Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mostanában nagyon népszerű az...

Mostanában nagyon népszerű az apás szülés. Mégis, van aki egyedül fog szülni? Miért döntöttetek így? Te, vagy a párod akarta?

Figyelt kérdés
2010. márc. 22. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Látom nem válaszolt még senki. Én egyedül szültem, apa nem akart bejönni, kint izgult a folyosón. De valahogy nem is bántam, lehet többet kellett volna vele foglalkozni, ha ott kiterül, mint velem. Ennek ellenére most azt mondtam, csak úgy vállalok be még egy babát, ha bejön velem. Beleegyezett, úgy, hogy megígértem neki nem kell a lábam között végignéznie az egészet (ezt nem is szeretném most sem). Az elsőnél bátrabb voltam, most már tudom mi vár majd rám:)
2010. márc. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

igen valószínűleg azért nincs válasz, mert már az a ritka ha az apuka kint van.


én szeretném is, meg nem is.


egyrészt ez nagyon bensőséges dolog, nyilván szeretném ha a párom is részt venne benne.


másrészt egy kis szégyenlősség van bennem. mert igaz, hogy a párom már sok mindent látott, de ez azért más.


a harmadik, hogy nem akarok ráerőltetni semmit, amit esetleg nem akar. rossz élményként éri

2010. márc. 23. 09:23
 3/7 anonim ***** válasza:

szia!


én egyedül fogok szülni, mert a párom teljesen alkalmatlan arra, hogy egy csepp vért is lásson.

egyszer bekísért a kórházba egy gipszlevételre, de már ott majdnem elájult!

nem szeretnék majd szülés közben arra figyelni, hogy mikor töri be a fejét, ha elájul és elesik.

szóval ez közös megegyezés volt nálunk, majd kintről drukkol!

:)

2010. márc. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első babánk születésekor bent volt velem, egy élményként élte meg, együtt sírtunk a végén. Most a 2. pár hét múlva megszületik, és már az elején mondta, hogy ott lesz végig, nem kérdés. Bár annyi zavarta a dologba, hogy nem tudott segíteni
2010. márc. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
igen, ez is igaz. nézegettem mostanában videókat a szülésről. így is tök nagy élmény. ha a férjem helyében lennék, biztos érdekelne, hogyan zajlik. szóval ha pasi lennék, ott akarnék lenni. remélem ő is így gondolja majd. még korábban beszélgettünk erről, akkor azt mondta, hogy ha szeretném, ott lesz. de az nem ugyanaz, mintha ő is akarná. majd meglátjuk, még messze van. még csak tervezzük a babát. következő hónapban indul a babaprojekt. :) nem akarom egyből ezzel a kérdéssel letámadni
2010. márc. 23. 12:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Elfelejtettem: Nem muszály a férfinak közvetlenül mindent látnia, hogy mi történik a nő lábai között. Az én párom végig mellettem állt, a fejemnél, nem pont azt nézte, hogy hogy vágnak, meg stb. Csak akkor kukkantott oda, mikor már kihúzták belőlem, és még a köldökzsinór ott volt. Így szerintem nem olyan gázos.
2010. márc. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
én is mindenképp úgy gondoltam, hogy nem a "túloldalon" áll majd. bevallom szégyellős lennék, ha szembe figyelne. :) de jó lenne, ha ő is ott lenne. majd elválik.
2010. márc. 24. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!