Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire fáj a gátmetszés,...

Mennyire fáj a gátmetszés, minden esetben kell alkalmazni?

Figyelt kérdés
14 hetes kismama vagyok és nagyon félek kérem aki tud segítsen!Nagyon köszönöm
2007. okt. 25. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Ne félj elöre töle.Èn úgy hallottamhogy akkor a gátmetszéssel foglalkoznak a szülö nök a legkevésbé,és van aki a fájásai mellett meg sem érzi.

Söt,nem is minden esetben alkalmazzák.Készülj fel lelkileg a szülésre amennyire lehet,legyél tudata´ban azzal,hogy mi fog ott lezajlani.

Minnél jobban fogsz fe´lni töle,annál rosszabb lessz.

Inkább arra gondolj,--mikor már ot tartasz--hogy lassan a karodba tartod a gyermekedet.

27hetes kismama.

2007. okt. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet készülni előre a gátvédelemre, akkor van rá esély, hogy nem lesz gátmetszés. Beszélj egy szülésznővel, hogyan készülj! De ha mégis vágnak, hidd el, észre sem veszed! Akkor, amikor vágnak, nem fáj, sőt, mondom, észre sem veszed, csak utólag kellemetlen. De még az is túlélhető. Én is egyedül ettől féltem, de nem kellett volna. Mostmár tudom, hogy nem volt mitől tartanom.
2007. okt. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem sikerül gátvédelemmel szülnöd és mégis vágni kell,nem fogod érezni!Akkor vágnak mikor fájás van és annyira elzsibbad a gát,hogy olyan mintha teljesen érzéstelenitve lenne.Ez miatt ne izgulj!

Utána viszont tényleg kellemetlen ,de nem vészes.

2007. okt. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nos én azt tudom mondani,hogy a gátmetszés az igaz nem fáj,de nekem mind a két gyereknél az nagyon fájt mikor összevarrták,pedig kaptam a gátmetszés köré érzéstelenítőt,mégis minden tűszúrást éreztem.De ez mindenkinél más,úgyhogy végül is csak akkor fogod megtudni,mikor odáig eljutottál.De túl lehet élni,mindenki túléli.Sőt nekem az első gyerek születése után mikor kiszedte a varratokat,egyet véletlenül bennhagyott,amit csak hat hét múlva ,a kontrolon vett észre,persze arra már begennyesedett.Tehát ilyen is van,de nem vészes.Nem kell félni.Ha félnék,akkor nem reménykednék benne,hogy most talán a harmedik gyerkőcöt várom:-)
2007. okt. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is szeretnék gátvédelemmel szülni. Jógázni járok, az segít az ellazulásban. Görcsös kezdés után tuti vágni kell. Intim tornát is csinálok. Ha mégis vágni kell, rajtam már nem múlt:) Üdv, egy 24 hetes kismama
2007. okt. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Manapság rutinból vágnak, nehogy szakadjon a gát, mert az igen kellemetlen. Elötte kapsz érzéstelenítőt, így magát a vágást nem érzed, a varrás már más tészta:(

Régebben nem volt vágás, ilyenkor a nő vagy megúszta és nem volt baj, vagy szakadt és pár hétig csak gumigyűrűn tudott ülni....

2007. okt. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Már háromszor szültem, nyárra várjuk a negyedik babánkat. Csak az első babámnál volt gátmetszés egy egész öltéssel megúsztam, ami egyeltalán nem fájt sem akkor sem a későbbi gyógyulás során. A második gyermekem 10 hónappal és 23 nappal az első után érkezett, mégsem repedt, vágni sem kellett, pedig kislányom 4080 grammal 58 cm el és 36 os fejkörfogattal érkezett. Következő babánk pedig 4300 grammos 60 cm-s és 38 as fej körfogatú volt, mégsem kellett vágni. Pedig soha nem jártam sem jógára sem semmilyen más előkészítésre. Véleményem szerint a leginkább ez alkati kérdés, és nagyon sok múlik a szülésznőn is. Akiknek ezúton is hálás vagyok, hogy elkerültük a gátmetszést...
2007. nov. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!