Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Németországban élő anyukakák...

Németországban élő anyukakák volt valakinek császármetszése? Hogyanzajlik itt? A babám farfekvéses és a császár mellet döntöttünk.

Figyelt kérdés
Pl.apuka bent lehet a műtét alatt? A babát elviszik tőlem vagy nálam maradhat? Mikor kell elősször kikelni az ágyból? Mennyi ideig kell bent maradni a kórházban? Ha esetleg van meg valmi más infótok akkor írjátok le nekem. Előre is köszi

2014. okt. 7. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem ot is kórháza válogatja a szabályokat


amúgy beszélgess a babádhoz, hogy forduljon, köldökzsinórt lökje el magától, meg hasonlók.

befordulhat még!

2014. okt. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is németben vagyok, 22 hetes kismama. Én amit tudok, hogy császárm. műtét alatt bent lehet az apuka, de nem lehet nálad a baba mert műtét után nem kelhetsz fel az ágyból és igy nem tudsz gondoskodni a babáról. Ha minden oké veled és a babával akkor talán 4-5 napig korházba leszel. Ha pedig ugy alakul hogy természetesen szülsz, akkor veled lehet a baba szülés után, és már másnap haza is mehettek ha doki ugy gondolja és ha minden rendben van veletek. És amúgy mikorra vagy kiirva, melyik városban élsz, hányadik 7ben vagy? Neked kellett szülésznőt kersni-fogadni?
2014. okt. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én most 35.het vegen vagyok. 2 napja voltunk bejelentkezni kórházba és mivel farfekvéses a baba igy kiírtak császárra, persze ha befordul akkor rendesen fogom megszülni. Itt szülészt nem választasz annál szulsz aki épp ügyeletes. A nőgyógyászod majd a 35.het körül elkuld bejelentkezni a kórházba ahol akarsz szülni es azt te választhatod ki hova akarsz menni. Mi Regensburg mellet lakunk.
2014. okt. 8. 19:36
 4/7 anonim ***** válasza:

szia! 3 hónapja volt császárom. A párom bent lehetett velem, egészen míg meglett a babánk. Megmutatták nekem is, majd rám még várt a varrás, a férjem a picivel ment. Az örzöben találkoztunk újra. Onnantól tölem nem is vitték már el a kicsit, igy a páromnak bent kellett éjszakáznia velem, mert nem tudtam rendesen megfogni sem. Felkelni csak másnap délután engedtek. Nekem rossz lett a vérképem, 7 nap után engedtek csak haza, de ha minden rendben lett volna 4. napon elengedtek volna.

Akárhogy is alakul, könnyű szülést, gyors felépülést, és boldog babázást! :-)

2014. okt. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi most hétfőn voltunk nőgyógyásznál ahova járok havonta 1x, vizsgálatra, ultrahangra, és a nőgyógyász adott egy listát és mondta hogy válasszunk ki Hebammen-tet, amit ugy tudom szülészt- bábát jelent. Azt tudom h nem lehet választani szülész orvost, de ez a hebamment állítólag valamiért kell, de nem tom pontosan miért, ezért kérdezem töletek, mert ti hátha többet tudtok erről.....
2014. okt. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves 4.válaszoló köszönöm szépen, nagyon megnyugtattál hogy a babát nem viszik el tőlem. Ismerőseim akik othol szültek császárral mind azt mondta hogy csak a 2.vagy3.napon kaptak meg a babat. És azért kellet plusszba fizetnetek hogy az apuka ott aludt?
2014. okt. 9. 16:53
 7/7 A kérdező kommentje:
Hebbamet nem kötelező választani, de a Krankenkasse fizeti. Mi csak most fogjuk intézni, mert valahogy el is feledkeztünk róla és a doki kérdezte hogy van e már Hebbamenk. Szülés után fog hozzád járni pár hétig és ségít mindenben a baba körül. De úgy tudom hogy ha van is hebbamed ő nem lessz ott a szülésnél
2014. okt. 9. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!