Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mitől szülhet egy anya a...

Mitől szülhet egy anya a megadott időpontnál hamarabb? Mik az okok?

Figyelt kérdés
2007. okt. 21. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok oka lehet, sokszor nem is derül ki, hogy a konkrét esetben éppen miért. Egy pár ok: dohányzás, cukorbetegség, magnéziumhiány, folyadékhiány (ezért is fontos sokat inni!), megerőltetés, stressz, egyéni hajlam, gyenge méhszáj.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de rengeteg oka lehet.

2007. okt. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kora szülést sokminden kiválthat.

Káros szenvedélyek:cigi,alkohol.

Forró fürdö:méhösszehúzóda´sokat eredme´nyez,és kitágul a méhszáj.

Esetleg egy nagy megijedés.

nehéz dolog meg emelése,és van amikor spontán beindul a szülés.Biztosan vannak még okai.A többiek írnak még hozzá.

27hetes kismama.

2007. okt. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az orvos álltal kiszámolt szülési időpont csak támpont,eltérés + - 1 hét.Én mind a 4 gyerköcömet előbb szültem,kettőt 5 nappal,kettőt 3 nappal.De ami a legfőképpen befolyásolhatja a szülés megindulását az a stressz,és a túlzott fizikai terhelés.Szóval ha lehet azt kerüld,ne húzd fel magad ha nem muszály:-),és ne emelgess nehezet.
2007. nov. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szóloknak is igazuk van, de én elmesélem első gyermekem koraszülésének történetét:

Kb az 5 ik hónapban jártam amikor szereztem egy kellemetlen felfázást amivel azonnal az akkori orvosomhoz fordultam, aki burkoltan közölte velem, hogy biztos azért mert fiatal vagyok (17,5 éves voltam) azért vagyok ennyire hisztis, mert semmi bajom sincsen csak várandós vagyok és hasonló szavak... Néhány napon belül a körzeti orvoshoz fordultam mert nem javultak a tüneteim. Ő megvizsgálta a vizeletemet genny meg cukor és egyéb csúnya dolgokat talált benne, azonnal kórházba utalt. Ahol megismertem egy másik nagyon kedves orvost akit meg is kértem, hogy ő gondoskodjon a terhességemről a továbbiakban.Azonnal átnézte a papírjaimat, megállapította, hogy a vérképem a kezdetektől katasztrófális, vénásan kellett adnia vasat és egyebeket. Azt is furcsállotta, hogy senkinek nem tünt fel addig, hogy majdnem 15 kg t fogytam a terhességem első 3-4 hónapjában. Összeségében egészen máshogy állt hozzám a későbbiek során mint az elődje, de a 33 ik héten sajnos mégis megszültem. Mint később a bébi orvosával és a nőgyógyásszal való egyeztetés során kiderült, nagy valószínüséggel azért mert nem kezelték idejében a felfázásomat, ami rá ment a vesémre ami begörcsölt, ennek hatására ki nyílt a méhszájam és meg fertőzödött a méhhem benne a babámmal, aki ennek következménye ként tüdő gyulladással született 7 héttel a kiírt idő előtt.

De szerencsére azóta már teljesen egészséges jól fejlett okos iskolás. A többi terhességem pedig teljesen probléma mentes volt és időre születtek a gyerekek, az egyik 3 a másik 1 nappal a ki írt időpont előtt...

2007. nov. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
marc 15re irtak ki,5en elkezdtem kitagulni 1 cmre es megalltam.29en azaz a 42.het vegen zselevel inditottak meg a szulest,ugy hogy napra pontosan tudtam mikor fogant.a datum egy tampont es az orvosok egyebkent 2 hetet adnak pluszba es minuszba.a 38.heten szuletett baba nem veszelyes,koraszulottnek tekintik a babat akkor is ha napra pontosan jon ki de kis sullyal,szamtalan oka lehet de ezeket mar felsoroltak elottem
2007. nov. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!