Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Beöntés nélkül szülők: Nagyobb...

Beöntés nélkül szülők: Nagyobb így a fertőzés veszélye? Vagy mi a hátránya ha nem kapsz beöntést? Leírnátok a tapasztalatokat? Köszönöm.

Figyelt kérdés

2015. szept. 28. 06:39
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
76%
én nem kaptam, pedig azt mondták, hogy fognak adni de aztán elmaradt valamiért, szülésnél szerintem nem jött semmi én legalábbis nem vettem észre
2015. szept. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Nem kaptam mert túl gyorsan kitagultam. De fertozest kapott.es úgy erzem ha előbb bemegyunk, nem jön ki más, csak a baba .. akkor talán nem kell ezt az egészet végig élnie. :(
2015. szept. 28. 09:51
 13/23 anonim ***** válasza:
89%
Én kaptam beöntést, mégis odasikerült valami.Pedig előtte szó szerint órákig ültem a wc-n. Ismerősöm kétszer sem kapott, ő csak a babáját szülte meg (vagy nem tudott róla).
2015. szept. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
90%

Kérdezö: MILYEN fertözést kapott a gyereked - ugyanis millió féle fertözés van és nem mindegy, miröl van szó ebben az esetben?

Mert az kizárt, hogy a beöntés hiánya miatt lett volna bármilyen baja is.

2015. szept. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
88%
Ahol szültem, ott adni szoktak (nem beöntést, hanem valami kúpot), de nálam elfelejtették. Nem lett belőle baleset. De ellenpélda is van, más hiába kap, jön más is.
2015. szept. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
92%

Anyukám kapott, és mégis jött ki egy kis kaki, semmi bajom nem lett.

Én császáros voltam, és mégis elkapott valami fertőzést a fiam.

Nem hinném,hogy ehhez van köze.

2015. szept. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
80%

Fertőzést jellemzően a hüvelyben MÁR A SZÜLÉS ELŐTT JELEN LEVŐ baktériumok miatt kapnak.


A lányom is arccal felfelé (így eleve nem a végbélnyílás felé néz, tehát ez pont nem indukálna fertőzést) született. Felmerült, hogy tovább bent kell maradni, mert a szülés előtt Straphylococcust tenyésztettek ki belőlem. De szerencsére nem kapta el, így időben hazamehettünk.

2015. szept. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
74%

Én kaptam beöntést, és ki is pucolt rendesen, a szülőágyon nem jött semmi (férjem végig figyelte az eseményeket, mindent tudósított). Ennek ellenére e-colival fertőződött meg a fiam.

Felesleges-e vagy sem, árt-e vagy az árt, ha elmarad. Fene se tudja. Nekem szerintem rásegített a tágulásra a beöntés és utána a wc-n trónolás, emellett engem megnyugtatott a tudat, hogy amit meg lehetett tenni azért, hogy ne kakiljak oda, én azt megtettem, így ha esetleg valami még kicsusszant volna, én megmondtam volna, hogy elnézést, de nem rajtam múlt. Én például rettenetesen feszítettem magam a végén, mert úgy éreztem, hogy odapisilek. Hiába mondta a doki és a szülésznő, hogy lazítsak, nem történik semmi, ha pisilek, én rettegtem, hogy arcon vizelek valakit. Legalább a kaki miatt nem izgultam.

2015. szept. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
E.coli. steptococcus B re kaptam szülés előtt antibiotikumot. Mégis meg lett a baj. Nem tudom hogy tudtam volna ezt megelőzni. Úgy éreztem mindent megtettünk h. egészséges legyen. :( es persze az is lesz.de senkinek nem kívánom h. az első napokban elválasszàk tőle a babàjàt , es rengeteg vizsgálatnak es szúrásnsk tegyék ki... :(
2015. szept. 28. 18:37
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is megfertőződött. Kaptam antibiotikumot szülés előtt, de nem hatott. 2 nappal később jött a gyerekorvos és közölte a tényeket. Igen, tényleg rossz volt látni, hogy naponta kétszer viszik szúrni a lányomat és több, mint egy hétig vártunk, mire hazamehettünk, de ezen túl kell esni a baba érdekében. A lányom ma 1 éves és makkegészséges.

Egyébként két szobatársam is beöntés nélkül szült, mert túl gyorsan tágultak, egyikük babájával sem volt gond.

2015. szept. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!