Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha szüléshez hívok ki mentőt...

Ha szüléshez hívok ki mentőt milyen gyorsan szokták küldeni?

Figyelt kérdés
Második terhességem, az előzőnél máshol laktunk közel volt a kórház és volt is aki bevigyen. Most viszont messze és autó sincs. Az előző gyerkőc nagyon gyorsan jött és most még ráadásul Streptococcus is van amire kéne antibiotikum szülés alatt amíg bent van a baba. Mikor érdemes hívni a mentőket, mennyit szoktak várni ilyen esetnél?
2015. nov. 5. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Várni nem szoktak. Ha hívod, mennek. Nem taxi, de ha nem tudod másképp megoldani, akkor hívd.
2015. nov. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

nem értem, miért várnának?

ha hívod akkor nekik azonnal menniük kell. nincs ilyen, hogy terhesnél még vakarózunk 20 percet.

2015. nov. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Nem tudom még nem hívtam mentőt és nem tudtam, hogy nem gondolják-e, hogy a vajúdás úgyis eltart egy darabig. Félre ne értsd első válaszoló nem vagyok smucig, kifizetném én taxinak is a viteldíjat ahogy már megtettem nem egyszer amikor például a fiamat kellett bevinni csak két gondom van a taxival. Az egyik, hogy ha ez a baba még gyorsabban jön és a kocsiban fogok szülni egy taxisofőr nem tud segíteni. A másik, hogy egyáltalán nem biztos, hogy bevinne. Sok társaságnál még egy mini méretű kutyát sem szívesen szállítanak nemhogy vérző embert vagy szülő nőt mert ha magzatvízes vagy véres lesz az autó akkor teljes totál tisztíttatásig nem használhatja az illető és ezt szeretik elkerülni.
2015. nov. 5. 11:51
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mentőn voltam 5 évig. Hívod őket és mennek. Nem fogják mérlegelni, hogy még fél órát várhatnak-e. Meg fogja kérdezni a központos, hogy hogy állsz, milyenek a fájások, hányadik gyerek, van-e veszélyeztetés, és hasonlók (ezek kellenek ahhoz is, hogy el tudja dönteni, mennyire komoly autóra van szükséged, hisz ha komoly koraszülés gyanú, akkor mást küld, mint ha "csak" sima szülés, érted...) de amúgy mennek, hívd őket, és ott lesznek, ahogy csak tudnak! Nem kell félni tőlük.
2015. nov. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :-)
2015. nov. 5. 12:07
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan hívd ki őket, bárki bármit is mond, hogy taxinak használod, meg ilyenek. Ugyanolyan gyorsan kiérnek, mintha egy szívrohamhoz hínák őket. Nyugi, nem lesznek rád mérgesek, hogy kihívtad őket. Még örülnek is, ha terhes nőhöz hívják őket, ezt egy mentős mondta nekem a szülészeten, mikor bent feküdtem.
2015. nov. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tényleg jobb szüléshez menni, mint hajléktalanokat összeszedni (sajna a munka egy jelentős része ez), ráadásul nagyon büszke az ember, akkor is, ha a mentőben szült meg a nő, ezekből lesznek az "örök sztorik" az állomáson. Az egyik hely, ahol voltam, úgy kezelte a szülős történeteket, mint valami beavatást. Ott voltam, amikor először esett át ápoló mentőben szülésen, és úgy ünnepelték az állomáson, mintha ő maga szült volna :) A sofőrrel meg is beszélték, hogy "átesett valami tűzkeresztségen" :) Szóval én is azt tapasztaltam, hogy kifejezetten lelkesek. Az is benne van, hogy férfiként ritkán látnak ilyet, nagyon nagy az öröm a végén, ritka a tragikus kimenet, hisz a szülések nagy része gond nélkül végbemenne (segítség nélkül is), stb. A koraszülés más téma, de most erről nincs is szó :)
2015. nov. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!