Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyit szokás adni az orvosna...

Mennyit szokás adni az orvosnak és a szülésznőnek?

Figyelt kérdés

Orvoshoz magánrendelésre járok és bejön, ha szülök, szülésznő meg aki épp ott lesz.

Összegeket írjatok légyszi!!! Nagyon köszönöm.


2007. okt. 28. 08:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ezt a nőgyógyásztól kérdezd meg,majd ő elfogja mondani,de a minimum azt hiszem 50 ezer forint szokott lenni,a szülésznő 20-30 között
2007. okt. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha sok pénzed van elfogadnak előzőeknél sokkal tübbet is!

"Mennyit szokás adni"megközelités elég relativ.

Mindenki mérje az anyagi viszonyaihoz és ne ahoz hogy más mennyit ad!

2007. okt. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos elég szomorú hogy a mai világan ez a kérdés: "mennyi pénzt szoktak adni?" Én semennyit nem fogok adni! És tudod miért?? Mert ŐK azért vannak ott hogy segítsenek és nem azért hogy pénzt szedjenek ki belőled!! Na nekem ez a véleményem de mindenki maga dönti el hogy ad-e vagy sem. Minden jót és sok sikert: egy 18 hetes kismama:)
2007. okt. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

szia,


Én 60-at adtam a dokinak plusz amit a magánrendeléseken fizettem. A szülésznőnek nem adtam, mert tőle nem függtem a továbbiakban.

Teljesen meg tudom érteni az előző hozzászólót, de sajna "muszály" adni, mert nem mindegy, hogy a továbbiakban, hogy fog hozzád állni a doki. Mert, ha nem adsz, akkor szülés után valszeg már nem azt a figyelmet és ellátást fod élvezni mint addig. Sok sikert, jó babázást kívánok.

2007. okt. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igaza van, aki azt mondta, hogy nem kell adni! Én még nem vagyok kismama, de úgy gondolom én sem fogok adni az orvosnak. És tudjátok miért? Barátnőm szülés után visszament a fogadott orvosához (akinek 9 hónapon keresztül vizsgálatonként 6ezer Ft-ot adott, a szülésért pedig 40ezret) és a pofátlan, szemtelen nem akarta megismerni.

Nagyon szomorú, hogy ezzel a mai világban foglalkozni kell! De ne panaszkodjunk, ugyanis mi alakítottuk ki ezt a helyzetet, elkényeztettük az orvosokat. Ha a kezdet kezdetén senki nem adott volna, most nem itt tartanánk. Minden orvos csak a markát tartja, mint a koldus!


Persze tisztelet a kivételnek! A kivétel általában 25 év körüli, és még viszonylag tiszta lelkületű, de nézd meg 5-10év múlva!

2007. okt. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a negyedik kisbabámat várom épp, és most sem tervezem hogy adjak pénzt az orvosnak csak azért mert végzi a munkáját amire felesküdött, a munka helyén. A szülés az egy olyan folyamat ami attól függetlenül zajlik le, hogy éppen ki van ott veled vagy mit csinál. Az én elveimmel ellenkezik a hálapénz fogalma, velem ne azért legyen kedves valaki mert meg vettem. Ráadásul a tapasztalataim szerint a legtöbb külső tényező egyáltalán nem a dokin múlik sokkal inkább a szülésznőn. Sokkal több időt tölt veled a szülés során, a doki sok esetben csak akkor jön be mikor a szülés a végéhez ér és csúnyán ki fejezve, csak el kapja a babát... Természetesen akadnak kivételek is. De ugyan úgy lehet hallani pozitív és negatív példát a fogadott és az ügyeletes orvosokról is.

A lényeg, hogy te szülsz neked fáj mindent te érzel, te "szenvedsz" meg a gyerekért nem a doki nem a szülésznő.

Másfelől meg azt az összeget én inkább a kisgyermekre fordítom.

Nem utolsó sorban pedig gondoljatok bele, hogy azokból az összegekből amikről most beszélünk sok család egy egész hónapon át eszik...

2007. nov. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
89%
Teljesen egyetertek az elozo valasszal !!! Tudom, nem kapnak elegendo fizetest az orvosok, es a ‘jobbak’ le is lepnek, de ha mindig adnak az emberek, akkor sosem fogjak kivivni azt, hogy tobb fizetest kapjanak, csak szepen hallgatnak, mi meg fizetunk. Ha maganrendelesein mar eleve ‘tejeltek’ neki, akkor (is) ertemmetlen egy szulesert fizetni, mert azt nem maganrendelesen csinalja. Egyebbkent egy ismerosomet meg azzal remisztette az orvosa, hogy ‘veszelyeztetett terhes', es allando kontrolt ajanl. O meg kikert egy masik szakvelemenyt is, es kiderult, hogy minden a legnagyobb rendben…Az elozo csak a penzre hajtott, de ilyennel szorakozni nagyon durva !!!
2007. nov. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

# 3/7


"Mert ŐK azért vannak ott hogy segítsenek és nem azért hogy pénzt szedjenek ki belőled!"



-Nagyon tévedsz. Mindenki pénzért dolgozik.

Szerinted 12 év tanulás után ki az aki 0 forint honoráliumért majd feláll éjszaka és bemegy a munkahelyére a kedvedért, hogy ott elszórakozzon pár órát veled? Senki.

Másik opció lenne, ha mindenki 3x annyi TB-t fizetne, de mivel ez senkinek nem tetszik ezért marad az, hogy az orvosok zsebébe tömjük a pénzt rendes fizetés helyett.

2019. máj. 22. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de a ez első gyermekem már 11 múlt 😀😀
2019. jún. 9. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!