Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti mekkora pakkal indultatok...

Ti mekkora pakkal indultatok szülni?

Figyelt kérdés

Nem a pocakra, hanem a bőröndök, táskák számára, méretére gondolok. :)


Túlzás egy 64 literes (68 centis közepes) bőrönd és egy 40 literes (repülő fedélzetére felvihető méretű) sporttáskát vinni?


Először csak egy 51 centis kézipoggyász méretű bőröndöt fogtam be, de annyira szűken vannak benne a holmik, hogy gondolkodom, átpakolom.

Csak a legszükségesebbeket raktam el, és mégse férek.


Ezeket raktam a kórháziba:

-3 hálóing

-2 zokni

-3 melltartó

-tenafix + betét (10)

-papírtörlő

-1 törölköző

-1 papucs

-piperetáska (fogkefe, fogkrém, arclemosó, hidratáló, tusfürdő, intim lemosó, aloe vera spray gátra, bimbóvédő krém, aranyérkenőcs, melltartó betét, szemcsepp, fésű, hajgumi)

-evőeszköz, pohár, konyharuha


Szülőszobai táskába:

-1 hálóing (szülésre adnak, csak az az utáni zuhany után kell)

-1 melltartó

-1 zokni

-2 törölköző

-1 köntös

-tena magzatvízhez

-1 papucs

-ásványvíz, rágcsa

-domestos kendő

-papír wc ülőke

-tusfürdő

-1 guriga wc papír

+ iratok


Babának pelenkázótáskába:

-hazahozós szett

-2 textilpelenka

-15 papírpelenka (elvileg adnak valamennyit)

-10 g-os sudocream (elvileg nem nézik jó szemmel, ha bármit is kenünk rá)

-80 db-os popsitörlő (nekem is jól jön majd)


Sokat pakolok?

Mit hagyok ki?


2015. aug. 11. 16:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én raktam még saját mosogatószivacsot és egy pici mosogatószert is.
2015. aug. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ja és a babának pici sapka, takaró, cumisüveg, esetleg cumi. Jó babázást. 😊
2015. aug. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
53%
Hát, én két hálóinget vittem, de egy is elég volt, szintén egy melltartót vittem, amúgy összesen nincs 4. Mindegy. A 3 törölközőt is sokallom. Köntöst én vittem, de nem kellett. Sudocrem nem kell, adnak popsikenőcsöt, és az ilyen kicsi bőrére amúgy sem jó még. Betét helyett pedig a pelenkát javasolom, sokkal kényelmesebb.
2015. aug. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Telefontöltő :)
2015. aug. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó a pakkod, kell bizony több hálóing. Érheti "baleset". Jó ha van több törölköző, én külön kéztörlőt is vittem. Ha két csomagba belefér akkor inkább legyen több mint kevesebb.Viszont több wc papír kellhet.
2015. aug. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Iratok, babának több textilpelus fog kelleni az biztos. Kettő nem elég. Cumisüveg, kis sapka, takaró

wc papir, hajszarító. Ásványvíz- én legalábbis egy kartonnal fogok vinni. Hasznat lattam.

2015. aug. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Kb én is ezt fogom bepakolni, de én mèg a kispárnámat is be fogom :D nem tudok csak egy nagypárnával aludni.. valóban a töltő maradt le. :)
2015. aug. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

épp annyit vittemhogy vércikinek éreztem mennyi cuccom van :-) de a kutya se szólt egy szót se,pedig vittem egy nagybőrőndöt,egy nagy táskát, meg a férjem is hátizsákot magának,nekem kistáska szóval volt annyi cucc...

mellbimókrémet vigyél be,használd az eljétől mert érzékeny lesz, meg melltartóbetétet is,mert a krém befogja a melltartót. jól olvasom? 1 hálóing? na rakj be még vagy 3-at. kérdés mennyire fogsz vérezni.mert ha jobban,annyi a hálóingeknek. nekem napi 2 kellett. a popsitörlőt te ne használd,ne irritáld magad szülés után ilyennel. van nedves wc papír,abból vegyél jobb fajtát. a magzatvízhez nem lesz jó a tena :-) kb 20mp-ig bírja majd,aztán átázik. sajnos ez ilyen. vigyél külön kistörcsit,ha lenne gátsebed,vagy papírtörlőd és akkor azzal szárítod fürdés után,és nem lesz véres a nagytörölköződ. a popsikrémet tényleg nem nézik jó szemmel,ha már piros akkor is azt mondják ó ez nem az.

2015. aug. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Egy nagyobb táska (ikeás bevásárló) és egy kicsi papírtáska, abban voltak a babakellékek kivéve a pelust.

Az egyetlen dolog, amit utánam kellett hozni, a szemöldökcsipeszem volt.


Wc papír nekem nem volt elég 1 guriga amúgy, betét meg naponta 3-4 is kellett, minden wc-nél csere - szerintem 10 kevés.

2015. aug. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Babának cumisüveg, cumi, ha a kórházit esetleg nem fogadnád el.

Nekünk teljesen megfelelt a kórházi üveg is amúgy.

2015. aug. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!