Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti hogy éreztétek magatokat...

Ti hogy éreztétek magatokat szülés előtt 1-2 nappal?

Figyelt kérdés
Tegnap léptem a 38. hétbe. Eddig olyan erőtlennek éreztem magam, hogy ahhoz is nagy erőfeszítés kellett, hogy elmosogassak. Tegnaptól viszont, mintha lenyeltem volna egy energia bombát. Kitakarítottam, vasaltam, mostam, főztem, játszottam a naggyal. Közeledik a szülés, azért érzem így magam, vagy kihúzhatom a végéig? A hasam minden nap egyre többet keményedik, ráadásul ma reggelre az arcom tele lett pattanással. Gondolom a hormonoktól. Ti hogy voltatok?
2015. márc. 4. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is energikusabb lettem az utolsó pár hétben. Még mondta is a párom, hogy nem érti, hogy ekkora hassal hogy van ennyi energiám (ha amúgy előtte nem volt). :)

Végül 40 hét 3 naposan szültem.


Szerintem amúgy ebből, a keményedésekből vagy a pattanásokból nem lehet tudni, hogy mikor fogsz szülni. A célegyenesben vagy, tehát bármikor, de lehet még pár hétig bent marad.

2015. márc. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ment a hasam pár nappal előtte, 2héttel előtte kezdtem el görcsölgetni, pár nappal előtte pedig már a derekam is fájt a görcsökhöz. 1-2 órát fájt rendszeresen aztán elmúlt. rejtett vajúdásnak mondták, bő 2 ujjnyira nyitva is voltam mire megvizsgáltak. burkot repesztettek,índitottak még aznap
2015. márc. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én a 37. hétig dolgoztam vendéglátásban, utána voltam csak otthon.

Nem nagyon pihentem, mert akkor fejeztük be a gyerekszobát, és akkor vettünk meg mindent, ami kell.

Kocsival jártam CTG-re 30 km-re van a kórház.

Még szülés napján is vizsgálaton voltam, hazafelé egy bababoltba is beugrottam, majd az Auchanban vásárolva folyt el a víz.

De még akkor sem éreztem semmi különöset... Ez a kiírt időpont előtt 3 nappal volt.


Szóval nálam nem volt semmi előjel. Vagy csak nagyon nem vettem észre.

2015. márc. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elotte levo nap egesz nap ment a hasam, es folyamatosan gorcsolt a hasam. Reggel el is folyt a magzatviz.
2015. márc. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem volt előjel, olyannyira, hogy a szülés előtt fél nappal orvosi vizsgálat biztosított róla, hogy itt még sokáig nem fog semmi sem történni.

Aztán elfolyt a magzatvíz.


Az utolsó időszakban én egyszerűen nyűgös voltam a hatalmas súly miatt. Sehogy se volt kényelmes, nyomott, húzódott, én meg malmoztam, hogy történjen már valami végre. Szóval ez nem hormonális alapon volt, hanem a helyzet miatt voltam irritábilisabb.

2015. márc. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 48 órával szülés előtt elkezdtem jóslózni,és végig tartott,míg el nem folyt a magzatvíz.Nálam egy délután volt,amikor tele voltam energiával,de az 2 héttel szülés előtt volt.
2015. márc. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyiknél a szülés előtti nap olyan fáradság tört rám, egész nap szinte aludtam és pihentem- mindha készültem volna a másnapi 14órás maratonra. :)

Másiknál meg olyan sehogysejó érzésem volt. Ücsörögtem nem esett jól,feküdtem az se, érdektelen voltam és olyan unott, kedvetlen. Éjjel sem aludtam jól, még a saját ágyamban feküdni sem esett jól- ebből tudtam hogy ez itt a vége a terhességnek. Délután bementünk a kórházba és egy alig fájós 2óra alatt meglett a baba. :)

2015. márc. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!