Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Többször szült anyukák!...

Többször szült anyukák! Indított szülés után (ha természetes szülés lett az eredmény) a következő szülés megindult magától, vagy azt is indítani kellett?

Figyelt kérdés

Igazából azt sem nagyon tudom, hogy indított után egyáltalán lehet a következőt is indítani, ha nem indul magától? Logikusan végiggondolva nem látom akadályát, de ki tudja... :)

Az első babám magától jött, a másodikat indították, nem tudom, mire számíthatok, ha esetleg a következő sem indul majd magától...


Előre is köszönöm a válaszokat!


2014. dec. 12. 00:15
 1/8 anonim ***** válasza:
AZ első két gyerkőcömet indították mert elfolyt a magzatvizem és egyáltalán nem voltak fájdalmaim, a harmadiknál magától indult be a fájás nem kellett rásegíteni.
2014. dec. 12. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagyobbik gyerekem indított volt, semmi fájás mellett oxi infúzióval, burkot sem sikerült elsőre repeszteni. Meszesedett a lepény, a köldökzsinór is, 41. héten voltunk, nem mertek már várni. Ezzel szemben a kicsi 2,5 év múlva tankönyv szerint elindult. 3 perces fájásokkal kerültem nst-re, burkot repeszteni kellett ekkor is. 3 órán belül megszületett a kórházba érkezés után.
2014. dec. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia, mindketto gyerekemnel inditani kellett.
2014. dec. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor nem inditják ha cs,szárral szült a nő. De ha nyitott akkor burkot repesztenek. De oxitocinnal pl nem inditanak császár után.
2014. dec. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszaitokat! Várom a többi tapasztalatot! :)


Kedves utolsó, igen, azt tudom, hogy császár után nem lehet oxitocint adni. Gondoltam, hogy indított, de végül hüvelyi szülés után lehet újra, csak mégis ki tudja, megkérdezem... :) Köszönöm Neked is a választ!


Írjatok még tapasztalatokat!

2014. dec. 12. 13:08
 6/8 anonim ***** válasza:

Első babánál 2 ujjnyira nyitva voltam,40 hetesen,zselével indították,majd 5 óra múlva megszületett,burkot is repeszteni kellett.

Második babánál nem tudom mi lesz,39+5 hetes vagyok,bő 1 ujjnyira nyitva már régen,és szerdán akarják indítani.Félek,és azt szeretném,ha elindulna magától,de már kezdem feladni...

2014. dec. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem 4 órán keresztül voltak 5 perceseim, és két ujjnyira voltam nyitva...ezért burokrepesztés, és oxi is volt. Onnan még 3,5 óra! :) A másodikkal most vagyok 13 hetes terhes, így csak júniusban fogok tudni nyilatkozni!
2014. dec. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindkét babámat indították, mindkettőt zárt méhszáj és nulla fájás mellett, mindkettőt oxitocinnal és burokrepesztéssel. Az első 5 óra alatt született meg, a második alig 2 óra alatt, nála gátmetszés sem kellett. Mindkettőnél kaptam EDA-, szuper volt.
2014. dec. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!