Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Oxitocinnal tudják befolyásoln...

Oxitocinnal tudják befolyásolni, hogy milyen ütemben táguljak? Lassítani lehet, ha keveset adnak belőle?

Figyelt kérdés
2010. febr. 26. 08:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet lassitani.De miért kéne lassitani?
2010. febr. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha magától indul el a tágulási folyamat, tehát vannak fájásaid, akkor nem lehet lassítani. Viszont ha fájásgyenge vagy, nem indul meg magától a fájástevékenység és úgy adnak oxytocint, akkor lehet befolyásolni, hogy lassabban vagy gyorsabban tágulj. Te mire gondoltál?
2010. febr. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mikor szültem,az nap voltunk a szülőszobán 6-an és egy doki volt ránk aki szülést vezetett,összevarrt és adminisztrált egyszerre,ráadásul ugy hogy egymás után szültünk(szó szerint,mert egyikünk megszült máris jött a másikunk).Azért érdekelne,hogy most azzal is lassították a dolgot,hogy nehogy egyszerre több nő szüljön és csak egy doki van.Lehet hogy ezért tartott sokáig a vajúdásom is?
2010. febr. 27. 15:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Az oxytocin pont, hogy a tágulást segíti. Én is keveset kaptam belőle, hogy beinduljanak a fájásaim.
2010. márc. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az oxitocint azért adják, hogy a fájások jöjjenek. Nekem indították a szülésem mert 1-es típusú cukorbeteg vagyok és előző este felraktak egy zselét amitől tágulnom kellett volna, majd másnap bekötötték az oxitocin infúziót, hogy jöjjenek a fájások.

Ha azt akarják, hogy még ne induljon be teljesen a szülés, akkor magnézium infúziót adnak, ami próbálja gátolni a tágulást és a fájásokat. Ezt adják azoknak is akiknek túl korán be akar indulni a vajúdás. Persze nem mindenkinél hatásos.

2010. márc. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!