Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lelkileg milyen volt számodra...

Lelkileg milyen volt számodra a szülés?

Figyelt kérdés
Én biztos el fogom magam bőgni, amikor pár hét múlva megszületik a kisfiam, és a szülés után a pucér kis testét végre megláthatom és megfoghatom....
2014. okt. 25. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Én sirtam, de a megkonnyebbulestol, h vegre vege:-). Nagyon vartam a szulest, nem feltem tole, aztan nagyon nehez szulesem volt, ugyhogy a megkonnyebbules leverte a tobbi erzelket. Sirtam h vegre kint van, sirtam h vegre ott van, sirtam a faradtsagtol, eleg vegyes erzesek lesznek benned, de ne ess ketsegbe ha nem erzed a.hollywoodi rozsaszin mazas oromot, az sokaknal kesobb jon meg!
2014. okt. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Hatalmas megkönnyebbülés, nehéz szülés volt. A másik kettő sajnos szintén nem úgy sikerült, ahogy szerettem volna, kicsit csalódott vagyok, hogy "nem tudok szülni", de természetesen boldog voltam, mikor megláttam őket. Nem sírtam, vigyorogtam, mint a vadalma. Az elsőnél alig mertem megfogni, a harmadiknál kisebb ovációval fogadtam, hogy "hát itt vagy, tökikém" (félálomban még). :)
2014. okt. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Szia nallunk 18 ora vajudas utan csaszar lett altatak is. A mutet elott 1 oraval mar jodorman konyorogtem h szedjek ki belolem nem ersekel ki es hogyan csak szedje mar ki. mikor ebresztettek es megmuttatak megfogni nem tudtam csak annyit mondntam : a szaja tiszta apjaa:) hajnalba ebredtem alig varzam hogy felkelhessek lathassam mikor vegre elmehettem erte es kitoltak szo nelkul odaadtak 2 lepes utan raneztem a paromra ea megkerdeztwm: mit kezdjek en most vele kis pici. Mikor kell ennie mit csinaljak vele? aztan ahogy teltek a napok egyre erosodott a szeretett meghatodottsag.Szoval nallamse azonnal jelenzkezett a rozsaszin kod :)
2014. okt. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon szép szülésem volt, de semmiféle nyálas jelenet nem játszódott le nálunk szerencsére, mint amit te is írtál.
2014. okt. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 piroska és a farkas ***** válasza:
68%
Nekem az első fájásbol 1 ora alatt lettek 3percesek, az egész vajudás és szülés cakkpakk 2,5 ora alatt lejátszodott, ez mégis elég volt ahhoz, h leessen a szívhangja. annyit mondtak: 2 nagyon gyorsan ki kéne, h jöjjön", és én kinyomtam, 4,1 kilos kislányt... őszintén? egyszeren annyira féltem, h baja eshet, h ott és akkor csak arra koncentráltam, h ez most egy feladat, amit MEG KELL CSINÁLNOM. Utána nem az elolvadás érzése volt, hanem a megkönnyebbülés, h kint van, de nem magam miatt, hanem az ő szivecskéje miatt.
2014. okt. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Bevallom, egyik szülésemnél sem sírtam. Pedig nagyon érzékeny típus vagyok, valahogy mégsem. Inkább mindháromszor óriási megkönnyebbülést éreztem.
2014. okt. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt hittem, hogy sírni fogok, amikor meglátom... A szülés végül rettentő hosszúra nyúlt, kimerült voltam, éhes, szomjas, akkor már két napja nem aludtam. Amint felsírt és megnyugtattak, hogy jól van, már csak arra tudtam gondolni, hogy végre vége van, pihenhetek. Alig voltam magamnál utána, csak részletekre emlékszem, a többit a férjem mesélte el. Behozták a babát, odatolták mellém, hogy lássam, de megfogni nem tudtam, nem voltam olyan állapotban. Én nem éreztem akkor semmit a baba iránt, valahogy olyan idegennek tűnt. Még napokig eltartott, mire összeszoktunk.
2014. okt. 26. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki azt irta h megkonnyebbulest erzett megsem hasznos.. hat bocs, h azt valaszoltam amit ereztem es.nem azt amit 'illik', h rozsaszin kodben usztam es csillampor hullott ram az egbol..
2014. okt. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek a válasza hasznos volt számomra! Mivel nem vagyunk egyformák, kíváncsi vagyok mások érzéseire is, ezért is tettem fel a kérdést. Most én így gondolom, de lehet hogy én is örülök majd h túl vgyok már rajta....
2014. okt. 26. 18:21
 10/10 anonim ***** válasza:

Az elejétől a végéig sorban ilyen gondolatok jártak a fejemben:

- á, tuti nem szülök ma, ez biztos tévedés

-najó, hajrá, gyerünk, csináljuk

-és most mi jön, hogyan tovább?

burokrepesztés utánk:

- ez még egész kibírható

- ez kicseszés, nem lehet kibírni, mikor lesz már vége

- najó, mindjárt vége, csak ezt a pár fájást bírjam ki ép ésszel

- végre vége, hadd aludjak, hagyjanak békén, hol a gyerek? mindene megvan? adják már ide!

-jaj de cuik, egész nap csak nézegetném.


ÖSszességében nagyon jó élmény maradt, gyors is volt, minden ment a maga útján. Amikor felerősödtek a fájások, kicsit kétségbe estem, hogy mi lesz, aztán nem sok időm volt ezzel foglalkozni. A végén nekem is végre vége érzésem volt először. Aztán kelletr rögrön a babám, akit egész éjjel, alvás helyett is nézegettem. Közben azon agyaltam hogy nem is volt vészes, és amúgy is, mennyire marha ügyik voltunk, eltolok én is egy helyet is ha kell. Hormonfröccs megvolt. :-)

2014. okt. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!