Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi van ha szules alatt nincs...

Mi van ha szules alatt nincs beontes? A szulesetek alatt ti hanytatok kakiltatok vagy pisiltetek? Ez rossz volt?

Figyelt kérdés
2015. jún. 1. 20:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Annyira természetes szülés alatt bepisilni és bekakilni, mint levegőt venni. A világon semmit nem jelent. Apró részletkérdés. (egy eü-s anyuka)
2015. jún. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Én vajúdàs alatt hánytam az oxitocintól, de ez volt a legkisebb problémám.
2015. jún. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg ennyire természetes? Én még nem szültem, de komolyan a fájdalmak mellett ettől is nagyon aggódok..olyan kellemetlen..


Ott lehet abszolút nem fogok ezzel foglalkozni, de most ahogy így belegondolok, elszégyellem magam.


Tényleg ennyire természetes dolog és senki nem foglalkozik vele?

2015. jún. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
16%

Úgy tudom, a szülés előtt van beöntés.

Amúgy én még majd itthon, indulás előtt megcsinálom magamnak, ha az idő engedi. Legalább ezt ne ott csinálja a személyzet.

2015. jún. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

4 gyereket szültem, hármat Magyarországon, egyet az USA-ban, egyiknél sem kaptam beöntést. Az elsőnél hánytam, már a kocsiban is, a szülőágyon is.

Kakilni nem kakiltam, illetve a másodiknál egy ici-pici jött, a szülésznő letörölte, szeme sem rebbent.

A negyediknél a természet bölcsen megoldotta: hasmenésem lett, majd kb. negyedóra múlva jöttek a fájások is.

2015. jún. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Én bepisiltem, de nem zavart, sőt örültem neki, hogy végre sikerült pisilnem. Az utolsó fél órában csak azt magyaráztam, hogy bepisilek, bepisilek. Nem kelhettem fel, és hiába mondta mindenki, hogy pisiljek nyugodtan, én csak feszítettem magam, aztán egyszer már nem bírtam, és elengedtem. A szülésznő meg a doki úgy örült, mintha lottón nyertek volna. Hányni nem hánytam és nem emlékszem arra sem, hogy kakiltam volna, amin nem csodálkozom, mert szerintem beöntés után minden kijöttbelőlem.
2015. jún. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem kaptam beontest, es nem kakiltam be, pedig nem volt hasmenesem sem elotte. Hanyingerem sem volt, nem hanytam. A kitolasnal lehet, hogy bepisiltem, igazabol nem tudom, hogy magzatviz volt, vagy sem. De azt kell mondjam, hogy pont nem erdekelt, hogy mi jon belolem meg mi nem..
2015. jún. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
97%

Elakadt a szülőcsatornában, így kifejezetten csapolták a hólyagomat egy rövid katéterrel. Egyrészt a telt hólyag szűkíti a szülőcsatornát, másrészt a hólyag is megrepedhet.

A beöntést visszautasítottam, mondván fognak még eleget turkálni bennem (és tényleg). Jött széklet, de napi tíz ilyet látnak. Másrészt egy egészségügyi képzés alatt azért sok "gusztustalan" dolgot meg kell nézniük. Boncolás, gyakorlaton ágytálazás, szarból kimosdatás. Mire valaki élesben dolgozik, már képes egy holttestben turkálni jobb kézzel és szendvicset enni bal kézzel (és figyelni, hogy nehogy véletlenül eltévessze melyik kézzel mit csinál...).

2015. jún. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezted, hogy tényleg ennyire természetes-e: igen, tényleg az. Én nem egy és nem két szülést láttam már életemben, és beöntés ide vagy oda, azok a szülések voltak kisebb számban, ahol nem jött ez vagy az. A legtöbben észre sem veszik, mert nyomnak, a szülésznő töröl és kész. Itt általában nem nagy mennyiségekről van szó, de ha arról, akkor arról. A hányás sem ritka, ekkora hasi görcsöknél teljesen természetes reakció. Ezen egyáltalán nem akad fenn, főleg az nem, aki napi szinten ebben dolgozik. (első voltam)
2015. jún. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Én csak anyukámtól hallottam, hogy kapott beöntést és mégis jött a kitolásnál széklet.
2015. jún. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!