. Asszem pakolgattam még ezt-azt a táskába, meg mosakodtam, vártam, hogy a nagyja kifolyjon. Akkor felkeltettem a férjem, aki szó szerint megzavarodott és a kocsiba tessékelt, hogy menjünk azonnal.

6kor értünk be, CTG-n megnézték a fájásokat meg baba szívverését, aztán elhelyeztek a szobámban. Doki utána megvizsgált, beöntés, nekem fájások sehol az égvilágon nem voltak fél9-kor se, úgyhogy úgy döntöttek, oxitocint kapok, vasárnap délelőtt volt, ők is akartak pihenni valamit biztos.

Hát onnantól, hogy bekötötték, el kezdett fájni, de nagyon és egyre jobban. 10:45-re már ki is bújt a fiam, 2-3 nyomásra kb., úgyhogy azért nem vajúdtam sokat.

6 öltéssel varrtak, ami 3 hétig baromira fájt, és így utólag tényleg semmi jelentőse a fájdalomnak.:)

Könnyű szülést Neked is!:) Nem kell félni tőle, attól semmivel sem lesz könnyebb.

2014. jún. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
En a terhesseg legeleje ota a szulest vartam. Nem feltem. Vegul 1.5 napot vajudtam, fajdalom csillapitast sem kertem. Meg friss az elmeny 5 hete volt de csodalatos volt, hisz megszuletett a pici lanyunk :)
2014. jún. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges szépítenem.Nagyon fáj.De egy kis embert hozol a világra, nem adják ingyen:)

Nekem most 3 hónapos a babám, de még mindig azt mondom, hogy soha többet.Lehet valaki azt mondja ez túlzás, de én nagyon rosszul éltem meg a szülést.Vagyis inkább a vajúdás volt nagyon fájdalmas 13 óra szinte folyamatos fájdalom teljesen kimerített.A kitolás nekem megváltás volt.

Én azt mondom ne gondolkozz ezen.Egyszerűen fogadd el a tényt hogy nagyon fáj, de ez a fájdalom vezet a kisbabádhoz.

Ajánlom, hogy olvass utána a légzéstechnikáknak vajúdàs illetve szülés alatt.A helyes levegővétel nagyon sokat segít a fájdalmadon is és a kisbabád előrehaladásában is.

Ne izgulj és kitartás.Élvezd, hogy kismama vagy, csodàlatos dolog:)

2014. jún. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!