Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi az amit azonnal be kell...

Mi az amit azonnal be kell vinnem magammal szüléskor?

Figyelt kérdés
Most kezdek összepakolni. Mi az amit már a mentővel magammal kell vinnem és mi az ami ráér akkor, ha a párom bejön utánam?
2015. dec. 8. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Ha mentővel kell menni, akkor semmi nem kell, mert vészhelyzet van. Szülni menni akkor kell mentővel, ha baj van. Vagy mire gondolsz pontosan?
2015. dec. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ami a szülőszobára kell. Vagyis hálóing, papucs, törölköző, tusoló, irataid, ásványviz. De nem árt mindent bevinni magaddal, mert mi van, ha villámszülés lesz vagy sürgősségi császár és a férjed nem ér be addigra.
2015. dec. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az addigi összes leleted amit a terhesgondozás alatt kaptál, hálóing, köntös, papucs, víz, papírzsepi, wc papír, tusfürdő, törölköző, Tena betét
2015. dec. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Bugyi, zokni ilyesmi?
2015. dec. 8. 15:27
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem két külön pakkot javasoltak. Egyet a szülőszobára: két hálóing (ha esetleg császár lett volna), papucs, zokni (ha fázna a lábad), törölköző-szappan (bár én nem tusoltam), ásványvíz, szőlő cukor, személyes iratok, terhességgel kapcsolatos papírok, kiskönyv. Nagyjából ennyi elég oda. Bugyit is vihetsz pluszban, az majd már a szülés után kell inkább több. Betétet mi kaptunk a SOTE II-n, ha a te kórházadban nem adnak, akkor igen, az is kellhet.

Ami nekem még nagyon jól jött a vajúdóban: kispárna, WC-re papír ülőke, popsitörlő, és szőlőzsír a számra.

2015. dec. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Két pakkal érkeztem (mentővel elfolyt magzatvíz miatt), és konkrétan kiröhögtek.

Nyilván kórházfüggő, de nálunk a szüléshez az ételen és vízen kívül mindent biztosítottak.

Kórházi hálóinget külön a vajúdáshoz és a szüléshez. Tusfürdőt, törölközőt, szülés utánra betétet. Még az irataimat se kérték el, elég volt a nevem (adatok a gépben).

2015. dec. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem minden kórházban mást kérnek, érdemes megkérdezni. Nekem a következőket javasolták a szülőszoba látogatáskor:

kórházba kell szülés utánra:

törölköző minden méretben

pizsama/hálóing/szabadidő ruha - ami számomra kényelmes

2 papucs

pipere cuccok (szappan, dezodor, fogkefe és társai)

pohár/kés/kanál/villa

wc papír/zsepi

Tena Lady - erős vérzésre

fehérnemű/zokni/szoptatós melltartó/melltartóbetét

bimbóápolós kenőcs

aranyér kenőcs

tejserkentő tea

szoptatós párna

innivaló a szülés utánra


szülőszobába be kell vinni:

iratok + minden lelet, vizsgálati eredmény

törölköző több méretben

papucs

szőlőcukor/tic-tac/citrom

fényképező gép

mi kapunk kórházi hálóinget

de szülés utánra kell egy bugyi, hálóing, Tena Lady mert a szülésznő segít letusolni a megfigyelés után és tisztán kísér át a gyermekágyi részre


babának kérnek:

pelus

popsitörlő

textil pelus

cumi

itatós pohár - ha nem akarod, hogy üvegből etessék

szilikonos bimbóvédő

pamut sapka

pamut kesztyű

2015. dec. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! Nálunk nem lehet enni és inni, a protokoll miatt. Mivel nem lehet előre tudni, hogy nem kell-e műteni. Erre is érdemes rákérdezni, mert kórházanként változó!
2015. dec. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A szülőszobára (nyilván kórházanként mást kérhetnek):

-irataid,kórházi leletek,kiskönyv

-hálóing (nálunk ezt adtak),zokni (ha fázós vagy),vízálló papucs

-fényképező,telefon + töltők

-köntös

-mentes víz,szőlőcukor

-tusfürdő,törülköző,wc papír,nedves wc papír,papír wc ülőke


A kórházi napokra (

ez is kórházanként eltérhet):

-2 db törülköző,hálóing,szaladgálós papucs,bugyi,szoptatós melltartó+betét,pipere (fésű,hajgumi/csatt,sampon,fogkrém,fogkefe,kézmosófolyadék stb.),innivaló,vitamin,betétek

(+ amik a szülőszobai pakkban vannak köntös,

zuhanyzós papucs,tudfürdő,fényképező,wc papír stb.),házassàgi anyakönyvi kivonat vagy apasági nyilatkozat

Babának:ruha,pelenka,popsikrém a kórházi napokra (van ahol kérik)


Remélem mindent leírtam! :)

2015. dec. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!