Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik már két vagy több alkalom...

Akik már két vagy több alkalommal itták a málnalevél teát szülés előtt. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

A második, többedik szülés fájdalmasabb volt? (tudom, hogy a teaelvileg nincs hatással a fájás erősségére) Gyorsabban tágultatok? Mennyi idő alatt lett meg a babátok? Mikortól és mennyit, milyen erősségűt ittatok? Stb. Minden érdekel!


37+1 hetes vagyok. Második szülésem lesz. Az elsőnél ittam a teát (most is) és hogy ettől vagy sem nem tudom, de azt mondhatom jó szülésélményem volt. 11 óra alatt lett meg a kisfiúnk, de a fájásokat (úgy gondolom) jól viseltem. Mondtam is, ha a többi is ilyen lesz, akkor nagycsaládosok leszünk :) 4 ujjnyira voltam nyitva mire beértünk a kórházba.


Köszi a válaszokat! :)


2014. okt. 25. 19:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
En ittam.a teat, szedtem a homeos bogyokat es 12 oran at vajudtam, kezzel tagitottak, ugyhogy nem vagyok tul pozitiv pelda :-(..
2014. okt. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy neked nem volt jó élményed! :( Ha jól értem te még csak egyszer próbáltad? A negatív tapasztalat ellenére tervezed, hogy legközelebb iszod?

Nekem is ajánlották a homeós bogyókat is, de úgy voltam vele, hogy a kevesebb több (ha túl sok mindent szedek,iszok, akkor pont az ellenkezőjét érem el).


Ha még terveztek babát, akkor pozitív élményekkel teli várandósságot és könnyű szülést kívánok a jövőben!

2014. okt. 25. 20:09
 3/13 anonim ***** válasza:

Napi 1 csészét ittam mindkét terhességnél a 37. héttől kb.

Az első 3 óra alatt lett meg, a második 1 óra alatt. A másodiknál egyébként az utolsó héten szedtem a szülésznő által javallott homeopátiás bogyót is.

2014. okt. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló!


Na te akkor egy igen szerencsés alkat vagy, hogy ilyen gyorsan túl voltál mind a két szüléseden! :) Remélem a kórház nem volt túl messze és időben beértetek! Mi elég messze lakunk a kórháztól, így azért ilyen gyorsan nem szeretnék szülni! :)

Amúgy ezeket az időket az első fájástól a megszületésig értetted? Előtte lassan nyíltál? Megúsztad repedés nélkül? A másodiknál a fájások tényleg jobban fájtak, mint az elsőnél? Én most leginkább ezért vagyok betojva, mert az elsőt úgy érzem jól viseltem, de félek, ha erősebb fájásokat kell kibírnom, akkor "elbukok" ... Ahol szülni fogok (a kisfiúnkat is ott szültem), ott nincs fájdalomcsillapításra lehetőség.


Sajnálom,hogy a kérdésemre csak ketten válaszoltatok! De nektek köszönöm a hozzászólást! Gondolom már sok hasonló kérdés volt és azért nem kapok több választ...tényleg sok málnalevél teával kapcsolatos kérdést tettek már fel, de olyat nem találtam,ahol többszöri tapasztalattal rendelkezők véleményét lehet olvasni...na mindegy!


További szép estét nektek! Ha van kedvetek írjatok még!

2014. okt. 29. 21:16
 5/13 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Szóval

1. szülés: hétfőre voltam kiírva, szombat este lett meg. Előjele nem volt igazán. Délelőtt hétvégi bevásárláson voltunk, hazajöttünk, majd ebéd után nem találtam itthon a helyem (nem fájt semmim, csak nem éreztem magam a topon). 3 óra felé mondta a párom, hogy menjünk be legfeljebb hazaküldenek. Így lezuhiztam, összekészültem és kb 4-re értünk be a kórházba. (A kórház 30 km-re van tőlünk.) DE akkora már 2 perces fájásaim voltak és 2 ujjnyira voltam nyitva. Úgyhogy az ügyeletes doki mondta is, hogy akkor ballagjak át a vajudószobán, mert mi szülni fogunk :) Mire beért a dokim (kb fél óra) már teljesen nyitva voltam és burkot repesztettek, ez olyan 3/4 5 körül van, a kisfiam 18:58-kor született meg.

2. szülésnek szintén nem voltak igazán előjelei (igaz már előtte 3-4 nappal sokat ment a hasam). Vele szombatra voltam kiírva és pénteken este lett meg. Délelőtt még nst/ctg-n voltam, ahol semmi méhtevékenység nem volt látható (pedig már a doki, szülésznő is mondta jó lenne megszülni), úgyhogy úgy jöttem el, hogy majd vasárnap (terminustúllépés miatt) megint megyek :) Hazamentem megebédeltem és utána kicsit rosszul éreztem magam (de gondoltam nagyon beettem azért) pihentem kicsit, megcsináltam az intim tornát, de csak nem akart a kellemetlen érzés abbamaradni, mikor mentem a páromért a munkába mondtam is neki lehet, hogy szülés lesz a vége :), de még elmentünk bevásárolni úgyhogy úgy 5 felé értünk anyumékhoz (ők 5 percre laknak a kórháztól és délutánonként bölcsi után náluk szokott lenni a nagyobb fiunk) akkora már volt egy-két nyilalás az alhasamba, így felhívtuk a szülésznő ismerősünket, hogy inkább mi most bemegyünk megnézetni magunkat, mert nem akarjuk hazacitálni a gyerkőcöt, aztán meg ha jönni kell mégis akkor kapkodás, hogy hová tegyük (meg hát összekészülni egy 2,5 évessel nem gyorsan megy :)). Mondta, hogy jó akkor menjünk el érte is. Így kb fél 6-ra értünk be. Az ügyeletes doki megvizsgált (szerencsére pont az intimtorna trénerem férje volt) és mondta, hogy akkor csak így tovább, 2 ujjnyira nyitva vagyok, baba teljesen be van ékelődve, úgyhogy megint haladjak át a vajúdószobán a szülőszobába. Mire beért a dokim (szintén kb fél óra) már teljesen nyitva voltam, pedig még akkor sem voltak nagy fájdalmaim (a dokim még mondta is hogy biztos szülni akarok :), mert a gép szerint nem úgy néz ki :), kb 30-40-es fájáserősségeim voltak csak, amit hascsikaráshoz tudnék hasonlítani csak), közben burkot repesztettek, úgyhogy kb 3/4 óra volt az ami igazán fájt és utána már kinn is volt a baba 18:45-kor

Fájdalomcsillapításra egyiknél sem volt idő.

A fájások nem fájtak jobban a másodiknál, de kimerítőbb volt. Mondták is, hogy amilyen gyorsan szül valaki annyival kimerítőbb (persze a hosszú vajúdás sem jó), mert a szervezet ilyenkor sokkot kap és gyorsan sok minden éri. Az elsőnél is emlékszem remegtem a végén a kimerültségtől, de utána hamar erőre kaptam. Most pl az első próbálkozásnál mikor felálltam megszédültem. De más is ezt mondta, aki akkor gyorsan szült és egy szobába kerültünk.

Amúgy lent minden rendben van, nem repedtem sem az elsővel sem a másodikkal. Bár most lesz még a 6 hetes kontrollom a másodikkal. De úgy érzem most jobb mint eddig a hüvely. Igaz csinálgattam is az intimtornát ahogy tudtam rögtön a szülés után.

2014. okt. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ez nem semmi! Azt hiszem, ha neked csak a szülésen múlna, hogy vállalnál e még gyerkőcöt, akkor gondolom bevállalnád :) Valószínűleg ilyen szüléseket szeretne mindenki, mint amiket te átéltél! :) Szerencsés alkat vagy az már biztos!


Az intim tornán én is gondolkodtam, de végül nem kezdtem el, ezt kissé bánom így utólag. Sajnos itt a környéken nincs ilyen tanfolyam, maradna a könyv. Te a Kriston-félét csináltad/csinálod? Mikor kezdted és milyen rendszerességgel végezted?


Köszi a válaszokat! :)


Bocsánat, hogy én nemreagáltam hamarabb, de valamit benyelt a gép. Próbáltam valamit javítani rajta, de talán még rosszabb lett,mint előtte :(


Legyen szép napod! Gratulálok a gyermekeidhez! :)

2014. nov. 1. 11:46
 7/13 A kérdező kommentje:
Még azt megkérdezhetem, hogy milyen homeopátiás bogyót szedtél pontosan és hogyan adagoltad? Lehet kipróbálom. Ártani csak nem árt... :)
2014. nov. 2. 02:48
 8/13 anonim ***** válasza:

Igen a kriston tornát csináltam. Olyan 6 hónapos voltam, mikor az itteni tréner tartott egy tanfolyamot kifejezetten kismamáknak, amiben ránk szabott gyakorlatok voltak ( szülés előtt, alatt, utána).

A homeós bogyó neve cimicifiga racemosa (méhnyakizom tágító) utolsó héten szedtem, napi 5 bogyót kellett elszopogatni.

2014. nov. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy szánsz rám időt!A cimicifuga CH 5-ös volt? Egyszerre kellett az 5 bogyót elszopogatni, vagy esetleg több részletben elosztva? Ha jól tudom, előtte, utána nem szabad fél óráig enni, inni, fogat mosni. Pénteken töltöttem a 38. hetet.
2014. nov. 2. 20:36
 10/13 A kérdező kommentje:
De jó, hogy volt lehetőséged részt venni egy ilyen tanfolyamon! Kár, hogy nem tudod így nekem megtanítani, hogy mit is kell csinálni...vagy mégis??? :)
2014. nov. 2. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!