Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet, hogy buta kérdés de...

Lehet, hogy buta kérdés de nagyon érdekel. Az orvosok mért állítják a nöket négykézlábra a szülöágyon? 3 ismerösöm is így szülte meg a gyerekét. Jobban tágulunk olyankor?

Figyelt kérdés
2010. márc. 16. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem buta a kérdés.


A medence 4 csontból áll, amik egymáshoz kapcsolódnak, és el tudnak egymástól távolodni. A legszorosabban akkor vannak, amikor a hátadon fekszel, ekkor a legszűkebb a szülőcsatorna. A legtágabb meg akkor, amikor négykézláb állsz. Ez jól mérhető is. Ezért jobb négykézláb, térdelve vagy guggolva szülni. Lehet, hogy az orvosnak így kevésbé kényelmes, de neked viszont ez a jobb, és ennek kellene számítania.


Irigylem az ismerődeidet. Én már előre félek a szülőűgytól, amit a mi kórházunkban félig ülő helyzetbe lehet állítani, és ezzel slussz, ennyi szülési pozíció van... :-(((

2010. márc. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Engem nem állítottak,de lehet h jobb lett volna.Nálunk még fel is tekerik a szülőágy derekát h nem is lefelé hanem felfelé kell nyomni.
2010. márc. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is jobban jártam volna talán ha más pozícióban szülhetek, mert így sajnos eltört a farcsontom :( :S (ÁEK-ban szültem)
2010. márc. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

hat ez jo kerdes!! de tenyleg!

En hetfon megyek dokihoz, es meg is kerdezem, mert nekem is farcsont bajaim voltak-vannak.

17 honapja szultem, meg mindig erzem, es most 26 hetes vagyok, semmi mastol nem felek, csak az ujboli farcsontfajdalomtol..:(

2010. márc. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Mindjárt okosabb lettem.A csont törés meg fájdalom pedig bíztos brutális.Remélem nem éled át megint de még csak hasonlót sem.
2010. márc. 16. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!