Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Erőszak után szülés. Hogy ment?

Erőszak után szülés. Hogy ment?

Figyelt kérdés
Réges rég történt velem. Most szülésre készülök és aggódom, hogy feljönnek-e esetleg emlékek, vagy nagyon más lesz a szituáció. A vizsgálatok alkalmával tudatos vagyok, hagyom és másra gondolok, bár gyűlölöm, de szülés közben nem tudom, a fájdalom mennyire nyomja el a jelenlétet és mennyire jönnek elő a félelmek és vajon hogy fog menni, hogyan fogok viselkedni, amikor már nem lesz erőm "viselkedni". Aki átélt hasonlót, sikerült a hüvelyi szülés? Milyen élmény volt?
2015. máj. 11. 17:28
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: az orvosodnak meséltél erről? Vagy lényegtelen információ? Nem tudom, jó ötlet-e beszélni erről vele.
2015. máj. 11. 17:28
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Remélem nem baj,hogy válaszolok,mert nem történt velem ilyen.

Szerintem mondd el az orvosodnak. Ha emiatt bepánikolnál szülés közbe. Tudja, hogy miért va. Így ő is jobban tud készülni!

2015. máj. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baj. Láttam már erőszak után szült kismamát és olyat is, akinek még vaginizmusa is volt emiatt. Teljesen más a két szituáció és a hormonok is teszik a dolgukat.
2015. máj. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Szülésfelkészítőn mondták, hogy néha fájások alatt vizsgálja az orvos a méhszáj állapotát. Ha a fájás tényleg annyira fáj, hogy néha az ember már azt sem tudja hol van, és közben még valaki ilyet is csinál, én nem tudom, mennyire fogok kiborulni. Ez az egyik amit most valahogy nem tudok elképzelni. Azoknál a kismamáknál, akiket láttál szülni, ilyesmi nem okozott problémát?
2015. máj. 11. 18:02
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Velem erőszak ugyan nem történt, de öt évesen beleestem egy vasrúdba, ami szétkaszabolt ott lent, rekonstrukciós műtétem volt. És kikaptam rengeteg bunkó embert akkor, és a körülmények sem voltak túl kedvezőek, pl nem volt megfelelő altatószett, ezért neki álltak feltárni a területet úgy, hogy teljesen magamnál voltam, képzelheted... Varratszedesnel meg negyed órát kereste bennem a doki a felszívódó varratokat, amik persze sehol sem voltak, úgy hogy hárman fogtak le, én meg ordítottam. Persze ez nem nemi erőszak, de én nagyon gátlásos lettem, a nőgyógyászoktól pedig rettegek. Én amikor először mentem a dokimhoz felnőtt fejjel, elmondtam neki, hogy mi a helyzet, hogy miért félek és miért nézek ki idegbetegnek. Abszolút megértő volt,mindenben támogatott. Előtte voltam más dokiknál is, volt aki elintézte annyival, hogy régen volt az már,ne törődjek vele. Volt, aki úgy csinált, mintha meg se hallotta volna... Ezek után a dokim, amikor azt mondta, hogy megérti a félelmemet, és akkor ennek megfelelően álljunk neki a dolgoknak, tudtam, hogy végre jó dokit találtam. Én a szülést egyébként megúsztam minden gond nélkül, pedig rettegtem tőle, de később volt egy nőgyógyászati műtétem, aminél voltak gondok, és a végén pánikrohamom lett. Ott jól jött, hogy tudta a doki, hogy nem a gyógyszerekkel van a gond, hanem az "emeleten" kell keresni a problémát. Én elmondanám a helyedben, de ezt a döntést neked kell meghoznod.
2015. máj. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj minden erőddel a babádra koncentrálni! Tudom, könnyű mondani...még az jutott eszembe (nem rábeszélni akarlak, ne értsd félre), hogy nem gondolkodtál a császáron?
2015. máj. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha fogadott orvosod van, mindenképp beszélj erről vele...hidd el, neked is könnyebb lesz utána. Néha jó kimondani azt ami az embert bántja.

És ha egy kicsi jó érzés is van benne, úgy fog hozzád állni.

Ha nem, akkor keress másik orvost, mert nem fogsz bízni benne!

2015. máj. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Nem, szülni szeretnék. Az, hogy megszülöm, még mindig kevésbé ijeszt meg, mint az, hogy reflektorokkal vagyok megvilágítva, el vagyok érzéstelenítve, ki vagyok kötözve és sokan felettem állnak és azt tesznek velem, amit akarnak. Ebbe belegondolni sem bírok. Én akarom irányítani a testem, és azt, hogy mi történik velem. Amíg nem muszáj, műtőbe nem mennék. Az altatás sem nyugtat meg, csak még rosszabb a tudat. Nem, azt nem, csak ha életet kell menteni véletlenül. De köszi, távolról logikusnak tűnhet.


Vacillálok, hogy elmondjam -e. Igazából egyetlen embernek meséltem el eddig, csak a férjemnek. Azt sem tudnám, hogyan álljak neki. Annyit mondtam neki, hogy félek a vizsgálatoktól, ezt megértette, és nagyon empatikus volt, mondta, hogy mikor érint meg, mikor-mit csinál, szóval szerintem rendes lenne, ha elmondanám. De mégsem ülhetek ott, mint egy kuka, hogy hát izé, volt egy férfi... ááá, ezt hogy lehet elmesélni egy idegennek? Milyen szavakkal? Hogyan? :( Nem akarom, hogy sajnáljanak, nem akarom, hogy tudjanak róla mások, ne adja Isten egy zárójelentésre felkerüljön, vagy megbeszélje a kollégáival, hogy "nah, ez az a nő, aki..." Ebbe is rossz belegondolnom.


Hülye vagyok nagyon? :(


Valószínűleg a hormonok is közrejátszanak most, de ha csak elképzelem, hogy elmesélek neki ebből bármit, már bőgnöm kell, nem hiszem, hogy normálisan tudnék vele erről beszélni. Meg hát mit is várok tőle, utána, mit mondjon? Maradna a kellemetlen csend, vagy a sajnálkozás, vagy nem mond semmit, csak hogy "aha"? :-/ Nem tudom...

2015. máj. 11. 18:14
 9/27 anonim ***** válasza:
77%

Próbálok tanácsot adni...

Szóval mondjuk egyik vizsgálat alkalmával kezdhetnéd úgy a mondandód, hogy:

"gondolom észrevette a doktor úr, hogy mennyire félek még a vizsgálatoktól is. Rengeteget szorongok a szülés miatt, mert .....

Én valahogy így kezdeném.

Tudom, hogy idegen, meg férfi..meg ilyenek, de gondol arra, hogy ez kell ahhoz, hogy ott abban a helyzetben jobb legyen!

Hidd el, meg fogsz könnyebbülni te is. A babára gondolj, hogy ő is merjen kibújni... ne szorongj majd e miatt(is).

Vagy akár megkérdezhetnéd, hogy menyien lesznek bent szülésnél, mert benne megbízol.. viszont nagyon aggódsz, mert.....


meg fog hallgatni, hidd el!

Nekem más problémám volt, és az orvosom totál mellettem állt...

2015. máj. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
77%
6-os vagyok. Igazad van, ne haragudj, ezek amiket írsz eszembe sem jutottak.
2015. máj. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!