Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császárosok! Kinél hogy volt ez?

Császárosok! Kinél hogy volt ez?

Figyelt kérdés

rengeteg kérdésem lenne:

-műtét közben meztelen vagy?

-pizsamát ne is vigyek be a seb miatt?

-tényleg nem lesz szükségem az ilyenkor használt nagyobb méretű betétekre elég a sima éjszakai?


2015. szept. 9. 10:13
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:

Engem a kitolási szakasznál vittek császározni, és a kórházi hálóing volt rajtam, amit felhúztak derékig a műtétnél. A vajúdás alatt, illetve a műtét utáni fekvés idején tökéletesen megfelelt, de az első felkelés után mentem zuhanyozni és öltöztem a saját ruháimba. Napközben melegítőt és leggings jellegű nadrágokat + gombos/patentos felsőt, éjszakára pizsigatyát + gombos/patentos felsőt viseltem. Nem zavarta a sebemet a nadrág.

A vérzés erőssége egyénfüggő, én a kórházban töltött napok alatt többnyire az ott adott betétet használtam (ha jól emlékszem vastag Bella volt), itthon pedig vastag éjszakait az elején.

2015. szept. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:

meztelen, de le voltam takarva, csak a hasam volt szabadon, és a fejem előtt is volt egy paraván, így semmit nem láttam, csak a két doki fejét

pizsama a simán szülőknél sem praktikus, a hálóing a legjobb, ahonnan a melledet is könnyű szerre elő tudod venni (a szoptatás miatt)

jaj, dehogynem szükség lesz, sőt sokkal több betétre, hisz itt semmi sem távozik alul a szülés közben, nekem rengeteg vér jött napokig, és a gyermekágyi vérzés is 4 hétig tartott :(


Írj még, ha kérdésed van, szívesen válaszolok!

2015. szept. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
ja, még valami, a magas derekú "mama" bugyi volt a legkényelmesebb, ami felért a köldökömig, így a sebet (és a kötést rajta) szépen rögzítette úgymond.
2015. szept. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:

Én debrecenben szültem 10 hete. Kaptam olyan elölkötős köpenyt (nemtudom mi a hivatalos neve) az volt rajtam a műtét során persze kikötve. De akkor a legkevésbé az fog érdekelni hogy éppen meztelen vagy.

Én vittem éjszakai betétet de nem volt rá szükségem mert kaptunk egy csomag nagyon vastag betétet és az jo volt.

Szerintem pizsamát vigyél vagyis inkább szoptatós hálóinget mert mi csak azt kaptuk amiben műtöttek.

2015. szept. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

köszi a választ:)

most jut eszembe a haskötőről mi a véleményetek? állítólag hasznos főleg császár után leszoritja a sebet és kevésbé fáj, gyorsabban gyógyul??

2015. szept. 9. 10:33
 6/34 anonim ***** válasza:

Korhazi haloingben voltam, felhuztak a mellkasomig.

5 oraval a mutet utan felkeltem es atoltoztem a sajat haloingembe. Pizsama nem praktikus. Masnap mentem haza ( Anglia) es ruhaban mentem.

6 hetig vereztem ,1 hetig kellett a vastag korhazi fele betet , utana csak sima.

Nagy meretu nagymama derekig ero bugyit vigyel !!

2015. szept. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
mi vagyis nálunk nem adnak semmit a kórházban mindent magadnak kell bevinni, azért is kérdeztem rá a betétre mert, azt hallottam mütét után jól kipucolnak odabenn ezért első napokban nem olyan vészes a vérzés, persze viszek hálóinget is csak a pizsamában jobban érezném magam abból is létezik elől gombolós :)
2015. szept. 9. 10:38
 8/34 anonim ***** válasza:

nálunk (vác) kórházi köpenyt adnak, de műtétnél is rajtad marad csak felhajtják. Nekem nem volt jó a pizsama, egyrészt képtelen voltam felemelni a lábaimat, bugyit is alig tudtam húzni, nem hogy még utána a nadrággal szenvedjek...egyik nap magamra szenvedtem de rám is szóltak hogy a sebnek nem a legjobb, de ezt magam is beláttam.

én 2 nagy csomag tena inkontinencia betétet hasznátlam el és utána még két csomag éjszakai simát, a 6 hét alatt míg véreztem...szerintem legalább egy nagy csomaggal készülj

2015. szept. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
a haskötőre azt mondta az orvosom, nyugodtan használjam de igazából nem számít, mert aminek vissza kell húzódnia, vagy vissza tud, az úgyis visszahúzódik, ami meg nem fog, az azzal sem fog...mondjuk ő sosem szült mivel férfi, nyilván nem próbálta de azért én nem erőltettem.
2015. szept. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

Nem érdemes a haskötő, a kórházban senkinek nem engedték. Én olyan Tena felnőttpelenkát vittem, aminek jó magas, de mégis puha a dereka, az nagyon kényelmes volt, nem is véreztem össze semmit. Még pár napig itthon is azt hordtam, aztán már sima betét is elég volt.

Pizsamát nem vinnék, nekem még hetekkel később is kényelmetlen volt a varraton a nadrág. A hálóing sokkal praktikusabb. Műtét közben rajtam kórházi hátul kötős köpeny volt, azt húzták fel. De az kb olyan, mintha semmi nem lett volna rajtam. Ráadásul a műtőben állati hideg volt, a végére szabályosan remegtem.

2015. szept. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!