Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem tudom, hogyan indíthatnám...

Nem tudom, hogyan indíthatnám be a szülést? Mindent kipróbáltunk (narancs, ananász, csípős étel, szex, séta, masszázs, házimunka, még tonikot is ittam, pedig rosszul vagyok tőle. ) mit tehetnék még? 40+2 hkm

Figyelt kérdés

kedden, 20-án voltam ctg-n, és mivel szokatlanul erőseket rúgott a babám (nagyon mozgékony fajta, de 2 napig rémisztő volt és utàna lelassult, igy aggódni kezdtem), kértem egy uh-t is sűrű bocsánatkérések közepette. Szerencsére a doki nagyon megnyugtatott es kedves volt. Méhszáj vizsgálatnál azt mondta, nagyon lent van már a baba feje, de 2000-es értéket ìrt fel.


23-án, pénteken kellett visszamennem, ez volt a kiìrt időpont, flowmetria rendben, ctg rendben. De nem tudok két naponta bejárni, mert nincs ki bevigyen (eddig tudtuk megoldani), busszal pedig 1 ora az út, rázkódással a városig...


Vasàrnap kell visszamennem ctg-re, és szeretném ha addig beindulna, mert pànikrohamot kapok kórházakban, ami nem segítene, föleg hogy az a lehetöseg maradna, hogy bent maradok.


Tegnap egesz délutántól kezdve 20-15 percenkent görcsölgettem, nem változott semmire. Hajnali 2kor bealudtam, fél4kor felébredtem, volt 3x fájás-szerű 10 percenként, de annyira fàradt lehettem, hogy miután kaptam egy bögre teát, elaludtam. Most is fáj a hátam,rendszertelen fájások, de semmi több. Még a mensi-görcseim is erösebbek voltak.:-S


Bocsi a hosszu szövegert, de a kórhàz nem hotel es csak szules eseten szeretnek bent maradni, de a naponta-2naponta bejárás nem megoldás.

El vagyok keseredve. :-(



2015. jan. 24. 10:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Lépcsőzés? Bábakoktél?
2015. jan. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan buszoknak oda vissza 1-1 órát az utolsó napokban NST/ctg -re, s lehet az kell ahoz, hogybeindjon a szülés:)

A buszozástól nem lesz bajotok

2015. jan. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én a betöltött 41.héten feküdtem be a kórházban. Addig végig szexeltünk, sőt hétvégére hazajöhettem, akkor is. A kórházban naphosszat lépcsőztem, már röhögtek a nővérek....meg én is. 3-szor indítottak oxival, semmi. Betöltött 42.héten spontán, alig 4 óra alatt, fájással, mindennel együtt 3nyomásra meglett a fiam. Majd jön, ha akar. Ne akard kikergetni. :) Kitartás!
2015. jan. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Nem kötekedni akarok, de ennyi "szenvedést" megér szerintem az a baba, hogy egy órát buszozzál miatta, ha már a kórházban semmiképp nem akarsz bent maradni!

Meg mi az, hogy pánikrohamot kapsz a kórházban?!

Akkor mi lesz veled a szülésnél?

Tessék egy kicsit megemberelni magad, már napok vannak hátra, más is keresztülmegy ezeken, ne agonizálj, inkább próbálj meg lelkileg felkészülni a szülésre!

Nem tesz jót a babának sem ez a műbalhé!

2015. jan. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 10 nappal hordtam túl az első várandósságomat. Tudom nehéz, én is mindig jártam az orvos nyakára, hogy mikor indítunk? Mikor indítunk? Ő meg csak mondta, hogy nyugi, ki fog jönni az a baba, gyerek még bent nem maradt. Utólag örülök, hogy vártunk, mert könnyen és gyorsan született a fiam, beindításnál meg ki tudja, mennyit szenvedtünk volna...Szóval nyugalom, türelem, tudom nagyon nehéz, de igazán mást nem tehetsz. Hidd el, megvan az oka mindennek, ne aggódj:) A buszozás a legkevesebb, más is megteszi.

2015. jan. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%

2-es és ha a buszon folyik el a magzatvíz pl?

Nem akarok vészmadárkodni, de az nem vmi kellemes sztem... Akkor mit csinál szegény kérdező?

2015. jan. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
17%
6-os! Nem ő lenne az első ember, akinek nyilvános helyen folyik el a magzatvize. Arról nem beszélve, hogy a nők sokkal nagyobb százalékban folyatják el a magzatvizet szinte észrevétlenül, minthogy elloccsanna. Nekem két nap alatt folyt el úgy, hogy észre sem vettem, csak az ultrahangon látták. Aznap megis szültem.
2015. jan. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Minden marad, ahogy volt. Nem maradok bent, ha csak ezt nem kérik holnap.


buszozás sajnos nem opció, mert a 8. hónapig buszoztam a munkahelyemre (10 perces útról beszélek), és hányingerig rugdosott. Az autóban utazás sem jobb, de 20 perc alatt bent vagyok.


El sem tudom képzelni azt a helyzetet, hogy 10-15 perc buszozás után elfolyik a víz, s még háromnegyed órát tocsogó cuccban kéne ülnöm... Főleg ha nincs nálam a kórházi táskám sem. :S


Lépcsőzés is meg van, plusz hegyen lakom, így a séta sem egyenes úton történik. Már túl vagyok konyha, és fürdő takarításon. De jól is esett.


Pánikrohamok sajnos gyerekkori kórházi "trauma" miatt alakultak ki. Mindig azt hiszem, túl vagyok rajta, de előjön. Szüléskor nem lesz időm ezen gondolkodni, inkább attól az időtől tartok, mikor már a kórteremben leszek. De ha velem lesz a baba, már nem is izgat a dolog. Plusz mindenképp akarok szobatársat. A veseműtétnél egyedül voltam, s az előhozta ezt a buta berögződést.


Biztos vannak olyanok, akik átérzik milyen az, mikor telefonon, emailen, személyesen csak azt kérdezik, "mi van már?", "meg van már?". Múlt héten már mindenkinek kinyomtam a pocim, hogy beszéljétek meg vele. Nem gombnyomásra indul.


Első unoka, első baba, így mindenki nagyon várja már.

2015. jan. 24. 13:53
 9/10 A kérdező kommentje:

És ígérem, nem kergetem ki :)


(már is megváltozott a hozzáállásom, hogy tudom, megoldható a beutazás.)


köszi mindenkinek!

2015. jan. 24. 13:59
 10/10 anonim ***** válasza:

Tudom, hülyén hangzik, de hívd erre a világra. :)

Én annó lépcsőztem, tonikot ittam, meg málnalevél teát, csomót gyalogoltam és arra gondoltam, hogy "gyerek közénk, nagyon várunk" :)

Nyilván sokan legyintenek, hogy hülyeség, amit írok, lehet hogy valóban az, de akkor éjszaka beindult a szülés :)

2015. jan. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!