Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után mikorra sikerült...

Császár után mikorra sikerült teljesen felépülnötök?

Figyelt kérdés
2014. dec. 15. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:
1 éve volt, és testileg még nem az igazi, a hasizmom egy tragédia. Lelkileg nekem sosem lesz az, nagyon megviselt. Nagyn remélem, legközelebb sikerül természetes módon szülni.
2014. dec. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem iszonyú jó emlék az egész, és a második héten már egy csepp fájdalmam sem volt, de az addigiakra is egyszer vettem be egy algopyrint. Járással, üléssel nem volt gondom egy percig sem, a hasammal is elégedett vagyok.
2014. dec. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Attól függ mit értesz teljes felépülésen. Kb. 2-3 hét után nagyjából el tudtam végezni mindent, de nem csináltam kifejezetten nehéz dolgokat, nem emeltem nehezet és még így is fájt kicsit. Olyan 6 hét után mondom, hogy egyáltalán nem fájt, akár sportolni is tudtam volna. Viszont ez nem jelenti azt, hogy 100%-osan ugyanolyan voltam, mint előtte.

Érzéketlen lett a hasamom a bőr és ez kb. 1 év után állt helyre. Még 2,5 év után is, ha pl. a lányunk rááll a hasamra és épp a heget találja el, akkor azért érzem egy kicsit.

2014. dec. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

5 nap után nem éreztem semmit, csak a heg utalt rá. 1,5 év múlva már csak egy alig látható halvány csík.

Azonkívűl h fájt az első 5 napban,semmi más bajom nem lett.

De nekem azért csinálták,m nem tágultam semennyire,túlhordtam és egyre rosszabbak voltak a flow-metria eredményeim,hiába készültem természetesre, nem merték már elindítani.

Nyilván akinek sürgősségi császár,és előtte már 2 napot vajúdott,szanaszét szakadt már,az jobban megszenvedi.

2014. dec. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Engem meg sem nagyon viselt,nem nagyon kellett felépülni. Én 2 órát feküdtem a császár után, utánna felkeltem, elmentem zuhanyozni, és ekkor illetve másnap még érzékeny volt a hasam, óvatosabban mozogtam. Én mozogni, járni stb. rögtön tudtam, a baba végig velem volt, és addig mig feküdnöm kellett aludt, utánna meg el tudtam látni. Hajolni, mindenfélét csinálni pár nap múlva,talán 1 hétig még óvatosabban, futással sporttal 6 hetet vártam. Kimondott fájdalmam nem volt.
2014. dec. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Lényegében a másnap reggeli felkelés volt a legrosszabb, és még az első 1-2 leülés-felállás. De az első pillanattól kezdve velem volt a kisfiam, úgyhogy rögtön elláttam, nem fájt annyira, hogy ne tudjam szoptatni, pelusozni. Ülve szoptattam, a császár másnapján már az egész éjszakát végigsétáltam Vele, mert nagyon sírós újszülött volt, és nem hagyta aludni a többieket a szobában.

A kórházból anyósomékhoz mentünk, mert az új lakásunk még nem volt kész /átmeneti időszak volt/, és anyósom úgy képzelte, hogy császár után pár hétig csak feküdni fogok, Ő majd ellátja a fiam, én meg csak szoptatom. Hát nagyon meglepődött, amikor hamarabb ott termettem a kiságy mellett friss varratokkal, mint Ő:-) Hihetelen gyorsan felépültem. Most januárra vArjuk a hugicát, hát, remélem, most is így lesz. Mikor szülsz?

2014. dec. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Már szültem, pont egy hete. Ülni, szoptatni, háztartást ellátni én is tudok, még a 20 hónapos 13 kilósomat is megemelem. Viszont a seb húzódik gyakran, ha oldalt fekszem, fordulni, felülni csak nagyon óvatosan megy, ami a leghosszabb pedig az, ha éjjel a jobb oldalamra fordulok, akkor ébredéskor mintha "begörcsölne" a húgycsövem. Hülyén hangzik, de ott érzem, nagyon fáj és percekig nem múlik. Hason pl mikor tudtatok aludni? Már nagyon jó lenne. A varrataimat szerdán szedik ki. Az fáj? Utána kevésbé húzódik majd a seb?
2014. dec. 15. 16:27
 8/10 anonim ***** válasza:
Varratszedés után sokkal jobb lesz a helyzet. Császár után egy héttel vették ki a varrataimat és szombaton már mentem nagybevásárolni. Kb. 2 hét volt amíg éreztem és nem tudtam hason aludni (aztán nem a sebem miatt volt nehézkes, hanem a melleim fájtak nagyon). Egy ideig utána még érzéketlen volt a sebem környéke, de most már majdnem tökéletesen helyre jött, már érzem ha megnyomom. (8 hónapja szültem)
2014. dec. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én kedden szültem, pénteken már nem mondta volna meg senki, hogy combtól combig húzódó vágásom van (baba nagy volt, én kicsi). Néha nekem is belenyilallgatott azért, nem hazudok, meg nekem is szúrt a húgycsövembe, de ne izgulj, természetes és nagyon hamar el fog múlni.

Hason azt hiszem varratszedés után egy héttel már aludtam.

Varratszedés után meg aztán tényleg semmit nem fogsz már érezni, legalábbis nekem így volt...

2014. dec. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gratulálok a babádhoz! A varratszedés egy pillanat, nem fáj egyáltalán, inkább picit csiklandós.
2014. dec. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!