Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésnél volt fájdalmasabb...

Szülésnél volt fájdalmasabb dolog az életetekben?

Figyelt kérdés
2010. márc. 31. 14:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Fizikailag? nem...de csak azért mert nem volt semmi fájdalmas sérülésem vagy pl foghúzásom...de a szülés amúgy is egy más dimenzió........ott más fogalom a fájdalom ....szerintem.De ez egyénenként változik. Én 4 óra alatt megszültem és nem akartam ott helyben meghalni...
2010. márc. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Fizikailag nem, de pl testvérem autóbalesete, kínjai és felépülése lelkileg sokkal mélyebben érintett és sokkal fájdalmasabb volt. Inkább szülnék még 10-szer, mint hogy mégegyszer az intenzív osztályon imádkozzak egy-egy szerettemért.
2010. márc. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha úgy vesszük én sokáig az epeműtéteim után azt hajtogattam hogy inkább szülök még 3-at csak ezt ne. De a szülésnek a világ legcsodálatosabb dolga a végeredménye, az epegörcsnek meg semmi. Szóval ha azt vesszük én inkább szülök csak ne görcsöljön az epém /szerencsére megszabadítottak a hólyagtól :) / mert ezerszer jobban fáj mint a szülés, pedig 15 és fél órát vajúdtam.
2010. márc. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Fizikailag nem:) Bár fájt már jónéhány dolog életemben de a szülés pont ezért elviselhetőbb (bár mindennél erősebb fájdalom) mert ott az ember szeme előtt lebeg a csodálatos végeredmény:)

2-t szültem:)

2010. márc. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nem , még fájdalmasabb nem volt. De ezt nem így kell felfogni. A végeredmény mindenért kárpótol.
2010. márc. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Fizikai fájdalmam nem volt soha nagyobb, mint a szülés... viszont lelki örömöm sem. :)

Lelki fájdalmam sajnos nekem is volt nagyobb. Szintén autóbaleset, nővérem szinte lelki ronccsá vált, mikor a férje meghalt a balesetben. Ő megúszta. Na de ez nem volt kérdés... bocs, hogy mégis beleírtam.

2010. márc. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én 16 órán keresztül vajúdtam, és azt mondtam soha többet. Aztán mikor kijöttünk a kórházból, már csak arra emlékeztem, hogy milyen gyönyörű kisbabám van. A sérvmütétem után sokkal rosszabb volt. A szülés fájdalmas, de gyönyörű dolog.
2010. márc. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 edus83 ***** válasza:
igen a kéz műtétem.szerintem a szülési fájás is attól függ,milyen fájdalomküszöböd van.
2010. márc. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem volt, pedig fájt sokminden előtte.

Rosszul éltem meg, mert végig éreztem, hogy nem stimmel valami, hogy nem ilyennek kellene éreznem (sajnos igazam is lett) és ezért nehezebbnek éltem meg.

Ha úgy tekintesz a fájdalomra, mint eszközre, ami segíti a tágulást , a szülést, akkor elvileg "kevésbé fáj".

2010. márc. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Engem egyszer nem sikerült érzésteleníteni foghúzásnál, be volt gyulladva a fogam.

Úgy húzták ki, hogy gennyes volt, gyulladt. Az fájdalmasabb volt a szülésemnél, pedig 2 napig vajúdtam -fél napot oxitocinnal.

2010. márc. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!