Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért alkalmazzák, ha fizikai...

Miért alkalmazzák, ha fizikai behatással nem szabad gyermeket világra segíteni? (amikor a szülő nő hasát nyomják) tekinte, hogy többek között, olvasom hogy ez miatt halt meg egy újszülött

Figyelt kérdés

sőt több helyen olvastam, hogy ezzel veszélyeztetik a magzatot, de én mostanában szültem és a velem párhuzamosan szülő anyukából is "verték" ki a gyereket. napjainkban.

én ezt nem értem.


az újszülött "Halálát az oxigénhiányos állapot mellett a szülés során elszenvedett fizikai sérülések, valamint ezek által kiváltott sokkos állapot okozta"

[link]


2015. aug. 28. 13:29
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

[link]


Parancsolj, egy kis olvasnivaló. Császármetszés esetén is bekövetkezhet műhiba, ahogy jelen esetben hüvelyi szülésnél történt.

2015. aug. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

[link]


Találhatsz még párat, csak keresni kell.

2015. aug. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
Én saját környezetemből indultam ki, ilyenek történtek természetes szülésnél pl. a gyerek agyvérzést kapott, a gyerek keze sérült a szülés során, látszódik is rajta és ez csak kettő többet is tudok. Császárnál egyet sem. A császáros híreknél az egyik nem is Magyarországon történt, és a babának nem lett baja.
2015. aug. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

Mint írtam, csak keresni kell, és találni fogsz. A következő keresőszavakra: "császármetszés, belehalt" egész pontosan 10900 találatot dobott ki a Google.


Amúgy nem tudom, mennyivel jobb, ha két gyerek félárván marad.


A lényeg: műhiba történt a kérdésben leírt esetben. Ugyanígy történhet császármetszésnél IS. Az, hogy külső nyomással rásegítenek a baba megszületésére, sokszor elkerülhetetlen, és életet, egészséget ment, amennyiben a megfelelő időben, szakszerűen csinálják.

2015. aug. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
91%

Megint egy butus kismama ostoba kérdése... A szülészet is egy szakma kérem szépen, aminek megvannak a maga szabályai, forgatókönyvei, technikái. Bizonyára nem véletlen alkalmaznak ilyen durvának tűnó módszereket, mert adódhatnak helyzetek, amikor muszáj, különben súlyos, akár életet veszélyeztető következmény lép föl. Minden orvosi beavatkozásnak lehet szövődménye. Egy sima altatásba is bele lehet halni, ha valakinek nincsen szerencséje, még akkor is, ha profi módon járt el a személyzet.


Szerintem érdemes meghagyni a szakembereknek a döntést és a szülsévezetést, mert bizonyára jóval többet tanult róla, mint te kérdező, aki egy-két kósza hír alapján ítélkezik. Az orvoslást nem lehet megtanulni sem internetről, sem könyvekből, sem szájhagyomány útján. Rengeteg tanulás és tapasztalat kell hozzá. Van, amikor meghal valaki annak dacára, hogy mindent megtesznek érte. Benne van a pakliban.

Fizikai behatást erősen indokolt esetben végeznek, ha mondjuk beszorul a baba, vagy életveszély van, vagy az anya nem tud együttműködni stb.

Kell keresni egy megbízható orvost és utána rábízni magadat és elfogadni, hogy jobban tudja, mint te...

2015. aug. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Aha, ahogy a műhiba is benne van a pakliban.


Ugyanis hibàznak, ahogy mindenki. Csak az ilyen hibàkat nehezebb elnézni. Nem mindig hoznak jó és felelősségteljes döntést, ne felejtsük el, hogy bőven van olyan eset is, amikor jogosan kérdőjelezik meg őket az alkalmazott eljàràs miatt. Emellett, az esetek többségében biztosan jól is döntenek.

2015. aug. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Megkérdőjelezni egy szakember döntését csaki szakember teheti meg! Mivel neki van meg hozzá a szükséges tudása. Természetesen hibázhat, de ezt egy laikus nem tudja megítélni.
2015. aug. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

a cikkben a műhiba oxigénhiányt okozott


viszont a fizikai behatás idézte elő a magzat olyan mértékű sérüléslt, hogy 1 hetesen belehalt. én erről kérdeztem. mert elég gyakori ez a fizikai behatás...

2015. aug. 28. 20:34
 29/34 A kérdező kommentje:
de értem a válaszokból, hogy szükséges...
2015. aug. 28. 20:36
 30/34 anonim ***** válasza:

az én babámnak leesett a szívhangja, de nekem nem nyomtak, hanem egyből műtő, az utolsó pillanatban vették ki a babát.

de most hogy van időm nézegettem a hadas kriszta babás műsorát, és ott is nagyon sok babát úgy préseltek ki az anyukájukból. az egyikuk pl majdnem megfulladt ha az orvos nem fekszik az anyuka hasára.


szóval van amikor életmentő a beavatkozás, de ebben az esetben sajnos rosszat tettek vele.

2015. aug. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!