Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan lehet megkülönböztetni...

Hogyan lehet megkülönböztetni a valódi szülési fájdalmat a többitől? Pontosan milyen a szülési fájdalom, írjátok le, kérlek!

Figyelt kérdés

Azoktól kérdezem, akiknek a harmadik trimeszterben többféle (alhasi görcs, szúrkálás, hasi) fájdalma és méhösszehúzódása, keményedése volt folyamatosan.


Nekem estefelé mindenféle fájdalom elő szokott jönni, hol ilyen, hol olyan: alhasi görcs, szúrkálás, hasi középtáji fájdalom, derékfájás, hosszú méhösszehúzódás/keményedés.


A rendszeresség elvét ismerem, de nekem volt már olyan is, hogy majdnem rendszereződött, aztán abbamaradt.


Például említettek a derékból kifelé sugárzó fájdalmat, olyat, ami nem marad lokális.


35 hetes vagyok és azon gondolkodom, hogy ennyiféle fájás megélése után (megszoktam őket) egyáltalán tudni fogom-e mikor induljak. Kb. 1,5-2 órára vagyok a kórháztól (nem körzeti). A körzetitől 40 perc. Ha belegondolok már vagy 20x elindulhattam volna, ha kicsit is nem tájékozódom.



#megkülönböztetés #vajúdási fájdalom leírása #szülési fájdalom leírása
2015. dec. 29. 09:22
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

A fokozatos és melegvíz hatására erősödés elvét is ismerem. De már volt ilyan is: erősödött, de lokális maradt, illetve tusoláskor erősödött, ki kellett a zuhany alól szálnom.

Magnéziumot szedtem, mostmár az orvos javaslatára abba kell hagynom, egyébként sem volt hatásos.

2015. dec. 29. 09:30
 2/21 anonim ***** válasza:

mint írtad a rendszeresség ....


még van vagy 5 heted a szülésig - elvileg


nem lehet leírni h milyen ...

ha hasonlítani akarom akkor nekem amolyan mensis görcsök voltak kezdetben olyan 20 percenként marha gyengén

ez erősödőt és sűrűbb lett az idővel

(bár soha nem görcsöltem mensi alatt :-))) mégis ez a legjobb kifejezés rá)

2015. dec. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem tudsz fájás közben beszélni, akkor az már valódi.
2015. dec. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igen, abból nekem folyamatosan van.

Attól félek, hogy itthon ülök majd, mert jóslónak hiszem, s hirtelen rendszereződnek. A családban volt ilyen, s csak a magzatvíz utolsó órában való elfolyásnak köszönhette, hogy nem otthon szült (a vajúdási fájdalom gyenge és rendszertelen maradt). DE 10 percre lakott a kórháztól..

2015. dec. 29. 09:42
 5/21 anonim ***** válasza:

Másképp fáj és máshol. Vagyis inkább mindenhol, nem csak egy adott helyen neha, hanem mindenhol rendszer szerint.


De ugyis felismered, nyugi.

2015. dec. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Lehet nem nyugtatlak meg.Nekem pont 39 hetesen indult a szülésem.Délután öt fele éreztem először fájást, és onnantól kb. 10-20 percenként jött, jó erős volt,olyan húzó érzés az alhasban, ami eléggé fájt.Azt hittem josló.Vettem este 9 körül fürdőt, de ott is jött fájás, na az már gyanús volt.De még mindig azt hittem csak josló.Aztán este 10 kor kicsit véreztem, na akkor mondtam hogy indulás a kórházba.Hajnal kettőre meglett a babám.Egyik pillanatról a másikra lettek rendszeres két perces fájásaim, és onnantól fél óra múlva meglett a lányom.Ha nincs vérzés, lehet be sem megyek, és itthon szülök meg.Még a szülésznő is azt mondta felvételkor hogy ebből nem lesz hamar szülés, férjem haza is ment.Erre két órára megszültem.Kiszámíthatatlan.Én onnan sejtettem hogy igazi fájás, hogy majd egy percig eltartott.Megvolt az az érzés, hogy érzed hogy indul a fájás, egyre erősödik, van tetőpont, majd elmúlás szép lassan.És ez olyan 50 másodpercig tartott.Igaz rendszertelenek voltak, de mégis igazi fájások voltak.
2015. dec. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Ja, és szültél már?Nézd egy egy fájás hosszát is, ne csak a rendszerességet.Az is támpont.Az hogy kinek hol és hogy fáj, teljesen egyéni.
2015. dec. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Akkor megpróbálom leírni, amiről még nem írtál.

Amikor rendes méhösszehúzódás (keményedés, vagy nevezhetjük fájásnak) van, akkor az egész has olyan lesz, mintha egy vákuum beszívná. A baba kirajzolódik a hasadon, én "kocka hasnak" szoktam nevezni. Az egész teljesen kemény, olyan mint a kő.

A jósló és a rendes fájások abban különböznek, hogy a szülési fájások hossz egyenként 40-60 mp, míg a jóslónál ugyanez csak 20-30 mp-ig tart akkor is, ha egyébként rendszeres, vagy nagyjából az.


Én megértelek, minél többedik szülésem volt, annál kevésbé tudtam eldönteni, hogy indul vagy sem. :)

Volt hogy 3-4 órán át ültem a fürdővízben, és vártam, aztán mindig leállt a dolog. Harmadikkal napokig, sőt hetekig ment ez, mert nagyon túlhordtam.


Én annyi biztatót tudok írni, hogy nekem minden egyes alkalommal totál egyértelmű volt, amikor végül beindult.

Nincs mindenkinél így, de nekem a szülés tényleges beindulásakor a fájások annyival erősebbek voltak, hogy az első babánál el sem akartam hinni, hogy van ilyen... :)


Szóval bízz a testedben és a babádban.


Ami még jó, hogy ilyenkor edz a tested, és általában aki sokat jóslózik, annak könnyebb a szülése, mint akinek szülésig semmi ilyesmi nincs.


Szép szülést!

2015. dec. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

hmm ez a nem tudsz beszélni fájások alatt pl rám nem vonatkozott ...

ha meg már ott is tartana akkor már régen bent kellene lennie a kórházban ...


szal nincs egységes recept rá h milyen lesz az igazi majd

lehet h most ilyen tünetek vannak és mikor eljön az idő akkor 1 óra és kint van a gyerek ...

de az tény h azt TUDNI fogod h ez most az igazi szülés lesz

2015. dec. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
En orakig nem vettem eszre mert ugyanugy kezdodott mint a joslo. De erosodtek es surusodtek szoval idoben leesett. :)
2015. dec. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!