Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Keresem Ina May Gaskin Útmutat...

Keresem Ina May Gaskin Útmutató szüléshez c. könyvét, de sehol nem találom. Tudtok megoldást?

Figyelt kérdés
Ti olvastátok? Hol szereztétek be? Esetleg valaki nem szeretné eladni/ kölcsön adni (akár pénzért is)? Nagyon szeretném elolvasni.
2015. jún. 24. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Én könyvtárból kölcsönöztem. Ott nem nézted esetleg?
2015. jún. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, nem jutott eszembe. Gimis korom óta nem jártam könyvtárban, egyetemen már csak a jegyzetboltot látogattuk :) Jó ötlet, utána nézek! :)
2015. jún. 24. 22:52
 3/8 anonim ***** válasza:

Én olvastam, szerintem nagyon jó könyv, persze kell hozzá egyfajta szemlélet is.

Én mondjuk nem mernék otthon/ "csak" bábákkal szülni, de abszolút elhiszem, hogy működik a dolog, és jobb statisztikáik vannak, mint a kórházi szüléseknél. Ami miatt nagyon tetszik ez a könyv, hogy azt sulykolja belém, hogy a szülés egy természetes folyamat, és a szervezet tudja, hogy mit kell tenni. Nekem ez fontos, mert szorongó típus vagyok, félek a szüléstől, de ez a könyv megerősítést ad!

Hasonlóan jó szerintem a Szülés, ahol én irányítok c. könyv, szintén nagyon pozitív a kicsengése, nem azt sulykolja, hogy mi minden komplikáció lehet, meg hogy mennyi beavatkozásra van szükség. Javaslom ezt is, mert ha a másik érdekel, ez is tetszeni fog.

Mikor szülsz?

2015. jún. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Novemberre várjuk a második babánkat. Az első alkalommal nem tudtam lazítani, nagyon féltem. Ezt szeretném most elérni, és ezért olvasok ilyen jellegű könyveket. Igen, ezt a másikat is olvastam kétszer. Próbálok pozitív hangulatú könyveket olvasni és bár nem otthon fogok szülni, de hasonló mentalitású környezetben. Már "csak" fejben kell felkészülnöm rá :))) Köszi a tippet!
2015. jún. 25. 12:48
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]

A legjobb ,ebből készültem én is a nagy napra.

2015. jún. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A librinél feliratkoztam, hogy szóljanak, ha be tudják szerezni, de eddig nem jártam sikerrel. Nem lehet kapni sehol :(
2015. jún. 25. 15:09
 7/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Hol van az a hasonló mentalitású hely, ha megkérdezhetem? Mondjuk nekem már sok választásom nincs, 28 hetes vagyok, szintén második gyerek. Az elsővel elméletileg nem panaszkodhatom, mert a kórházba érkezéshez képest 3 óra alatt megszületett a lányom, de gyakorlatilag egyáltalán nem ilyennek gondolnám a természetes szülést... Gátmetszés, kézzel tágítás (horror volt), és egyéb szokásos dolgok, csak hogy gyorsan meglegyen.

Az a baj sajnos, hogy bár abszolút hiszek abban, hogy lehetne fájdalommentesen, relaxálva, stb. szülni, nem tudom, hogy én is képes vagyok-e rá. Azaz az eszem tudja, hogy igen, biztosan én is jól lettem összerakva, de pánikolós vagyok, ami ugye a legrosszabb, amit csak tehetek. Azt gondolom, hogy a félelmek elengedése a kulcs, de pont ez a legnehezebb, nem igazán akar sikerülni. Pláne, mert nem is a fájdalomtól félek, hanem a komplikációktól. Mindenesetre nagyon szeretek ilyen pozitív írásokat/könyveket olvasni, kicsit nő tőlük az önbizalmam.

2015. jún. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem 2-es, hanem 3-as vagyok, a 2-es Te vagy, kedves Kérdező...
2015. jún. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!