Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha nincs autónk, mivel menjünk...

Ha nincs autónk, mivel menjünk szülni? Inkább taxi vagy mentő?

Figyelt kérdés

Busszal nem mernék nekiindulni, mert kb 40. perc, és 3-szer is át kellene szállni.

A mentőtől kicsit tartok, hogy mit fognak szólni, viszont a taxitól meg azért tartok, hogy nem fog elvinni, nehogy a kocsijában szüljek meg. Lehet hogy buta kérdés, de már ilyeneken parázok!


2008. aug. 15. 20:17
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem a taxi a legjobb, és nem hiszem hogy ne vinne el. Engem úgy is elvitt a taxis, hogy a "kutyám" készült szülni, és a karomban volt. (ez egy vicces példa, de így volt)
2008. aug. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
63%
Nincs esetleg egy rokon, vagy barát, aki bevinne. A testvéremet annak idején mi vittük be a kórházba. Egyébként ha taxi és mentő között kellene dönteni, én inkább a taxit választanám. A mentősöknek van elég dolguk, és nem biztos, hogy jó néven vennék, ha ilyenért kihívja őket az ember. Bár ha már utolsó pillanatban vagy, vagy ne adj Isten valami gond van, akkor úgy is csak ők jöhetnek szóba.
2008. aug. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
58%
Mentőt nem érdemes hívni, hiszen a szülés a fájások kezdetétől vagy a magzatvíz elfolyásától még órákig eltarthat. És a mentősök tényleg nem nézik jó szemmel az ilyet, sőt, van, hogy ki is számlázzák, hogy kijöttek, mert nem volt sürgős, hogy kórházba juss. A taxis el fog vinni, legjobb barátnőm is így ment. Engem anyukám vitt be, mert nekünk sincs autónk.
2008. aug. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
88%
Én a mentőt választanám.Szülő nőhöz nem a rohamkocsit küldik ha nincs gond.Az exem mentős volt és nem 1x volt rá példa,hogy a mentőben született meg a baba.A taxis nem biztos,hogy örül annak,hogy esetleg folyik a vized stb...vagy ismerős v.mentő.
2008. aug. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
88%
A barátnőmnek azt mondta az orvosa, ha elfolyt a magzatvíze akkor feltétlen mentőt hívjon, s ne menjen be semmi mással, pedig nekik van kocsi. Mentőt is hívott. Debreceni és ott is szült.
2008. aug. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
88%
Hülyeség, hogy kiszámlázzák. A szülés sürgősségi eset. Nyugodtan hívjál mentőt, csak időben szóljál be, hogy ki is érjenek. Teljesen normális dolog. Miért fizetnél a taxiért, ennyi jár.
2008. aug. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
15%
Ennyi hisztis picsát... Már miért lenne a szülés sürgősségi eset? Basszus, persze, nektek minden jár, mert elkényeztetett libák vagytok. Én két éve busszal mentem szülni, mert nincs kocsink, és az utcáról nem tudtam taxit hívni, mert otthon hagytam a bankkártyám és nem volt nálam készpénz. Na, belehaltam? Egy frászt. Éppen elég kevés mentő van ahhoz, hogy az igazán fontos dolgokkal foglalkozzanak. Ez pedig nem az, mert baromira ráértek, nagyon ritka a rohamos szülés. És bizony kiszámlázzák, a fölöttünk lakó csaj is picsogott, hogy neki mentő kell, mert hát kérem ő SZÜLNI fog, és mindenki értse már meg, hogy ez a legfontosabb, akár van szabad kocsi, akár nincs. Ki is lett neki számlázva, hogy indokolatlanul vett igénybe sürgősségi ellátást. Vagy nektek megér tízezret ez a mindent a seggetek alá rakósdi? A taxi akkor már olcsóbb. De nem baj, hisztizzetek csak, de akkora szarok vagytok, hogy az valami hihetetlen. Manapság a nők már ennyire nyafkák?
2008. aug. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
87%
Nem tartom magam se hisztisnek, se p.csának, de ha taxival vagy busszal indultam volna szülni, megszültem volna a dugóban....Ellenben a mentős bekapcsolta szirénát, és így tudtunk haladni. Ha csúcsforgalomban reggel vagy délután) indul be a szülés, én mentőt hívnék. (ahogy tettem is). Ha nem akkor, akkor elég a taxi.
2008. aug. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
72%

kedves utolsó előtti válaszoló, nem hiszem hogy erre igy kell reagálni ha ez a véleményed akkor inkább tartsd meg magadnak a kérdést azért tették fel hogy normális választ kapon, nem pedig azért hogy te mindennek elhord, ha te busszal mentél szived joga, de én fájásokkal, folyó magzatvizzel nem hiszem hogy a buszmegállóbn dekkolnék, hogy mikor jön egy busz!!

szerintem ha fájásaid vannak ,indulj taxival!ha folyik a vized akkor is mehetsz azzal, tegyél be egy nagy nedvszivó betétet, vigyél valami plédet, és akkor nem fog szolni a taxis, bár amugy sem hiszem hogy rossz néven venné, ha esetleg magzatvizes lesz az ülés, adj neki egy kis plusz pénzt hogy elnézést, és akkor ki tudja takaríttatni, én kocsival mentem folyott a vizem de semmi nem lett olyan, bár sosem lehet tudni, ha nagyon aggódsz hívj egy mentőt

2008. aug. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
72%

A hetedik válaszoló egy igazi csúcs durung! Senki nem kíváncsi a mocskolódásaidra, és főleg arra, hogy te hogy jutottál el a szülőszobáig. A kérdés az volt, hogy mivel menjen szülni szegény kérdező. A mocskos megjegyzéseidet tartsd meg magadnak te szellemi toprongy!


A kérdezőnek pedig azt tudom tanácsolni, hogy ha nem muszály ne a mentőt vegye igénybe. Nekem is folyt a magzatvizem elég erősen de nem lett semmi baja az autó kárpitnak pedig 35 perces volt az út. Ha azonban úgy érzed szügség van a mentőre, vagy te úgy nyugodtabb leszel, akkor hívd őket. Könnyű szülést kívánok neked.

2008. aug. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!