Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vicces vagy ciki szüléstörténet?

Vicces vagy ciki szüléstörténet?

Figyelt kérdés
Sok hasonló kérdés volt már. de kíváncsi lennék új sztorykra :)
2015. jún. 6. 10:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Indított szülésem volt. A doki megnézett,burkott repesztett,mondta hogy szerinte nem lesz császár,szépen tágulok,simán fog menni. Megkaptam az oxit,már 4orája vajúdtam,mikor éreztem,hogy nyomnom kell. Mivel nem kaptam előtte kúpot,beöntést,így azt hittem,az a baj. Kértem a párom,hivja be a dokit. Bejött,megvizsgált. 3ujjnyi,biztosan nem tolófájás,menjek el wc-re,meg tusolni. El is indultam,de abban a pillanatban ahogy felálltam,éreztem,hogy elindul a baba kifele. Utólag mondták,sose láttak ilyen fürdén szülőágyra pattanni vajúdó kismamát :D akkora kapkodás lett,hogy ihaj,az ágy még nem volt összerakva,párom tartotta az egyik lábam,másikat elkapta valami gyakornok,és hajrá. Mire kész lett az ágy,kinn volt a kislányom:D

Mikor a doki jött vissza,már a zuhany alól jöttem ki. Nagy hümmögve közölte,hogy azért nem gondoltam,hogy Ennyire simán megy.

2015. jún. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
Na jó, kedves válaszoló, most nem annyira szeretlek! :D bocs az offért.
2015. jún. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Miért? :D
2015. jún. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Semmi, semmi... csak laza 19 órás vajúdás a múlt héten. :D
2015. jún. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nyugi én is így álltam hozzá az első után egy 20 órás vajúdással, mégis rá nemsokára összejött a kistesó. Ő mindössze 3 óra alatt jött a világra :)
2015. jún. 7. 12:32
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

Nekem nagyon szerencsém van. Mindkét gyerkőcöm 5óra alatt lett meg. Igaz,a második borzalmasan fájt,az oxi egyből 120körüli fájásokat csinált a semmiből.

Első voltam

2015. jún. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább egy érdekes kontraszt. Indított szülésem volt, a terminus után 10 nappal még teljesen zárt volt a méhszáj. Az utolsó vizsgálaton elmondták, hogy fogok kapni egy tágító kúpot, és akkor bent maradok a kórházban, amíg meg nem szülök. Azt mondták, úgy készüljek, hogy 1, de akár 2 napot is eltarthat a dolog, de ne izguljak, nem siet senki sehova. Egy pénteki napon reggel 8kor megkaptam a kúpot, mindent végigpróbáltak rajtam, amit csak lehet. Fájáserősítő tea, masszázs, meleg fürdő, beöntés, lépcsőztetés, sétáltatás, izomlazító kúp, nyugtató, (éjszakára, hogy valamennyit tudjak pihenni), újabb méhszájtágító kúp, oxitocin. Végül vasárnap délután fél 5kor betoltak a műtőbe, megcsászároztak. A műtét simán zajlott, a sebem szépen gyógyult, a baba is jól volt, így csütörtökön már haza is engedtek. Pakolásztam, vártam a szüleimet, hogy értem jöjjenek. Délelőtt fél11-kor megjelent egy lány az osztályon. Épp aznapra volt kiírva. Mesélte, hogy 3 ujjnyira van nyitva, fájdogál, de még nem eléggé, haza is akarták küldeni, hogy ebből még nem lesz gyerek. A hölgy meg mondta, hogy debizony, ő 3 órán belül megszül, úgyhogy ha lehet, maradna. Délben még együtt ebédeltünk. 1 körül megérkeztek a szüleim, én elmentem lezuhanyozni. Negyed óra múlva végeztem, akkor már nem volt sehol a lány. Anya mesélte, hogy felállt az ágyról, megállt, lihegett párat, kiment WC-re, onnan szólt az anyjának, hogy azonnal hívjon nővért, mert jön a gyerek. Tolószékbe tették, elviharzottak vele. Fél2kor jött a nővér, hogy elő kell készíteni az ágyat, mert megszült a lány.
2015. jún. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%

Az utolsó hetekben már nagyon rosszul viseltem a fizikai kényelmetlenségeket. Alacsony vagyok, tehát az összes létező szervemet és csontomat kipasszírozta a magzat. Aludni se tudtam, mindehogy fájt, kényelmetlen volt.


Aznap este (délután az orvos közölte, hogy még a kanyarban sincs semmi) 10-kor már olyan fáradt voltam, hogy ülve elaludtam. Éppen felálltam, hogy most lefekszem és alaposan kialszom magam, amikor elfolyt a magzatvíz. Már akkor zombi voltam.

Hajnali 4 körül a fájások miatt már annyira kimerültem, hogy elaludtam két fájás között. A kitolási szakaszban elakadt a szülőcsatornában, emiatt az orvos benyúlt és a feje mellett kotorászott. A fáradtság és a fájdalom kiverte a biztosítékot, így közöltem, hogy én ezt nem gondoltam át, vissza az egész, én hazamegyek - és elkezdtem lemászni az ágyról.

Az orvos, szülésznő, meg a férjem ugrott fel és nyomott vissza, hogy nem megyek már sehová. Amíg a szülésznővel meg a férjemmel dulakodtam, bejött még egy csomó ember (annyira nem voltam magamnál, hogy azt hittem biztonságiak :)), majd az egyik rám könyökölt, az orvos felkiáltott, hogy "marad, nyugszik!!" és kipréselték a babát belőlem.

Első két reakció:

1. De szép!

2. Most már hazamehetek?


Vesztettem meg nyertem is, mert a méhlepény is bent maradt, így altatásos műtéttel szedték ki. Az altatóorvos csodálkozva mondta, hogy miért vigyorgok annyira, itt félni szoktak.

Én odanyújtottam a branülös kezemet, sugárzó örömmel, hogy tolja az altatószert, aludni szeretnék.

Végül a 15 perces műtét alatt egész jól kipihentem magam, meglepően frissen ébredtem utána. Akkor kevésbé voltam zavart, mint szülés közben :)

2016. febr. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%

Nálam beindultak a fájások, 11 óra vajúdás után megcsászároztak több komplikáció miatt.. de nem is az a lényeg, hanem burkot repesztett a doki. Konkrétan az összes magzatvizem a cipőjébe folyt... lehet nektek így nem vicces, de akkor ott az volt. 😄 A dokim csak annyit mondott, "a vízesés miatt cipőt kell cserélnem".


És hallottam egy másikat. Ismerősöm mesélte hogy a süket-néma húga mikor vajúdott, az erőlködéstől hatalmasat pukizott. Ő ugye nem tudta min mosolyog mindenki, mivel nem hallotta. 😊

2016. márc. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%
Nekem csütörtök este 11 körül teték fel az első ballont, 3 órakkor kidurrant, kaptam másikat, az 6-ig bírta, a következő 11-ig. 2 újnyíra se tágultam. Délután 4 körül kezdtek adni oxit, 1 zacskó csöpögött estig, hatása 0-1. fél 9 körül járt az idő mikor mindenkit aki bejött a szülőszobába már a közeli kocsmába hívtam, mert mint egy részeg forgott velem a világ és vigyorogtam mint egy jól beszívott tini. 10 óra körül toltak a műtőbe, mert már az orvosok voltak kétségbe esve. Mikor kaptam az érzéstelenítőt szóltak, ha lehet ne aludjak el. Mikor már vágtak vigyorogva kérdeztem percenként az anesztest, hogy ugye nem baj, ha be nem áll a szám, mert különben alszok pár évezredet olyan fáradt vagyok.
2016. márc. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!