Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek milyen volt a császár?...

Kinek milyen volt a császár? További kérdések lent!

Figyelt kérdés

Programozott császáros leszek.

Kérdéseim:

Amikor kiemelték a gyereket, az nagyon rossz volt?

Amikor "kitakarították" a méhed, az nagyon rossz volt?

Ráaltattak? Ha igen, megkérdezték, vagy "önkényesen" altattak rá?

Milyen érzéstelenítésed volt? Éreztél-e fájdalmat?

A műtét után volt hányingered, émelyegtél?

Kisbabádat mikor szoptattad először?


Bocsi, csak hirtelen sok kérdés van bennem és nincs kinek feltennem. :(



2014. aug. 23. 20:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Szia! 6 hónapja császároztak!


1.: Egyáltalán nem éreztem semmit belőle.

2.: Szintén. Annyit éreztem, hogy húzkod össze-vissza a doki, amikor varr össze.

3.: Epidurállal szültem, így nem.

4.: Epidurál, ami sajnos még nem hatott, amikor vágtak. Bizony, éreztem fájdalmat.

5.: Igen, sőt hánytam is az egyik méhösszehúzótól. (De ez nem jellemző sztem)

6.: 3,5 órával a szülés után hozták ki először, akkor még a fejemet se emelhettem fel, csak a karomba vehettem. 12 óra elteltével tettem először mellre.


Remélem, tudtam segíteni! Sok sikert, könnyű szülést!:)

2014. aug. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

6 hónapja volt a császárom. Semmit nem éreztem, nem fájt semmi. Már egy ideje ott feküdtem, mikor megkérdeztem az aneszteziológust hogy mikor vágnak. Azt mondta, már emelik ki a gyereket. :-) Tényleg semmit nem éreztem. Nem altattak. Spinális érzéstelenítésem volt. Én sajnos a műtét közben hánytam kényszer, és egyszer utána. 12 órát nem emelhettem a fejem, éjfélkor volt a császárom, másnap délután szoptattam először.


Minden jót neked!!!!

2014. aug. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Tudjátok, én nagyon hányós vagyok.

Volt már több műtétem és vagy hánytam utána, vagy borzalmas, szinte nem múló hányingerem volt utána napokig!

Kb. ettől a hányástól félek a legjobban, hogy műtét közben jön rám és akkor hogy fog kijönni, illetve utána, ha nem emelhetem fel a fejem... Rémálom! :(

2014. aug. 23. 20:28
 4/22 anonim ***** válasza:
Nekem nem fájt semmi, még a gerincérzéstelenítő sem. Olyan érzés az egész, mint amikor lökdösnek. Nem fáj, csak olyan rángatós-taszigálós. Nem altattak. Utána nem kellemes pár napig, de közel sem olyan vészes, mint sokan hiszik, ha egyébként komplikáció mentes a császár. Nem volt se hányingerem, se fejfájásom, és a varratszedés sem fáj.
2014. aug. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
34%
engem altattak mivel ebben a kórházban nincs másra lehetőség, 7 hete császároztak programozott volt. Nekem a műtét előtti dolog volt borzasztó, fájt a beöntés, a katéterfelhelyezés és a méhszájvizsgálat is. Azt éreztem hogy mindjárt fogom magam és haza megyek, annyira borzasztó volt :(
2014. aug. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
estefelé szoptatthattam, de mr olyan 3órável műtét után kihozták, hogy megfoghassam, utsó voltam
2014. aug. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Szia!


Másfél éve született a kisfiam császárral. Régen volt, de nagyon élénken él bennem.

Egyáltalán nem hatott a gerincérzéstelenítő, az aneszteziológus közben a fejemnél elsuttogta az asszisztensének, hogy valószínűleg rossz helyre szúrt. Felajánlották közben az altatást, de ébren akartam lenni, amikor kiemelik a fiamat, úgyhogy kibírtam. De mindent éreztem, ilyen lehet az élve boncolás. Amikor kiemelték, és elkezdett a dokim tisztítani és varrni, kaphattam gázt, az jó volt, teljesen elkábultam. Onnantól már semmit nem éreztem. Utána nem hánytam, nem szédültem, hanem folyton rázott a hideg. A kisfiamat a műtét után azonnal behozta a csecsemősnővér, és a mellemre is tette. Tudtam rögtön szoptatni, volt már egy pár csepp tejem. A fiam nagyon ügyesen szopizott.

Szval nekem őrülten fájt, de ne aggódj! Nem ez a jellemző. Minden rendben lesz.

2014. aug. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Nehezen kaptam levegőt amikor kiemelték, mert lenyomták a mellkasom. Spinális érzéstelenítést kaptam nem mondták hogy nem emelhetem a fejem, de muszáj volt mert rosszul rakták a párnát a fejem alá. És morfiumot is adtak utána mert közben elkezdett fájni a fejem. Az elejétől a végéig reszkettem, kocogtak a fogaim. Maga az érzéstelenítés az pár helyi érzéstelenítéssel kezdődött aztán kaptam a gerincbe. Nem fájt csak megrándult a lábam. 5 napig olyan erős fejgörcsöm volt hogy szoptatni alig birtam. A pici hangjára nem emlékszem, de az érintésre igen. Épp csak megmutatták kétszer legközelebb 3 óra múlva láthattam. 1 hónapja császároztak téraránytalanság és fájásgyengeség miatt. Nagyon fog fájni utána, de napról napra jobb lesz. Sokat kell inni és sétálni. Jó egészséget! Ja és a méhtakarítás nem fájt csak furcsa volt.
2014. aug. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Hű, elég ijesztően hangzik. : /

Köszönöm az eddigi válaszokat, még írhattok!

2014. aug. 23. 20:41
 10/22 anonim ***** válasza:
Szia. 2 császárom volt. Mind a két esetben gerincbe kaptam érzésteleníttést. Nem fáj. Utánna pedig semmit nem éreztem. Nem hánytam. Elsőnél reggel 9 kor volt a császár és délután mehettem le a babához a gyerek osztályra. Második este volt 9.30 kor és reggel fél 6 kor hozták a babát. A második után annyi rosz volt hogy nagyon fájt a fejem napokig. Pedig nem mozogtam.
2014. aug. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!