Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mindenkinek elmegy a nyákdugó...

Mindenkinek elmegy a nyákdugó szülés előtt?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a nyákdugó elmenetele után még akár hetekig is elhúzódhat a szülés.

Viszont arra lennék kíváncsi, hogy minden esetben elmegy?


Van, akinek fájásokkal indul a szülése, nem magzatvízzel...

Van, akinek burkot repesztenek, ilyenre gondolok, hogy akkor gondolom nem törvényszerű, ergo be tud indulni a szülés úgy is, hogy még fent van a nyákdugó... Nem?



2015. jan. 10. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, jól gondolod van. Csak egyik szülésemnél találkoztam nyákdugóval (akkor is darabokban egy hétig), másik kettőnél nem.
2015. jan. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Pedig olyan megnyugtató lenne, ha előbb a nyákdugó menne el, legalább lenne idő lelkileg felkészülni, hogy már hamarosan érkezik. Persze, valamennyire rá van már készülve az ember lánya egyébként is, de az egy olyan "jel" lenne, hogy közeleg... :)


Köszönöm a válaszod!

2015. jan. 10. 12:42
 3/9 anonim ***** válasza:

Első szülésemkor éjjel 3-kor folyt el a magzatvíz, a nyákdugó a kórházban távozott, olyan 9 óra körül.

Másodiknál meg 1 héttel szülés előtt ment el.

2015. jan. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 kloetta ***** válasza:
én nem találkoztam a nyákdugómmal! :)
2015. jan. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem 3 ujjnyi volt a méhszájnyitottság a szülés napján, de akkor indult meg, amikor a doki "megpiszkálta" a méhszájat, aztán felzavart a szülőszobába. Addig se vért, se vizet, se szülés jelét nem láttam. Csak vizsgálatra mentem aznap is, nyákdugót még sosem láttam.
2015. jan. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem a fiamnál nem ment el a nyákdugó,és fájásgyengeségem volt szülésnél,végül természetes úton született. Enyhe görcsöket éreztem,és a dokim küldött szülni,volt burokrepesztés is. 6 órával később szültem. A lányomnál láttam nyákdugót rá 4 napra szültem. Nála is görcsökkel indult,voltam UHn is aznap,de a kórházi orvos elhajtott,hogy ma még nem szülünk,este erősebbek lettek a görcseim,véreztem. Kórházban burokrepesztés volt,és fél órával később babáztam :)
2015. jan. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én is szerettem volna valami "jelet" kapni, mielőtt még konkrétan beindulna a szülés. Így is lett. Október 17-én elment a nyákdugó (egy része - első baba volt és nem tudtam milyen, mekkora, stb). Riasztottam a páromat, rokonokat, barátokat, mindnekit. Végül a kisfiam csak november 5-én született. Hát el sem tudom mondani, mennyire lassan vánszorgott minden egyes perc, ami a két dátum között eltelt. Így visszagondolva jobban örültem volna, ha nem kapok jelet :D

2015. jan. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. jan. 13. 05:43
 9/9 anonim ***** válasza:
41+3 nal indítottak, nem találkoztam a nyakdugoval :)
2015. jan. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!