Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Győri szülészetre mit kell...

Fircsek-A. Izabella kérdése:

Győri szülészetre mit kell vinni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Saját vagy kórházi hálóingben szülnek?

Lehetséges úgy, hogy az apa a vajúdásnál ott legyen, de a szülésnél már nem? Oda is kell kispapa csomag?

Babának a kórházba miket kell vinni(db) ? saját ruhába vannak bent ?

Szülésznőt kit ajánlotok?

Kell egyáltalán fogadni orvost vagy szülésznőt?


Köszönöm!!!



2016. márc. 4. 09:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia, habár én nem a győriben szültem,de gondolom ugyanaz van mint a másik közeli kórházban.

Kórházi hálóing azért jobb, mert ha a hasadra teszik a babát, nem a sajátod lesz véres.

Ha van nyilatkozat az apás szülésről,akkor benn lehet a vajúdásnál , de ha nem bírja a végét akkor simán kimehet.

Babának pelus és popsitörlő kell ez biztos, ha akarsz akkor cumisüveg és cumi.Ruhát nem tudom, de szerintem az se kell.

Szülésznő-sajnos nem tudok senkit ajánlani.

Kell-e fogadni ? Most úgy szültem, hogy senkit se fogadtam fel.Ugyanúgy elláttak .Talán csak annyit vettem észre, hogy aki felfogadta azt a szülésznőt akinél én is szültem annak jobban segített a vajúdás alatt, míg én egyedül voltam és csak akkor jött ha valamit megnézett.Viszont a kitolás alatt végig ott volt a dokival és segítettek mindenben.Orvos se volt fogadott, csak az ügyeletes de nagyon aranyos volt, még viccelődött is :D

2016. márc. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ui: szerintem kell az apukának kórházi köpeny,nálunk 1500 ft.
2016. márc. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Még nem szültem itt,32 hetes vagyok, de tájékozódtam, így tudok segíteni :)

Biztos vagyok benne hogy lehet hogy szüléshez nem megy be, kispapa csomagot pedig bármelyik WOLF szaküzletbe tudsz venni, kórházi automatába 3000 ft körül van, WOLF-ba meg 900 ft .

Szülésznőm nekem Csizmazia Gyöngyi lesz, ajánlás útján ismertem meg, de állítólag az összes szülésznő amúgy kitűnő szakember a győri kórházba, csecsemősökre van inkább a panasz. Orvost is fogadtam mellé, nekem sokat segített terhesgondozás alatt hogy van saját orvosom és szülésnél nem csupa idegen vesz majd körül, de ezt neked kell mérlegelni.

Babának első fürdetés után kórházi ruhát adnak, de utána jó ha viszel be napi 1-2 garnitúrát sajátot inkább mert elég szűkös számmal van kórházi babaruha sajnos. Pelenkát is napi 2-t adnak, úgyhogy jó ha viszel azt is majd.

Amúgy ha itt gyakorin beütöd a szülés kategóriába hogy Győr, a keresőbe, akkor nagyon sok kérdésre kapsz választ, én is innét tájékozódtam főleg.

2016. márc. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kedves MoonlightGirl nevű felhasználó, a kérdésemre nem muszáj válaszolnod, de ha megkérdezhetem, milyen összeget kell adni egy szülésznő megfogadására (mennyit kérhetnek el)


Gratulálok és könnyül szülést :D

Én is 32 hetes terhes vagyok első baba :D

Azért írta ki újra a kérdést igazából mert azok 2013-as válaszok gondoltam változott azóta valami :D

Köszönöm az eddigi válaszokat :D

2016. márc. 4. 13:59
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia.

3.babamat fogom gyorben szulni nemsokara.

En szulesznot nem,orvost fogadtam.aranyosak voltak a szulesznok anelkul is,es mivel csaszar lett mindketto,es most is az lesz jobb is volt,hogy orvosom volt,van.

Korhazi halloingben vagy szules alatt.

Babanak nem muszaj ruhat vinni,de orulnek ha van sajat,ahogy mar irtak keves a korhazi babaruci.

Pelust,popsitorlot,popsikremet vigyel.

Kell apukanak ruci es papucs.

Babanak meg ahogy mar irtak elottem cumisuveget,cumit lehet vinni. textilpelust mindenkepp,takarot,sapit mert latogato nem mehet a szobaba a folyoson pedig huzat van.

Szep es konnyu szulest Neked :)

2016. márc. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ez szuper :) Neked is könnyű szülést !

Hát én olyan 40 körül gondoltam adni de megkérdezem ezt is, igazából kedden találkozunk először akkor átbeszéljük pont ezeket a kérdéseket hogy pontosan mi kell a kórházba meg mi lesz a menetrend, meg remélem körbe is vezet minket :)

Hát sok minden nem változott, kórházi napokat ugyanúgy túl kell élni míg bent vagyunk, bár valahogy én mindenképp ki szeretném lobbizni a VIP szobát. Állítólag ott tök normális a fürdő meg a wc állapota, míg a többi helyen a vizesblokk rettentő undorító .

Egyelőre én is csak más kismamák véleményére tudok alapozni a győriről , de nincs sok pozitívum eddig :-/

2016. márc. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!


6 hete szültem Győrben. Kórházi hálóinget kapsz a szüléshez, ami inkább egy lepedődarabra emlékeztet, mintsem hálóingre. Nekem hajnal egykor lett meg a babám, akkor lemostak, kaptam tiszta hálóinget, meg egy lepedőt a lábam közé, és majd csak másnap reggel mehettem lefürdeni, bugyit és betétet betenni.


Apuka bármikor bemehet és ki is jöhet, kispapa csomag kell, hogy legyen,annyi, hogy olyat kell venni amiben, van nadrág, ing hajháló cipővédő. Papucs nem kellett, legalábbis nekünk nem szóltak, férjem a cipőjére húzta a védőt és ennyi elég volt.


A baba esőnek angolpólyát kap, majd az első fürdetésnél cserélik sajátra ( este 7), nem kötelező saját ruhát vinni, de erősen ajánlott :)

Babának vigyél, ruhát, popsitörlőt, popsikrémet, plédet. Pelust adnak kettes liberót, abból napi két darab jár.


Én azt ajánlom, vagy mindkettőt fogadj vagy egyiket se. Nekem fogadott orvosom volt, pont ügyeletes volt mikor szülni mentem, hirtelen megtelt a szülészet, alig láttam, ha lett volna szülésznőm, legalább ő tudott volna velem foglalkozni, annak azért kicsi az esélye, hogy mindkettő ügyeletes legyen.


Attól függetlenül,hogy fogadott volt a doki, és mindenki nagyon dicsérte, az egyik legfelkapottabb szülész Győrben, ennek ellenére én hatalmasat csalódtam, vizsgálatok alatt nem szólt és kézzel tágított, annyi oxit nyomtak belém, hogy majdnem megőrültem a fájdalomtól, a nagy kapkodásban, nem vették észre, hogy már tolok, ha nincs ott a férjem, és nem megy el a szülésznőért, nagyobb baj is lehetett volna, a doki meg úgy beszélt velem mint a kutyával.


A fiatalabb orvosok viszont nagyon rendesek, őket ugye nem lehet megfogadni, ezért is nagyon tepernek hátha kapnak valamennyit :) Meg van még aki tényleg a hivatásának él :)


Az egyik válaszoló írta, hogy a kórtermekben nem mehetnek be a látogatók, ez elméletben így van, gyakorlatban viszont hagyjuk...szobatársam összes barátnője, családtagja bent volt a szobában, volt mikor egyszerre 8-an is...


MoonLightGirl megkérdezhetem neked ki az orvosod?

2016. márc. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Utolso.ki volt ez a kedves orvos?ha szabad megkerdezni.

En orulnek ha legalabb parom es a mamak bejohetnenek a szobaba.ugy is Ok jonnek gyakran.

En nem szivesen maszkalnek kinn csaszar utan,es a babat sem szivesen viszem ki.

Mikor a Fiaim szulettek meg be lehetett menni a szobakba.az mar persze egyeni inteligencia kerdese,hogy ki hany embert enged be egyszerre es mennyire veszi figyelembe,hogy nincs egyedul.Nekem eddig szerencsem volt ezugyben.es En is odafigyeltem erre.

2016. márc. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem Maár Róbert az orvosom , nagyon meg vagyok vele elégedve! Tetejébe aneszteziológus is így legalább EDA kérdés meg lesz oldva :D

De szakmailag is teljesen meg vagyok elégedve, rögtön észrevett olyan dolgot amit lehet nem sok orvos vett volna észre, és ennek köszönhetően folyamatos felügyelet alatt nem lett gond terhességem alatt !

Mind magánrendelésen mind a kórházba nagyon alapos volt végig, remélem szülésnél is hasonlókat tapasztalok. :)

2016. márc. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én Mika Pétert ajánlom, nekem Ő a dokim. Tesóm dokija Lendvai Viktor is jó.
2016. márc. 11. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!